Witam.

Chciałem dodać iż naprawdę warto zrobić renowacje dekielków jak polecił kolega Danio202, z tym że ja zdecydowanie polecam na koniec nałożyć klar gdyż zmienia bardzo dużo efekt wykonania dekielka i zbliża go bardzo do połysku felg.
Zastosowałem się do instrukcji podanych przez Danio202, poniżej fotorelacja z wykonanych czynności.

1. przygotowanie dekielków do starcia lakieru po uprzednim demontażu elementów chromowanych




2. następnie przygotowanie materiałów potrzebnych do starcia farby, oczyszczenia, malowania oraz połysku :
- papier wodny o gramaturze 500 (dobrze namoczony - polecam ciepłą wodę)
- podkład do elementów plastykowych - polipropylenowych - po1515
- farba akrylowa MOTIP ( na felgi ) - kolor wg upodobania - najlepiej dopasować z dekielkiem w ręce
- lakier bezbarwny połysk TROTON






3. Następnie zrobiłem nakładanie kolejno warst :
- 1warstwa podkładu do elementów plastykowych - polipropylenowych - po1515 nałożona za pomocą pędzelka małego gąbkowego
- 4 warstwy - farby akrylowej MOTIP ( na felgi ) - malowałem w odstępach 1 doby każda warstwa, ale jak komuś się śpieszy to może to zrobić dużo wcześniej po dokładnym stwardnieniu farby
- 2 warstwy lakieru bezbarwnego z połyskiem TROTON - 1 doba na warstwę

4. w między czasie nakładania kolejnych warst, elementy chromowane plastykowe wziąłem do domu i bardzo dokładnie umyłem w ciepłej wodzie z mydłem, a następnie przepolerowałem czystą ściereczką z mokro-fibry :





5. Następnie po wykonanych czynnościach malowania i zlożenia całości do kupy oto efekt finalny :




Od razu przepraszam za jakość zdjęć - wykonana telefonem. Zdjęcia nie oddają wykonania pracy w rzeczywistości zatem polecam zrobić ten zabieg odnowy - efekt jest świetny

ps. dzięki DANIO202 za pomysł