Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 27

Temat: [8L] Czujnik temperatury

  1. #11
    TomeX's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Prawie Szczecin ;)
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ceny wahają się od 50 do 150 zl w ASO . Mój kosztował 98zl . Wymiana banalna, nie rób tylko tego jak silnik jest ciepły , bo się poparzysz . Warto wymienić jeszcze uszczelkę (2zł) .
    Pozdrawiam

  2. #12

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nadal coś jest nie tak...
    Byłem u mechanika i wymienił mi czujnik temperatury na nowy, ale to nic nie dało
    Na liczniku pokazuje temperaturę 100-110 natomiast jak sprawdzam na climatroniku kanały 51 i 49 to tam temperatura nie przekracza 80, przy czym troszkę wyższa jest na kanale 49.
    Mechanik powiedział, że temperatura w chłodnicy jest ok... chyba ją mierzył jakoś...
    Macie pomysł czemu ten licznik pokazuje taką wysoką temperaturę?

    Kupiłem kabelek żeby połączyć się z kompa, ale nie mogę znaleźć złącza. Ponoć gdzieś na konsoli środkowej pod radiem, ale gdzie dokładnie? Może macie jakieś fotki? Szukałem tego ale nigdzie nie znalazłem... Chodzi mi o wersję z silnikiem ASZ, rocznik 2002
    Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

    PS: jak się daje plusik dla kogoś kto pomógł?

  3. #13
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    zawil, ty masz Wtyczke serwisowa po lewej stronie kierownicy gdzies tam na dole - poszukaj
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  4. #14
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    zawil, w takim razie masz coś nie tak z samymi zegarami... Chyba musisz teraz kontrolować temp na klimatroniku....

    Co do plusika - pod każdym czyimś postem w Twoim temacie jest przycisk "Pomógł".
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #15
    jarekm's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielonka
    Auto
    Audi A3 1.6 APF
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 APF
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Gniazdo masz od kierowcy na rogu deski od dołu. Dokładnie tak jak tu

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Biecz/Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    zawil, w takim razie masz coś nie tak z samymi zegarami... Chyba musisz teraz kontrolować temp na klimatroniku....

    Co do plusika - pod każdym czyimś postem w Twoim temacie jest przycisk "Pomógł".
    Ok. Już miałem pytać gdzie ty widzisz ten przycisk.. ale odpaliłem explorera i zobaczyłem
    Dziwne że moja wersja Opery nie chce go pokazywać
    Dzięki

  7. #17
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Dzisiaj chciałem wymienić czujnik temperatury G62 - 4 pinowy/ choć nie było błędów w Vagu i zachowywał się w porządku . NIemniej ponieważ kupiłem wcześniej nowy to myślałem że nowy zawsze będzie lepszy niż używany.
    Wyjąłem wtyczkę z tyłu , wyjąłem zabezpieczenie plastikowe w kształcie podkowy i wyciągnąłęm czujnik . Kupiony nowy - jest w kolorze brązowym, a stara w niebieskim, myślałem że to bez znaczenia. Trochę wody się wylało, włożyć chciałem nowy ale nie mogłem docisnąć na 100%, więc po kilku próbach powróciłem do starego - niebieskiego . NIebieskiego też nie mogłem docisnąć . Siłowałem się znim by wepchać go w blok silnika ale te pare mm brakowało.
    W końcu zdecydowałem że zablokuje może tym plastikiem, jednak tak siłowałem się z tym że tą blokadkę połamałem :/// NIe wiem dlaczego ona jest plastikowa ?

    Musiałem jechać więc opaską jakoś złapałem całość i się nie wylewa płyn chłodniczy. Jednak na szafie temp.< 60st. a na klimatroniku w 49ch - 30stopni i ani mru mru.
    Podłączyłem Vaga i jest błąd 17664 - 17664 - Engine coolant tem sensor (g62) open or short to plus P 1256-35-00

    Nie mogę go wykasować mimo że wtyczka jest włączona w stary czujnik.
    1. Czy mogłem zepsuć stary czujnik przez wyjęcie i włożenie ?
    2. Dlaczego nie mogę włożyć czujnika w blok na maksa i czy lekkie wystawanie z bloku może powodować błąd i wyciekanie płynu ?
    Przejechałem 5km i jakoś na szczęście nic nie wyciekło.


    Połamał się ten zaczep po prawej.
    Ostatnio edytowany przez kadlubek - 13-05-12 o 00:31

  8. #18

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kadlubek Pokaż post
    1. Czy mogłem zepsuć stary czujnik przez wyjęcie i włożenie ?
    2. Dlaczego nie mogę włożyć czujnika w blok na maksa i czy lekkie wystawanie z bloku może powodować błąd i wyciekanie płynu ?
    Przejechałem 5km i jakoś na szczęście nic nie wyciekło.
    1. Nie, pewnie wcześniej już był wadliwy
    2. Ja najpierw włożyłem uszczelkę w blok, a czujnik w miejscu gdzie wchodzi uszczelka posmarowałem trochę oliwą żeby uszczelka lekko weszła. Jeżeli czujnik nie jest do końca włożony to owszem płyn może wyciekać. Błąd jest raczej od wadliwego czujnika. A tą zawleczkę to podjedź do sklepu moto albo ASO i kup no chyba że chcesz aby któregoś pięknego dnia opaska puściła i stało się wiadomo co

  9. #19
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Panus a powiedz czy latwo sie wklada na koncu ta plastikowa zawuleczke i czy gumowy oring latwo wlozyc w blok silnika ? Przeciez caly czas tam sie wylewa plyn.
    Zawsze myslalem ze uszczelka na czujnik i dopiero w blok.
    Jest jakies wglebienie w bloku ze ta uszczelka wskoczy ?

  10. #20

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock !
    Auto
    Audi z Q
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    51 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Znaczy ja spuściłem płyn z układu zaworkiem koło chłodnicy na dole. Z zawleczką jest trochę zabawy bo przez to że jest ona plastikowa to się wygina i jak jedna strona wchodzi to druga się gnie niestety;/
    Mi łatwiej było włożyć najpierw uszczelkę i dopiero czujnik ale da radę i razem włożyć. Wgłębienia z tego co mi wiadomo to na uszczelkę specjalnego nie ma i to wgłebienie w króćcu jest takiej samej średnicy na długości jak wchodzi czujnik

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •