Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 34

Temat: harczące sprzęgło

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No jak uruchomie silnik i mam wcisniete sprzeglo to jest wszystko ok. Slychac prace silnika i nie ma zadnych trzaskow.. wrzuce luz puszcze sprzeglo to czasami slychac lekki klekot kiedys znajomy mi [powiedzial ze po takim przebiegu to jest normalne i chyba wlasnie cos wspominal o dwumasie czy cos takiego i zebym sie tym nie martwil.. wiec nie wiem dlatego pytam. W sumie nie przeszkadza to ale czasami slychac ten klekot jak stoje na skrzyzowaniu i mam wrzucony luz. Znajomi tez jezdza pomppiokami i nie maja takich problemow wszystko chodzi idealnie takze dziwie sie ze u mnie jest troszke inaczej

  2. #12
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misieq_rk Pokaż post
    No jak uruchomie silnik i mam wcisniete sprzeglo to jest wszystko ok. Slychac prace silnika i nie ma zadnych trzaskow.. wrzuce luz puszcze sprzeglo to czasami slychac lekki klekot kiedys znajomy mi [powiedzial ze po takim przebiegu to jest normalne i chyba wlasnie cos wspominal o dwumasie czy cos takiego i zebym sie tym nie martwil.. wiec nie wiem dlatego pytam. W sumie nie przeszkadza to ale czasami slychac ten klekot jak stoje na skrzyzowaniu i mam wrzucony luz. Znajomi tez jezdza pomppiokami i nie maja takich problemow wszystko chodzi idealnie takze dziwie sie ze u mnie jest troszke inaczej
    to że Twoim znajomi nie mają tego efektu.. To nie znaczy że u Ciebie dzieje się coś strasznie złego.. Taki urok dwumasu... Raz wcześniej raz później padnie.

  3. #13

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez blacksline Pokaż post
    to że Twoim znajomi nie mają tego efektu.. To nie znaczy że u Ciebie dzieje się coś strasznie złego.. Taki urok dwumasu... Raz wcześniej raz później padnie.
    Czyli jednak te sprzeglo dwumasowe.. no ok ale czy mam sie tym martwic bo rozumie ze nie plywa to na jazde? Jak padnie to wymienic i gitarka

  4. #14
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misieq_rk Pokaż post
    No jak uruchomie silnik i mam wcisniete sprzeglo to jest wszystko ok. Slychac prace silnika i nie ma zadnych trzaskow.. wrzuce luz puszcze sprzeglo to czasami slychac lekki klekot kiedys znajomy mi [powiedzial ze po takim przebiegu to jest normalne i chyba wlasnie cos wspominal o dwumasie czy cos takiego i zebym sie tym nie martwil.. wiec nie wiem dlatego pytam. W sumie nie przeszkadza to ale czasami slychac ten klekot jak stoje na skrzyzowaniu i mam wrzucony luz. Znajomi tez jezdza pomppiokami i nie maja takich problemow wszystko chodzi idealnie takze dziwie sie ze u mnie jest troszke inaczej
    Cytuj Oryginalnie napisane przez misieq_rk Pokaż post
    Czyli jednak te sprzeglo dwumasowe.. no ok ale czy mam sie tym martwic bo rozumie ze nie plywa to na jazde? Jak padnie to wymienic i gitarka
    po Twoim opisanym problemie stawiam na dwumas ale na wszelki wypadek skonsultuj to mechanika bo nie słyszę tego ... I nie widzę zachowania Twojego auta
    jak będziesz czekał do końca życia dwumasy to możesz w ostateczności się pożegnać ze skrzynia biegów..
    Jak będziesz przyspieszal np od 60km/h na 5 biegu i jak będzie trzęsło całym autem to już jest czas i pora aby wymienić...
    Ostatnio edytowany przez blacksline - 25-10-11 o 13:41

  5. #15

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no mechanik mi to ogladal zaraz po zakupie bo wymienialem rozrzad, olej itd. Takze stwierdzil ze to sprzeglo dwumasowe ale powiedzial ze to jest normalne przy takim przebiegu sam. i ze nie mam sie co przejmowac. Brat tez jezdzi nowym samochodem i mu juz po 30 tys. cos takiego sie dzialo takze podobno nawet po wymianie i przejechaniu kilkunastu tysiety km wychodzi to w praniu..

  6. #16
    blacksline's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Shell :)
    Auto
    Audi biturbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    40 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez misieq_rk Pokaż post
    no mechanik mi to ogladal zaraz po zakupie bo wymienialem rozrzad, olej itd. Takze stwierdzil ze to sprzeglo dwumasowe ale powiedzial ze to jest normalne przy takim przebiegu sam. i ze nie mam sie co przejmowac. Brat tez jezdzi nowym samochodem i mu juz po 30 tys. cos takiego sie dzialo takze podobno nawet po wymianie i przejechaniu kilkunastu tysiety km wychodzi to w praniu..
    w nazewnictwie części samochodowych nie występuje takie coś jak sprzęgło dwumasowe. Dwumas tak.. Normalne czy nie normalne że Ci pada przyszedł kres i tyle.

  7. #17
    Pawel_yu's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    SB
    Model
    A3 8V
    Silnik
    2.0 TDI - CRLB( 150 KM)
    Pomógł
    122 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    zmien mechanika
    skoro wymysla nowe nazwy to ciekawe co jeszcze robi

    dwumas to kolo zamachowe

  8. #18
    Krzyh's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wg mojej wiedzy, łożysko docisku sprzęgła (oporowe) jest słyszalne na biegu jałowym i często na 1szym biegu jazdy bez gazu. Jeżeli docisk dostaje opór (wciśnięte sprzęgło) to łożysko pracuje pod naciskiem i nie hałasuje.

    Dwumasę możesz też łatwo sprawdzić: przy gaszeniu silnika charakterystyczny klekot lub jadąc na 5tym biegu od 2tys obrotów wcisnąć do dechy i jeżeli auto będzie wibrowało to zdecydowanie do wymiany dwumasa.

    Ponieważ dwumasa składa się z dwóch kół połączonych "sprężynkami" tłumiącymi drgania. I jak się wyrobią to obijają się o siebie wywołując wspomniany hałas i wibracje.

    Nawiążę też do poniższej wypowiedzi - do wymiany łożyska oporowego nie trzeba rozbierać "skrzynki", leczy tylko ją rozłączyć od silnika i wymienić łożysko oporowe będące pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów.
    Ostatnio edytowany przez Krzyh - 25-10-11 o 14:35


  9. #19

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RK
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No dobra ale czy mozna tak jezdzic bo faktycznie na luzie czasami to slychac ten "dziwny klekot" chciaz nie zawsze chyba to zalezy od tego jak sie ta dwumasa ulozy.tak? Wrzuce pierwszy bieg 2 .. itd i powoli startuje jade np w korku zwalniam hamujac silnikiem i slysze dalej ten klekot dopiero jak docisne sprzeglo do deski to slychac tylko rowna prace silnika ..ale sprawdze to na tym 5 tym biegu czy faktycznie wibruje.

    Najlepszy jest fakt iz po zakupie od razu samochod sprawdzalem w autoryzowanym serwisie bo zrobili mi dobra cene za diagnoze auta ale nic o tym nie wspomnieli. Dopiero sam po czasie zastanawialem sie co tak stuka na wolnych obrotach .. masakra ;/
    Ostatnio edytowany przez Pawel_yu - 25-10-11 o 15:00

  10. #20
    Krzyh's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kościerzyna
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dwumasa do wymiany na 99%. Od razu sprawdź tarczę sprzęgła (z założeniem wymiany) no i wymień łożysko docisku oczywiście.

    Czy tak można jeździć.. dwumasa zanim się całkowicie rozsypie będzie bardzo mocno hałasować i wibrować, że autem nie da się jechać. Ale na to też nie można czekać tylko możliwie szybko (w przeciągu miesiąca?) odstawić auto do mechanika. No i do tego czasu nie deptać autu, lecz łagodnie i płynnie rozpędzać.


Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •