Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: Przełącznik świateł - problem

  1. #1
    Johnyy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny Przełącznik świateł - problem

    Witam, odebrałem dzisiaj samochód od mechanika, który zakładał mi alarm, dopiero po przyjechaniu do domu zauważyłem że mam coś namieszane z przełącznikiem świateł. Mianowicie po przełączeniu na światła postojowe i mijania cały czas mam włączone tylne światło przeciwmgielne, mogę je wyłączyć dopiero wtedy kiedy pociągnę przełącznik do siebie, czyli odwrotnie niż oryginalnie. Miał ktoś podobny problem? da radę to samemu zrobić? może trzeba przełożyć jakieś przewody? Wiem że najlepiej było by pojechać do gościa, który mi to robił ale już zdążyłem do niego zadzwonić (twierdził że nie ma pojęcia o co biega i nic tam nie ruszał), nie wytrzymałem i zrobiłem dziadowi pojazd a kolo wyłączył telefon (a myślałem że rozmawiam z dorosłym facetem) ale mniejsza w to.
    Gdyby ktoś był w stanie pomóc będę wdzięczny
    Pozdro

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    opolskie
    Auto
    Seat
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    43 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Sprawdz czy kostka jest dokladnie wpieta w modol wlaczania swiatel.

  3. #3
    michalwrocek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam, mam identyczne objawy z pierwszego posta wątku (http://www.a3-club.net/forum/showthr...3-8L-98-rok)tj. wszystkie światła działają bez problemu oprócz mijania.
    Problem pojawił się nagle po wymianie żarówki w jednym z reflektorów ).
    Nie działają światła mijania oraz przełącznik dot. poziomu świecenia świateł mijania (przełącznik intensywności działania podświetlenia deski rozdzielczej działa, świtała postojowe/pozycyjne również działają).
    Otworzyłem przełącznik wyczyściłem wszystko jak jest to pokazane i opisane w tym wątku (http://www.a3-club.net/forum/showthr...i-A3-8L-98-rok).
    Niestety problem nadal występuje, zauważyłem jedno przegrzanie plastiku wyczyściłem wszystkie zaśniedziałe styki wd40.
    Bezpieczniki są w porządku (20 i 21). Czy jestem "skazany" na zakup przełącznika czy też powinienem jeszcze coś sprawdzić, aby nie okazało się że przełącznik jednak działa?

    Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

  4. #4
    michal5150's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Namysłów
    Auto
    A3, Garbi super bryka:)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Jesteś pewien czy konektory we wtyczce weszły na styk żarówki? U mnie po wymianie żarówek, kiedy wciskałem wtyczkę to jeden konektorek po prostu wysunął się z kostki. Musiałem wsunąć go z powrotem śrubokrętem.

  5. #5
    michalwrocek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Sprawdzałem połączenie w reflektorze, ale kieruję się tym że oba światła przestały działać w tym samym czasie dlatego obstawiałem przełącznik.
    Sprawdzę za chwilę jeszcze raz dokładnie czy wszystko przy reflektorach jest w porządku.

    A dodatkowo regulacja nie działa również :/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •