Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 72

Temat: jakie obroty silnika?

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny jakie obroty silnika?

    Witam, moje audi to a3 8l 2000 r, 1,9 tdi 90 km. Chcialbym sie dowiedziec do ilu obrotow go krecic i na ilu obrotach jezdzic. Do tej pory zmienialem bieg przy 1,9 k/min i tak mniej wiecej trzymalem stale obroty. Dzis dowiedzialem ze od mechanika zebym tak nie robil, bo sa to silniki wysokoobrotowe i nie lubia zamulania. Kazal mi zmieniac bieg przy 2,5k - 3,5k, zatem tak zaczalem robic - jezdzi sie o wiele przyjemniej, ale spalanie chyba skoczylo. Jakie wasze opinie ?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:52

  2. #2
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Wiesz co najlepiej jezdzic na obrotach gdzie moment masz najwyzszy dla swojego silnika ja jezdze tak ze jezdze w przedziale 2 -2, 5 tys czasem troszke wiecej a autko zwazo smiga i dynamiczne jest a to tez sprzyja pracy turbinki naszej a w trasie trzymam te 2 2,2 i spalanie jest ok a na zimnym silniku staraj sie nie przekraczac 2 tys osiagnie 90 to po kilku min po tym jak osiagnie temp mozesz mu pozwolic pokazac na co go stac Patrzac na wykres najwiekszy moment masz na 1, 9 tys wiec zmieniaj biegi przy 2,3 a pownienes zawsze po zmianie wskoczyc w ok 2 tys i bedzie sie milo jezdzilo.A gadanie mechanika ze to silniki wysokoobrotowe to gada glupoty bo wysoko obrotowe to sa benzyniaki Hondy bo one lubia obroty a tu chodzi tylko by nie za bardzo zamulac by turbiny nie zapiec przedzial 2- 2,5 bezpieczny ale wiadomo ze czasem kazdy autko przeciagnie by bebechy przewietrzyc ale wtedy wieciej niz 4 tys nie przekraczam( bo wtedy mam najwieksza moc) i tez dlugo nie trzymam na takich obrotach a u ciebie przy 3 ,750.Mysle ze pomoglem

  3. Podziękowania dla batman500 za pomoc w problemie

    skax (04-04-12)

  4. #3
    Golem1's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pruszków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    253 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Ładny opis prawidłowej zmiany biegów dotyczący zakresów obrotów a do tego dwumas będzie spokojniejszy

  5. #4

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    @batman500

    Tak samo można jeździć na benzynie 1.6?

  6. #5
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    wiesz benzyny nie mam ale musisz patrzec analogicznie czyli w tych wartosciach w ktorych nasz silnik ma najlepsza sprawnosc silnik benzynowy napewno bardziej sie kreci gdyz moment jest wyzej osiagalny podrzuce tez wykres i sobie zerkniej co i jak

  7. #6

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Benzyniaka im wyżej kręcisz tym więcej paliwa pochłonie - ale moment obrotowy rośnie jak widać na wykresie.
    Jeśli chcesz jeździć jak najdłuższe dystanse na jednym baku, staraj się zbyt często nie przekraczać 3 tyś obrotów, a jak chcesz przycisnąć, to jak widać na wykresie, przy 3,8 tyś obrotów najwyższy moment obrotowy osiąga Twój silnik, więc moim zdaniem kręć do tych 5 tyś

    Najlepiej zapytaj kogoś kto już dłuższy czas jeździ 1.6 i powie Ci najlepiej jak go kręcić żeby jechał albo relatywnie najmniej palił

  8. #7
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    To skoro już tak ogarniacie temat - w 1,8T max moment jest przy 1750 obrotów bodajże.. Nie będzie taka jazda zamulać silnika? Dodam, że właśnie podobnie jeżdżę, bez szaleństw no i zapchała się przepustnica, choć nie jestem pewien czy było to powodem

  9. #8
    batman500's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Verni prosze bardzo

  10. The Following 2 Users Say Thank You to batman500 For This Useful Post:

    Terrez (07-04-12),verni (04-04-12)

  11. #9
    Opolskie verni's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OST
    Auto
    TT 225Q
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T APX
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    O, dzięki! W informacjach internetowych nie było mowy o tym, że moment jest równy w takim przedziale

  12. #10

    Data dołączenia
    Jan 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8L
    Silnik
    1.8T APY
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    W silniku turbobenzynowym tego momentu wcale tak równego mieć nie musisz jak na poniższym wykresie.
    Wszystko zależy od stanu technicznego Twojej A3.
    Zrób pomiar na hamowni najlepiej obciążeniowej i sprawdź ile tam jeszcze drzemie mocy w silniku a przy okazji jeśli samochód będziesz miał sprawny technicznie - zrób jakiś program i jeszcze większą frajdę z jazdy odczuwaj.

    Ja swoją eSkę po programie kręcę do 5-6 tyś obrotów i zrzucam bieg jeśli chcę ją trochę rozbujać

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •