Pokazane rezultaty 1 do 8 z 8

Temat: [8L] Utrata mocy jakiś 50 km i 60 niutonów

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Lubelskie

    Domyślny [8L] Utrata mocy jakiś 50 km i 60 niutonów

    Witam wszystkich mam pytanie uciekła mi moc audi A3 1.8 T AGU chip digi-tech moc po przeróbce 188 KM i 320 niutów a aktualnie 140 KM, I 250 niutonów. czy to może być wina przepływki? bo reszta gra tylko przepływki nie miałem na podmiane a kolesie na hamowni też nic nie znaleźle.
    marki

  2. #2
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    Jak najbardziej moze to byc wina przeplywki.
    Sprawdzlaes auto pod VAG-iem ??
    jakies bledy ?? diagnosta powinien wiedziec jakie wartosci ma pokazywac przeplywka dobra


    ew, odepnij calkiem przeplywomierz i zobacz czy jest tak samo czy jeszcze slabiej
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Lubelskie

    Domyślny

    przepływka wskazuje wartości jakieś 120 gramo cząsteczek a podobno powinna wskazywać 160 ale czy to prawda to nie wiem auto było sprawdzane w tech maxie chłopaki zajmują się tuningiem i nic ciekawego nie znaleźli

    [ Dodano: Sro 12 Wrz, 2007 20:17 ]
    Czy silnik po odpięciu przepływki i ponownym podpięciu powinien zgasnąć? podczas odpięcia nie ma różnicy natomiast gdy podpinam kostkę to gasnie .
    marki

  4. #4
    maxi's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ciechanów/Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    a może paliwko masz kiepskie???....kiedyś był taki przypadek że koleś miał A6 TDI (fabrycznie 200KM z chipem 250) i zalał tym lepszym UltimateON z BP i wykazało, że na hamowni było 201 KM i jakaś wyższa temperatura silnika - po wypaleniu paliwka z BP i zalania na Orlenie zwykłego ON moc w A6 wróciła do normy 250KM i temperatura silnika również. Oczywiście w Twoim przypadku wchodzi zatankowanie dobrej benzynki
    WIG20 Future



  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Lubelskie

    Domyślny

    Paliwo tankowałem juz różne i nic nie pomaga sam nie wiem czego się czepić
    marki

  6. #6
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jak długo nie wymieniałeś filtra paliwa , to on może ci psikusa robić. Może to oprócz przepływki być filtr powietrza. To takie typowe " hamulce" . Ale i tak stawiałbym na przepływomierz. Chyba że masz jakąś nieszczelność w układzie doładowania i auto wchodzi w tryb awaryjny. Ale najpierw wymieniłbym filtry - nie zaszkodzi na pewno.

  7. #7
    gelus's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kalisz
    Auto
    A4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    markit80 ja na 3 biegu przy wdepnieciu pedalu gazu do konca przy ok 6 tys obrotow mam w granicach 145g/s ale turbinka k03s i zmieniony troche dolot......
    Audi A3 Oettinger ProjektZwo 204KM 285NM
    1.8T AGU obecnie z turbina K03s z dolotem z UNITRONICa i DP 3.0" reszta 2.5 koncowy wydech
    Wczesniej chip z oettingera na teoretycznie 195KM
    Pakiet stylistyczny zewnetrzny i wewnetrzny wszytko ProjektZwo (jedynie dokladka przod oettinger)

  8. #8

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Miasto
    Lubelskie

    Domyślny

    no właśnie gelus u mnie powinno być chyba 160g/s turbinka pompuje ponad 1 bar i nie rwie ładnie się wkręca, z modyfikacji mam zmieniony cały tłumnik na przelotowy i chip. We wtorek będe miał przepływke i wtey się zobaczy.
    marki

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •