Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 46

Temat: Bliżej nieokreślony dzwięk

  1. #11
    Mastiff's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Odświeżam temat, problem został zdiagnozowany jako pompa wody. Pompa została dzisiaj wymieniona, no i faktycznie jest poprawa aczkolwiek wydaje mi się ze jeszcze minimalnie jest słyszalny ten dzwięk.
    Jaka mogła być przyczyna wysrania się tej pompy po zaledwie 3 miesiącach od zmiany rozrządu ? Dodam że była to Hepu kupiona od forumowicza łącznie z paskiem i rolkami.

    Do tego po dzisiejszej wymianie pojawił się inny odgłos z okolic rozrządu :/
    Usłyszałem go dopiero pod domem a że jest juz po 19 to warsztat jest zamknięty żeby ewentualnie im to pokazać. Czy przy wymianie coś źle złożyli ? Mam jeszcze dzisiaj wyjazd i nie wiem czy z tym da się jeździć. Jutro rano do nich jade ale chciałbym wstępnie zdiagnozować ten dźwięk.
    Filmik poniżej.


    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez Mastiff - 17-08-11 o 18:01

  2. #12
    włodek's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ..
    Auto
    Cały czas to samo
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    65 razy
    Podziękował
    106 razy

    Domyślny

    Stawiam na kółko alternatora. Jest w nim sprzęgiełko i jeżeli je szlak trafi to mogą być takie dźwięki. Przerabiałem kiedys ten temat...

    jedź do mechaniora, niech sprawdzi Ci to kółko

  3. #13
    Mastiff's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez włodek Pokaż post
    Stawiam na kółko alternatora. Jest w nim sprzęgiełko i jeżeli je szlak trafi to mogą być takie dźwięki. Przerabiałem kiedys ten temat...

    jedź do mechaniora, niech sprawdzi Ci to kółko
    Da się z tym jeździć ?? bo wizyta dopiero we wtorek.

    Jak by tego było mało to dźwięk z pierwszego filmiku jest nadal :/ więc wymieniłem pompę aby pozbyć się nieprzyjemnego dźwięku i nie dość że jest on nadal to pojawił się jeszcze inny.
    Teraz się zastanawiam czy przypadkiem nie wymieniłem dobrej pompy i przyczyną tego dźwięku jest coś innego.

    Teraz parę pytań:

    1. Czy możliwe jest że nowa pompa już padła od razu po założeniu ? I co może powodować że pompa pada ?
    2. Czy mogę wizualnie stwierdzić że pompa jest uszkodzona ? Ponieważ mam starą pompę.
    3. Jakie do tej pompy jest dojście bo gościu mówił że liczą mi jak wymianę rozrządu.
    4. Jutro będę miał VAGa czy może on być pomocny w celu diagnozy pracy nowej pompy ? A może da się sprawdzić inaczej bez rozbierania wszystkiego ?

    Dzięki za pomoc.

  4. #14

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dąbrowa G
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    127 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mastiff Pokaż post
    1. Czy możliwe jest że nowa pompa już padła od razu po założeniu ? I co może powodować że pompa pada ?
    Pompa wodna nie jest bardzo skomplikowanym urządzeniem, składa się z łożyska uszczelnienia, wałka, wirnika, kółka napędzającego i obudowy. Jak sam widzisz oprócz łożyska i uszczelnienia nie ma się w niej co zepsuć, i mało prawdopodobne jest, że po kilku tysiącach pada łożysko w pompie. Dlatego że z reguły na początku pada uszczelniacz a następnie wyciekający płyn uszkadza łożysko.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mastiff Pokaż post
    3. Jakie do tej pompy jest dojście bo gościu mówił że liczą mi jak wymianę rozrządu.
    No cóż, pompę wodną masz napędzaną paskiem rozrządu, więc siłą rzeczy trzeba rozkręcać auto jak do rozrządu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mastiff Pokaż post
    4. Jutro będę miał VAGa czy może on być pomocny w celu diagnozy pracy nowej pompy ? A może da się sprawdzić inaczej bez rozbierania wszystkiego ?
    Vagiem pompy nie zdiagnozujesz nie ma takiej opcji.

  5. Podziękowania dla Mobilek za pomoc w problemie

    Mastiff (18-08-11)

  6. #15
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    co do pompy wody to ja kupiłem nową pompę Rouville'a i po ok. 1 tygodniu od wymiany jej razem z całym rozrządem też zaczęła wyć. Oddałem ją do sklepu i kupiłem pompę KWP - problem wtedy znikł.
    Ostatnio edytowany przez mizar - 25-08-11 o 22:51

  7. #16

    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płock
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Powodem szurania jest tłumik drgań koła zębatego paska rozrządu - opisane tutaj: http://www.tdi-tuning.pl/forum/viewt...b17b70f4669f82
    A jak do końca nie ustanie to dolny tłumik koła wału korbowego
    Sam miałem to szuranie, wymieniłem tłumik górnego koła i prawie nie słychać, może minimalnie jak sie człowiek wsłucha, ale nie jest to żadne zagrożenie...
    Wszystkie tłumiki drgań w dieslu w końcu siadają...łącznie z dwumasem
    W AFN tego nie było, było sztywne koło i była cisza

  8. #17
    fuks87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ###
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    a co może powodować lekkie obcieranie występujące cyklicznie w odstępie 0.5 s odczuwalne gdzieś w okolicach klinowego, może rozrządu( do końca jeszcze nie sprecyzowałem dokładnie)? Pojawia się tylko na zimnym i to też nie zawsze.

    po nocce odpalam auto, słychać w kabinie szum, zwłaszcza na wstecznym biegu z użyciem samego sprzęgła. po około 100-200 m szumienie ustaje. Nie zawsze się pojawia po odpaleniu, ponieważ ostatnio próbuje je uchwycić, tzn. nagrać i nic z tego nie wychodzi.
    Na ciepłym nie występuje. Tłumiki drgań niżej opisane? ale czemu to ustaje?
    auto chodzi normalnie, w najbliższych dniach spróbuje zarejestrować ten dźwięk.
    mechanik mówił, że może to klinowy ale powinien cały czas dawać znać lub ma to związek z niższa temp. na zewnątrz?
    rok temu o tej porze nie występowało
    Ostatnio edytowany przez fuks87 - 13-10-11 o 20:54

  9. #18
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    jeśli masz ASZta jak w profilu pisze to tłumika drgań nie masz, bo w tym silniku jest inny napinacz niż w AGR, wydobywające się dźwięki z tamtych okolic wiele mogą znaczyć:
    1.któraś rolka do wymiany
    2.napinacz do wymiany
    3.łożysko na alternatorze
    4.sprzęgło od sprężarki klimatyzacji

    to są najczęściej odzywające się przedmioty, możesz zobaczyć jaka jest praca napinacza czy nie skacze za bardzo

  10. Podziękowania dla sema9 za pomoc w problemie

    fuks87 (18-10-11)

  11. #19
    fuks87's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ###
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    rozrząd wymieniałem rok temu. wszystkie rolki jak i napinacz. jutro postaram się zamieścić filmik z zarejestrowanym odgłosem

    pozycje 3 i 4 pozostają. Jeżeli alternator powoli pada to w ten sposób? ładowanie mam dosyć dobre

  12. #20
    sema9's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Staszów
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    łożysko to nie cały alternator, bywa tak ,że jak się z nim coś dzieję to napinacz delikatnie skacze co daje charakterystyczny metaliczny dźwięk, a jeśli chodzi o sprzęgło sprężarki klimatyzacji to jak się poluzowało też będzie dawać dźwięki, wjedź na kanał i zobacz czy od niej idzie dziwny dźwięk i czy sprzęgło nie lata jak je dotykasz

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •