Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: Dziwny podmuch z rurki, w której jest bagnet oleju

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny Dziwny podmuch z rurki, w której jest bagnet oleju

    Witam,
    Dziś zabrałem się za czyszczenie przepustnicy. Czyszczenie poszło szybciej niż myślałem. Przy okazji zauważyłem coś co mnie nie pokoi. Otóż 2 tys km temu wymieniany był kompletny rozrząd, planowana była głowica, dana była nowa uszczelka. Wszystko było ok. Obecnie po odpaleniu silnika, gdy wyciągnę lekko bagnet od sprawdzania poziomu oleju napotykam na dziwny siwy "dymek" ledwo widoczny...do tego zapach benzyny...Nie wiem czy to normalne...w aucie rodziców też czuć lekką poświatę. Olej mi nie ubywa ani nie przybywa. Woda ze zbiorniczka z cieczą chłodzącą także nie ubywa. Tylko te wypychane "lekko" powietrze z okolic bagnetu. Byłem w 3 warsztatach samochodowych. Każdy z mechaników sprawdzał to i mówi że to nic poważnego...że to normalne(cyrkulacja oleju).Dodam że spróbowaliśmy odkręcić korek na moment i też czuć podmuchy w rytm silnika. Olejem nie chlapie. Chciałbym się zapytać czy ktoś miał taki problem?Auto ma przebieg 150 tys. Może ktoś się napotkał z tym. Kolejnym problemem na jaki napotkałem jest urwany kawałek rurki połączonej z rurą (filtr powietrza-przepustnica). Rurka ta wychodzi poniżej korka oleju i łączy się z tą większą rurką. Pękły one na łączeniu. Teraz pytanie jak to znaleźć w internecie? Jak to nazwać? Nie mam pojęcia gdzie tego szukać. Może ma ktoś coś takiego i może odsprzedać(oczywiście sprawne). Z góry dzięki za pomoc;]
    Pozdrawiam AUDIomaniaków.
    Ostatnio edytowany przez ravers_19 - 20-11-09 o 16:38

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    http://motoallegro.pl/item807627640_..._skoda_vw.html
    nr z ETKI to 06A 103 217 A.
    Co do tego siwego dymku to si? nie ma czym przejmowa? gdy? rozgrzany olej w skrzyni korbowej zawsze b?dzie powodowa? taki efekt, je?li nie chlapie olejem to jest OK.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 20-11-09 o 17:25
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    całkowicie naturalne, opary się unoszą, dlatego odmy i przepustnica się usyfiają po jakimś czasie...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  4. #4

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Co do podanego linku to nie jest odma...to jest taka rura, która odchodzi od filtru powietrza....odma była wymieniana wraz z rozrządem na nową z salonu audi. Rura(której szukam) łączy filtr powietrza z przepustnicą...mam tutaj na myśli plastikową rurę o przekroju hmmm około 10 cm. odchodzi ona od filtra powietrza(jest tam jakis czujnik i siatka w srodku, a potem ta rura na 2 obrączki) i dochodzi do przepustnicy. Przy przepustnicy jest jakby rozgałęzienie na rurkę 2 cm przekrój i to dąży pod korek oleju. na łączeniu tych dwóch powstało pęknięcie, które nie ma jak skleić ponieważ po każdym montażu klejenie pęka...więc nici z renowacji, musi być coś nowego...a jeśli mowa o tym dymku to skoro tak mówicie to mogę spać spokojnie...myślałem że nie jest to rzeczą normalną...na normalnym silniku jest ok...skusiło mnie coś aby zobaczyć co jest gdy wyciągnę lekko bagnet...no i poczułem że dmucha powietrzem...stąd to zaciekawienie...Nadal szukam tej rury przelotowej(filtr powietrza-przepustnica) czekam na dalsze nazwy tego elementu)

  5. #5
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Co do podanego linku to nie jest odma...to jest taka rura, kt?ra odchodzi od filtru powietrza....czekam na dalsze nazwy tego elementu)
    nazwa jest banalna - "rura powietrza" - http://motoallegro.pl/item799545560_...etrza_1_6.html
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 21-11-09 o 03:26
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  6. #6
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ravers_19 Pokaż post
    Co do podanego linku to nie jest odma...to jest taka rura, która odchodzi od filtru powietrza....odma była wymieniana wraz z rozrządem na nową z salonu audi. Rura(której szukam) łączy filtr powietrza z przepustnicą...mam tutaj na myśli plastikową rurę o przekroju hmmm około 10 cm. odchodzi ona od filtra powietrza(jest tam jakis czujnik i siatka w srodku, a potem ta rura na 2 obrączki) i dochodzi do przepustnicy. Przy przepustnicy jest jakby rozgałęzienie na rurkę 2 cm przekrój i to dąży pod korek oleju. na łączeniu tych dwóch powstało pęknięcie, które nie ma jak skleić ponieważ po każdym montażu klejenie pęka...więc nici z renowacji, musi być coś nowego...a jeśli mowa o tym dymku to skoro tak mówicie to mogę spać spokojnie...myślałem że nie jest to rzeczą normalną...na normalnym silniku jest ok...skusiło mnie coś aby zobaczyć co jest gdy wyciągnę lekko bagnet...no i poczułem że dmucha powietrzem...stąd to zaciekawienie...Nadal szukam tej rury przelotowej(filtr powietrza-przepustnica) czekam na dalsze nazwy tego elementu)
    Musisz kupic całą rurę powietrza z filtra do przepustnicy, koszt w ASO to chyba coś koło 160zł, ta mała rurka o przekroju 2cm to jest właśnie odma i tamtędy te opary oleju idą do przepustnicy
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Teraz dopiero bior? si? za zakup tej rury powietrza. Na allegro spotka?em np: http://motoallegro.pl/item878181726_...a_vw_seat.html Jednak nie wiem po co jest ten 3 cienki gumowy przew?d...u mnie czego? takiego nie ma od momentu jak zakupi?em auto...co to jest? patrz?c na moj? uszkodzon? rur? wida? jakby co? wcze?niej by?o w miejscu tego przewodu...teraz mnie to troche ?dziwi?o...

  8. #8
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    To jest wężyk podciśnienia.

  9. #9

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    On tylko tak sobie wisi?? czy ma gdzieś jakieś ujście (czyt. wejście) do którego się to podłącza...oglądałem sytuacje jak to wygląda u mnie i nie zaobserwowałem żadnego wejścia pod które mógłbym ten wężyk podłączyć...w ogóle to widzę na tym forum że mam jakiś nietypowy silnik w 1.6....mało kto ma taki na tym forum

  10. #10
    pila24's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ZBI
    Auto
    sczała
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    57 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Powinien łączyć rurę powietrza z kolektorem, omijając przepustnice.Nie moze wisiec sobie bo jezeli nie jest zatkany lewe powietrze bedzie szlo do silnika.U mnie byl zatkany i objawem tego bylo krztuszenie sie silnika przy ruszaniu na wolnych obrotach,sporadyczne dławienie sie.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •