Pokazane rezultaty 1 do 5 z 5

Temat: problem z temperatura i plynem

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny problem z temperatura i plynem

    po dluzszej jezdzie zwlasza w korku i wysokiej temperaturze, temperatura rosnie mi ponad 90 stopni, ubywa rowniez troszke plynu , czy to moze oznaczac, ze peknieta jest glowica, lub cos z uszczelka ?

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    na podstawie tego co opisujesz nie można jednoznacznie stwierdzić co jest tego przyczyną, problem trzeba opisać szerzej a mianowicie jak stwierdziłeś, że płynu ubywa, skąd są jego wycieki, czy wentylator pracuje jak wzrasta temp. itp. nie widząc objawów na żywo skąd mamy wiedzieć co się dzieje, większość będzie pisała czy pojawiły się plamy oleju w zbiorniczku wyrównawczym ale z góry piszę, że przy walniętej uszczelce pod głowicą zaledwie w 40 % płyn chłodzący dostaje się do oleju i odwrotnie, trzeba posprawdzać wąż dolny wychodzący z chłodnicy aby wykluczyć zacięty termostat ew. pompę wody, zobaczyć czy wentylator chłodnicy reaguje na nadmierny wzrost temperatury, sprawdzić działanie czujnika G2, wykluczyć lub potwierdzić bąblowanie płynu przed osiągnięciem 90*C itp.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    rozrzad byl robiony, w zbiorniczku nie widze plam, poziom plynu ubywa w ten sposob, ze az mi sygnaizuje to czujka, czyli co jakis czas spada ponizej minimum, jednak generalnie tylko wtedy, gdy mam ten problem z temp., wentylator wlacza sie zawsze po wylaczeniu auta, oczywiscie jesli odpowiednio auto sie nagrzeje, ale przy takiej pogodzie praktycznie zawsze

    udalo mi sie zlokalizowac problem, po lewej stronie silnika dochodzi do niego waz z plynem chlodniczym i tam mam wyciek, byc moze uszkodzil sie zacisk ? nie wiem, ale to na szczescie tylko kwestia przewodu ...
    Ostatnio edytowany przez Rooz - 17-05-09 o 10:15

  4. #4
    yiabol's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    14 razy

    Domyślny

    Robiłeś rozrząd...a czy wymieniłeś również pompę wody?
    Jeśli nie to masz przyczynę.
    http://www.youtube.com/user/yiabol

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Volkswagen
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    robilem i pompa byla wymieniana, przyczyna jest uszkodzony krociec , tylko nie jestem pewien, czy przez to moge miec problem z temp., moze byc tak, ze i krociec jest do wymiany i termostat ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •