Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 39

Temat: [8L] Powietrze w paliwie (Diesel).

  1. #11

    Data dołączenia
    Oct 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    AUDI & SUZI SV650
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez krzysztof
    ja mam troche inne pytanie, ostatnio "spece" wymieniali mi filtr paliwa i niewiadomo dlaczego caly czas z niego ciekolo (Pozniej sie okazalo ze to pekniety zaworek) ale na chwile podlaczyli mi inny filtr, nie wiem czy zalali go paliwem czy nie ale kazali mi odpalic samochod i odrazu wcisnac duzo gazu tak na 3000 obr, zrobilem tak ale po chwili auto samo zgaslo i (chyba) z silnika poszla chmura smierdzacego dymu, ja bardzo sie przestraszylem ale oni wygladali na niewzruszonych i tylko patrzyli jak paliwo naplywa do filtra,czy to czasem nie zaszkodzilo silnikowi albo pompie ??
    raczej nie, w starym silniku można było tak odpowietrzać, w nowszym jednak zaleca się zalać filtr paliwem, bo można zapowietrzyć na amen

  2. #12
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    W jaki sposob mozna odpowietrzyć pompe wtryskową??
    Jechałem sobie jak zawsze a tu auto zgasło....
    zaowazylem pekniety przewod doprowadzajacy paliwo do pompy z filtra ... Na tym przejsciu z gumy na plaztik przezroczysty.
    Zalałem filterek paliwa do pelna , zakreciłem a auto nie odpala i tak kilka razy zalweałem i nic....
    Jak odpowietrzxyć pompe o ile mozna?
    W ciagniku mam malutka pompke do pompowania i popuszczam srube na wtryskach i wypuszcza powietrze.... Nie wiem jak jest w tym silniku i czy mozna popuscic ta srube....

    Chyba ze to cos innego sie podziało
    Ostatnio edytowany przez leviatanm - 17-06-09 o 06:07
    leviatanm

  3. #13
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    mam pytanko odnosnie babelków powietrza w przewodzie paliwowym, czytam ze mozna odpowietrzyc układ i wszystko moze byc si. Ale u mnie troszke inaczej to wyglada czasami mam bable wieksze, mniejsze a czasami w ogóle. Rano na zimnym silniku raczej nie odpala na wszystkie cylindry /szarpie ale tylko chwile gdy juz zassie paliwko to normalnie chodzi/ gdy jest ciepły odpala dobrze. Wymienilem oringi na podgrzewaczu ale nic nie dało. Spotkał sie ktos z podobna sytuacja?

  4. #14

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Mysle ze takie babelki ktore widzisz sa w kazdym samochodzie.sprobuj wymienic sobie filtr paliwa-takie jest moje zdanie na ten temat choc moge sie mylic.u mnie tez wystepuja bable i nic mi sie z autem niedzieje.pozdrawiam

  5. #15
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    autko mam od niedawna zaraz po kupnie wymieniłem filterek i z tego co pamietam na starym filtrze tez były bable. Poprzednio mialem vw diesla i nie mailem zadnych babli. A masz tez cos podobnego i jakiej mniej wiecej wielkosci sa pecherzyki u mnie okolo 2-3 cm. pozdrawiam

  6. #16

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    http://www.forum.a3-club.net/showthr...iwa#post490191 - tu masz link o zmianie filtra.dzis zawiazłem auto do mechanika robie razrzad wiec jak cos to sie go dopytamco i jak z tymi bablami jest to jutro napisze wieczorkiem.a jesli chodzi o wielkosc babli to takie poł centymetrowe.pozdro

  7. #17
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Domyślny

    dzieki spytaj sie moze cos ciekawego wie, obawiam sie ze powietrze lapie na pompie paliwa pozdro

  8. #18
    Matrixs88's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zebrzydowice (SCI)
    Auto
    Audina
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    19 razy

    Domyślny

    Ja też miałem bąble powietrzne i okazało się, że ten czarny grubszy wąż za filtrem paliwa a przed jasnym wężykiem, był trochę dziurawy puszczał powietrze, wymieniłem na uniwersalne wężyki (ok 20zł za 1 metr) w jednym kawałku i spokój. Nie jest zalecane aby były pęcherze powietrzne - może się pompa niszczyć zacierać, a samochód może szarpać, tracić moc itd.
    TDI Sprzedam dokładkę zderzaka przedniego do 8L przedliftingową oraz grill przedlift. Stan bdb.

  9. #19

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PIWNICZNA ZDOJ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Odebrałem autko od mechanika pytałem Go o powietrze w tych wezykach stwierdział ze jak wystepuja małe pecherzyki to normalne.u mnie sa wiec mowiłe ze nic sie niedzieje ale dla pewnosci mozesz podjechac do jakiegos serwisu audi i sie zapytac napewno Ci pomoga.pozdrawim

  10. #20
    collo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    gdansk
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV

    Smile

    Witam
    Na razie szukam samemu ale za bardzo juz nie wiem gdzie szukac popatrze jeszcze raz na wezyki moze cos tam przeoczylem. jakby ktos mial jakies pomysly to prosze pisac
    pozdrawiam

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •