Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 23

Temat: [8L] objawy rozrządu

  1. #11
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny [8L] TDI Objawy rozrządu II

    Ponieważ podobny temat widziałem ,ale jest już zamknięty proszę o ewentualne doklejenie...

    Otóż po jakimś czasie po wymianie rozrządu zaczęło coś piszczeć pod maską przy zimnym silniku. Dźwięk wskazywał ewidentnie na pasek ,lecz obstawiałem wtedy pasek wielorowkowy. Teraz po przejechaniu 32tys od wymiany rozrządu dźwięk już jest baardzo głośny a silnik musi być ostro katowany ,żeby ustał. Po kilkuminutowym postoju przy odpalonym silniku dźwięk powraca. Wczoraj zdjąłem pokrywę rozrządu no i dźwięk bez wątpienia jest z paska rozrządu... Witać na nim wyślizganie na krawędzi od rolki prowadzącej ,ale stwierdziliśmy z mechanikiem ,że to normalny objaw( bo jakoś ten pasek się musi prowadzić). Po spryskaniu paska WD40 na krawędzi dźwięk ustaje dopóki WD40 nie wyparuje i od nowa.... Pasek jest firmy Bosh.
    I teraz pytanie czy ktoś się spotkał z piszczącym paskiem rozrządu i czy jest to oznaka końca...

    PS. Wiem ,że najlepiej byłoby wymienić i mieć św spokój ale równie dobrze mógłbym wymienić samochód na nowy i też go mieć więc takich odpowiedzi nie oczekuję

  2. #12
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Ja bym obstawiał to , że któraś rolka prowadząca się zaciera i ciężko chodzi lub stoi i pasek swoimi "plecami" się śliska. Najlepiej zdjąć jednak pasek i sprawdzić wszystkie rolki. To poważna sprawa. Paska bym raczej nie winił. Na wszelki wypadek przed rozpoczęciem pracy zdejmij pasek wieloklinowy i zapal silnik . Może to jest jednak jego wina.

  3. #13
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    e-mako, żadna rolka nie stoi ,na pewno piszczy sam pasek.
    Z tego co wysychał mechanik swoim "statoskopem" najprawdopodobniej pisk jest w miejscu wchodzenia paska na rolkę prowadzącą ,piszczy jego krawędź bo po posmarowaniu krawędzi WD40 przestaje. Poza tym piszczy on tylko w jednym miejscu w rytm obrotu paska (zaznaczyliśmy pasek kropką i zawsze w tym samym miejscu kropki jest pisk ,co wykluczałoby wszystkie łożyska ,rolki itp. Ponieważ obwód paska jest dużo większy od obwodu każdego napędzanego kółka lub rolki.

  4. #14
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25
    żadna rolka nie stoi
    - ale może ma ciężko w danym momencie. Może łożysko w niej poszło i właśnie w tym momencie odrobinę blokuje i z pasek troszkę popiskuje. Blokuje to może za dużo powiedziałem - ale ciężej chodzi i dlatego popiskuje. Albo pasek w tym miejscu jest wadliwy i niestety trzeba go na nowy wymienić Nic więcej mi di głowy nie przychodzi

  5. #15
    Proxa's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rzeszów - Warszawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    a gdzie robiles rozrzad jesli jest cos nie tak mozesz zareklamowac powinni free wymienic... bo nie mozliwe zeby po 30tys sie zwalilo cos wiec to wada fabryczna czesci zamiennej jesli masz paragon albo jakis swistek ze ci robili mozesz reklamowac i musza ci wymienic
    420 500 km
    1

  6. #16
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Może jeszcze jedno pytanie ,ponieważ pasek Bosha to chyba rzadkość (częściej Gates lub Contitech) ,czy może te paski mają tendencję do piszczenia

    Cytuj Oryginalnie napisane przez e-mako
    w tym momencie odrobinę blokuje i z pasek troszkę popiskuje
    Też tak może być ,ale nie sprawdzi się rolki prowadzącej bez wyjęcia...

    Proxa, wymieniał mi znajomy i nie sądzę ,że coś jest źle złożone. A co do części to paragony mam ,ale dopiero po ewentualnym wyciągnięciu mogę sprawdzić czy faktycznie jakoś ciężej chodzą (mają jakiś opór). Ale jest już ponad rok od daty zakupu ,poza tym są używane ,chyba ciężko będzie udowodnić ,że powinna wytrzymać 2x dłużej...
    Z drugiej strony ,że piszczy to wcale nie dla wszystkich oznacza ,że jest zła...


    Jeśli miałbym cokolwiek wymieniać ,to wiadomo ,że trzeba już wszystko.

  7. #17
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Powiem Ci szczerze że bym chyba wymienił wszystko. Przy rozrządzie można "zaoszczędzić " małą sumkę - z resztą wiesz o tym dokładnie. łańcuch jest tak silny jak jego najsłabsze ogniwo - to samo z rozrządem. Jakaś część może być wadliwa. To są tylko przedmioty martwe. Mogą się zepsuć. Jak nie masz kaski to rozbierz i wymień samą rolkę i pasek. Reszta polata jeszcze 30 tysięcy. Ale rozebrać powinieneś i zobaczyć o co chodzi. Takie jest moje zdanie.

  8. #18
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    e-mako, na pewno wymienię wszystko ,tylko pytanie kiedy...

    Każdą jedną część rozrządu ,żeby wymienić potrzeba wyjąć dużo części z lewej strony ,podlewarować silnik itd.... i międzyjnymi dlatego trzeba już wszystko wymieniać bo za dużo roboty "przygotowawczych"


    Sam nie wiem ,czego oczekiwać bo nikt gwarancji mi nie da ,że przejadę na tym jeszcze trochę no i pytanie ile przejadę

    mod: Scaliłem oba tematy. MiG wybacz, że piszę w Twoim poście

    [ Dodano: Pon 27 Sie, 2007 20:17 ]
    Od dwóch dni nie słyszę piszczącego paska i nie wiem ,czy się cieszyć czy martwić....

  9. #19

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, robiąc letnie porządki pod osłoną silnika, postanowiłem od rozrządu pokrywe ściągnąć, zauważyłem żę ten najdłuższy pasek jest troszke luźny, w żadnym wypadku nie sztywny. Przy reszcie między rolkami jest ok czyli są napięte. Napinacz do wymiany w takim razie?
    Może napinacz da się naciągnąć?

    Dodam że żadną z rolek nie idzie poruszyć


    Ostatnio edytowany przez midseneer - 24-07-13 o 19:33

  10. #20

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Włocławek
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Pytanie takie, da radę napiąć pasek manualnie? Bez wymiany napinacza? Mam mało czasu bo za tydzień jadę na wczasy a boję się żeby mi w drodze się nie rozsypał. ;/ Chociaż tyle czasu przejechałem i było ok, ale jak po rolce mogę sobie pasek przesuwać na boki to raczej coś nie tak.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •