Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: tuleja pływająca audi s3 2002r

  1. #1
    kobak83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chełm
    Auto
    audi s3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    raz

    Domyślny tuleja pływająca audi s3 2002r

    witam.
    czy ktoś wymieniał tuleje pływające w swojej s3.
    problem jest tego typu iż gdy chciałem zamówić owe tuleje w ASO powiedziano mi ze zostały wycofane z produkcji i ze teraz w to miejsce montuje sie zwykłe tuleje po 55zł za sztuke(2szt na strone):
    http://www.wszystkodoauta.pl/produkt...ylnego_wahacza
    po wymianie pojechałem na geometrie kół i okazało się żę nieda się ustawić zbierzności z tyłu i koła są pochylone do środka. w serwisie powiedziano mi ze nie potrafią odpowiedziec.
    Ostatnio edytowany przez kobak83 - 16-04-11 o 14:20
    s3 2002r 224km

  2. #2
    Kamikadze's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski (Mszana)
    Auto
    Audi A3 The Best
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    też wymieniałem tuleje z tyłu i mam troszke pochylone kola ale tego sie nie da ustawić bo belki nie ustawisz a co do samcy tuleji to podobne zakładałem ale droższe bo po 80 zl 1 sztuka z febi ale nie wiem jak to w S3 wygląda :/

  3. #3
    kobak83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chełm
    Auto
    audi s3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    a jak one wyglądały??
    s3 2002r 224km

  4. #4
    Kamikadze's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wodzisław Śląski (Mszana)
    Auto
    Audi A3 The Best
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    co? takiego ale do S3 mo?e by? inne http://allegro.pl/lemforder-tuleje-b...529026658.html
    dzisiaj by?em na zbie?no?ci i mam tyl lekko krzywy
    Ostatnio edytowany przez Kamikadze - 16-04-11 o 14:31

  5. #5
    kobak83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chełm
    Auto
    audi s3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ju? chyba wiem jak rozwi??e ten problem:
    kupie tulejki p?ywaj?ce do opla vectry: http://allegro.pl/tuleja-plywajaca-w...550674988.html
    trzeba bedzie przetoczy? je na tokarce poniewa? otw?r w pia?cie jest mniejszy o 2 mm ale poza tym wszystko jest takie same. my?le ?e powinno sie uda? chyba ?e ma kto? inny pomys?. jak wymienie to napisze czy si? uda?o.
    s3 2002r 224km

  6. #6
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    zacznijmy od tego, że w s3 nie ma belki tylko są wahacze
    Do tego ja też mam z tylu pochylone koła góra do środka, ale jak zmienię sprężyny to pojadę wszystko ustawić
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  7. #7
    kobak83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chełm
    Auto
    audi s3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Grabek Pokaż post
    zacznijmy od tego, że w s3 nie ma belki tylko są wahacze
    Do tego ja też mam z tylu pochylone koła góra do środka, ale jak zmienię sprężyny to pojadę wszystko ustawić
    czy ja coś mowiłem ze tam jest belka, tuleje pływające są osadzone w piaście.
    tuleje zawiozłem już do tokaża na poniedziałek mają być gotowe, zobaczymy czy to coś pomoże, to że koła są pochylone do srodka to mi mocno nie przeszkadza ale ze przez to nie da sie zbierzności ustawic no to troche gorzej.
    s3 2002r 224km

  8. #8
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    a czy ja akurat Tobie odpisałem w tym wątku? Temat jest o s3, a Kamikadze wspomniał o belce, więc to wyprostowałem...
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kamikadze Pokaż post
    też wymieniałem tuleje z tyłu i mam troszke pochylone kola ale tego sie nie da ustawić bo belki nie ustawisz
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  9. #9
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Myśle że jest tu drobny problem z nazewnictwem. Zbierzność to co innego a geometria to co innego chodź oczywiście bardzo od siebie zależne. Podejżewam że w warsztacie powiedzieli Ci że nie mogą Ci ustawić geometri, a nie zbierzności. Pochylone koła górą do środka stawiają koła w tak zwanym negatywie. W warsztacie chcieli ustawić na fabryke, ale że jest problem z regulacją to powiedzieli że geometri się nie da ustawić (czyt jest poza zakresem tolerancyjnym producenta) Zbierzność pewnie masz ok. Możesz albo to olać (niektórzy celowo ustawiają koła w negatyw bo auto lepiej trzyma się w zakrętach, troche gorzej hamuje i opony sie zużywają szybciej. Zawiast kombinować z tulejkami jest inne rozwiązanie. Można kupić regulowany tylnie wachacze (droższa opcja) lub przerobić obezne na regulowane (tańsza) Zakres regulacji gigantyczny na przyszłość

  10. #10
    kobak83's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    chełm
    Auto
    audi s3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T BAM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez leo1983 Pokaż post
    Myśle że jest tu drobny problem z nazewnictwem. Zbierzność to co innego a geometria to co innego chodź oczywiście bardzo od siebie zależne. Podejżewam że w warsztacie powiedzieli Ci że nie mogą Ci ustawić geometri, a nie zbierzności. Pochylone koła górą do środka stawiają koła w tak zwanym negatywie. W warsztacie chcieli ustawić na fabryke, ale że jest problem z regulacją to powiedzieli że geometri się nie da ustawić (czyt jest poza zakresem tolerancyjnym producenta) Zbierzność pewnie masz ok. Możesz albo to olać (niektórzy celowo ustawiają koła w negatyw bo auto lepiej trzyma się w zakrętach, troche gorzej hamuje i opony sie zużywają szybciej. Zawiast kombinować z tulejkami jest inne rozwiązanie. Można kupić regulowany tylnie wachacze (droższa opcja) lub przerobić obezne na regulowane (tańsza) Zakres regulacji gigantyczny na przyszłość
    dzięki kolego za wykład na temat nazewnictwa ale to akurat wiem, a tak na marginesie to na starych tulejach koła były pochylone tylko troche do środka, na nowych prawie leżą, no i nie da sie ustawić zbierzności(nie mylić z geometrią)
    Podeślij jakiś link do tych wachaczy.
    s3 2002r 224km

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •