Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 41

Temat: DPF, EGR, przepustnica, klapa gasząca i "CHECK ENGINE" - co to może być?

  1. #21
    delta_85's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    LDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kafarek831 Pokaż post
    równiez posiadam 8P 170Ps . Choć go mam od krótkiego czasu .Ma przelatane 187tys. I przez 2 tygodnie było ok wszystko. Teraz zeczeły się palić co jakiś czas błędy check engine , oraz kontrolka migajaca świec i przechodzi w tryb awaryjny samochód . Tak jakby odcinało turbo. Spalanie pokazuje mi wtedy 3,4 litry tylko . Dzisiaj podepnę go pod kompa i sprawdzę co pokarze komputerek.
    Prawdopodobnie albo filtr jest już tak zapchany, że sam sobie nie radzi i wchodzi w tryb awaryjny (powyżej 90% zanieczyszczenia), albo masz walnięty czujnik różnicy ciśnień pokazujący stan zabrudzenia filtra. W takich przypadkach, żeby samochód nie szkodził bardziej filtrowi, żeby ten się całkowicie nie zapchał elektronika odcina obroty do 2000 tys.

    Moja rada, na podstawie naszych doświadczeń:
    Najpierw spróbuj wypalić filtr VAGiem (procedura uruchamiana komputerowo). Jeśli to nie pomoże i problem w krótkim czasie powróci wymień czujnik różnicy ciśnień (200zł w serwisie nówka), bo najprawdopodobniej on pokazuje komputerowi błędne zanieczyszczenie filtra i nie zapomnij go skalibrować. Według statystyk serwisu to najczęstszy problem "fikcyjnego" zapychania się filtra DPF. U nas to pomogło

    Pod żadnym pozorem nie wycinaj filtra bez diagnostyki, nie wypalaj palnikiem i substancjami chemicznymi, bo możesz uszkodzić dobrą część wartą kupę kasy przez jakiś gówniany czujnik za 200 zł pokazujący fałszywe dane.

    My walczyliśmy z DPFem 2 miesiące, ale się udało.

    Powodzenia
    Ostatnio edytowany przez delta_85 - 08-07-11 o 22:32

  2. #22
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dziekuje delta . OD przyszłego tygodnia mam wolne i biore sie ostro do pracy zeby moja nowa niunia była bez zastrzeżeń.
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1345354

  3. #23

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny Problem z check engine

    Witam, od 3tyg. jestem szczesliwym posiadaczem sportbacka, az do zapalenia sie kontrolki check engine.
    Podlaczony zostal pod vag- swiece do wymiany po wymianie swiec pól dnia spokoju i check,
    znowu pod vag- egr do czyszczenia po czyszczeniu to samo check,
    znowu pod vag- przepustnica, mechanik stwierdzil ze silnik pracuje ladnie obroty nie faluja
    oczywisci kasowanie błędów i znowu jeden dzien przerwy i check engine
    znowu vag- brak masy.
    o co tu chodzi? ile bede musial wymienic czesci zeby ta kontr. wrescie zgasla.
    Brak mi juz sił do tego auta a taki mial byc amerykanski

    Proszę o porady.

  4. #24
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Po pierwsze to zacznij szukac, zanim znow utworzysz nowy temat choc podobny istnieje.

    Po zdrugie nikt tu szklanej kuli nie ma. Skoro sprawdzasz bledy to je tu wrzuc. Blad typu "przepustnica" nic nie mowi.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    mazowieckie
    Auto
    audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI AZV

    Domyślny

    czaro10, wiem do czego słuzy wyszukiwarka to nie pierwszy moj samochod i nie pierwsze forum na którym jestem tylko jak wpisuje check engine to wyskakuje 13 stron
    i kazdy post prawie o innym przypadku wiec nie trudno przeoczyc.
    Po drugie pewnie jakbys nawet miał te kule to nie wiem czy dalbys rade
    Po trzecie dziekuje za przeniesienie posta we wlasciwe dla Ciebie miejsce

  6. #26
    pjanet's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    POLSKA
    Auto
    A3 TDI QUATTRO 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    5 razy
    Podziękował
    13 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez delta_85 Pokaż post
    Moja rada, na podstawie naszych doświadczeń:
    Najpierw spróbuj wypalić filtr VAGiem (procedura uruchamiana komputerowo). Jeśli to nie pomoże i problem w krótkim czasie powróci wymień czujnik różnicy ciśnień (200zł w serwisie nówka), bo najprawdopodobniej on pokazuje komputerowi błędne zanieczyszczenie filtra i nie zapomnij go skalibrować.
    Hmmm a moze zadam glupie pytanie. Czy czujnik roznicy cisnien trzeba kalibrowac (po wymianie) ? Jezeli tak to w jaki sposob. Ja wymienilem, zamieniajac stary nowym i to wszystko.

  7. #27
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Nie kalibruje sie czujnika roznicy cisnien.

  8. Podziękowania dla kuebk za pomoc w problemie

    pjanet (28-05-13)

  9. #28
    kuba1jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    3 razy

    Exclamation EGR, DPF, szarpanie, dym, spaliny

    Witam,
    Mam aktualnie spory problem z autkiem i liczę na waszą pomoc. Postaram się jak najlepiej opisać problem jaki mam od dłuższego czasu oraz kroki jakie do dnia dzisiejszego wykonałem.

    *INFO
    AUDI A3 2009 rok 2.0 CR TDI silnik CBAB (180tyś km) skrzynia DSG (6)
    EGR sterowany elektronicznie 03L131501G
    N18 1K0906283A
    VCDS 10.63 EN

    *WSTĘP
    Moje problemy z autem zaczęły się już ponad rok temu. Z tego co pamiętam to szarpało lekko autem przy ruszaniu, niekomfortowa jazda itp. W skrócie auto oglądało kilka warsztatów i każdy miał swoje teorie. Wtryski, układy paliwowe, dolotowe, turbiny, elektryka. Na jakiś czas pomogła wymiana turbiny która która była już trochę zużyta ale po trasie gdy przegoniłem auto problem znowu się pojawił a turbina miała kilka miesięcy. Sprawdzali elektrykę auta, niby wszystko ok. Odpuściłem temat na jakiś czas.

    *OBJAWY
    A teraz konkrety. Od dłuższego czasu problemy stały się nie do zniesienia. Objawy:
    - Ruszenie autem spod świateł stało się małym wyczynem. Szarpanie, skakanie, kilkakrotnie trzeba dociskać gaz żeby auto wskoczyło na obroty i normalnie mogło ruszyć.
    - czasami trzymanie na obrotach, na biegu 2 lub 3 kiedy powinno już dawno wskoczyć na wyższy bieg. Polega to na tym, że trzymając gaz np w połowie, trzeba albo dodać albo odpuścić. Inaczej wkręca się na obroty do 2,5-3tyś, nagle strzela do przodu i czasami wywala tryb awaryjny.
    - dymienie z auta (chyba na siwo) podczas trzymania na tych obrotach
    - podwyższenie obrotów na postoju z 900 na 1000obr
    - do tego czasami czuć spaliny w kabinie

    *DIAGNOSTYKA
    Ze względu na jakiś uraz co do pracy z mechanikami i ich niechęcią oraz bezradnością przy ostatnich wizytach postanowiłem wstępnie sam poszukać problemu.
    Troszeczkę pogrzebałem w internetach. Wstępnie wszystko wskazywało na problem z układem dolotowym. Pierwsze co zrobiłem, to odłączyłem wtyczkę od klapy gaszącej (tj przepustnicy). Nagle wszystkie problemy ustąpiły a auto jezdzi zadowalająco, normalnie, nie szarpie... bajka. No to pierwszy zabieg, czyszczenie egr i przepustnicy. Nic nie pomogło. Podmieniłem przepustnicę na nową, ale także problemy był ten sam, czyli moja była sprawna, zostaje. Na czas kiedy auto było mi bardzo potrzebne wywaliłem bezpiecznik NR1 w kabinie kierowcy, odpowiedzialny za pracę egr. Paliła się kontrolka świec żarowych ale auto jeździło nadzwyczaj normalnie. Ale z czasem pojawił się problem zapychającego DPFa (komunikat na desce).
    Zrobiłem mały test, na VCDS-ie sprawdzałem procent zapchania filtra i zauważyłem, że w momencie kiedy auto trzymało na obrotach i kopciło z rur (czyli jak w wyżej opisanych objawach) to zmniejszał się procent zapchania filtra.
    Znowu internety podpowiadały, że powyższe objawy mają silny związek z załączającą się procedurą dopalania tego nieszczęsnego filtra.

    *ZABAWA Z EGR
    No to sprawdzam EGR. W czasie próby adaptacji w (04) Basic Settings grupa 03, pokazuje wartość OFF dla 99% i ON dla ok50%. A no to walnięty musi być EGR.
    Ok, zakupiłem nowy, tzn po regeneracji. Jednak po podpięciu do wtyczki, nowy egr nie reaguje. Sytuacja pokazana na poniższym filmiku.


    Ale ok, nowy to nowy, wstawiamy, montuje. No i kaput. Auto zaraz po ruszeniu wskakuje w tryb awaryjny. Dodatkowo przy skręcaniu i dodawaniu gazu słychać nieprzyjemne dla ucha grzechotanie spod maski. Ale przed załączeniem trybu awaryjnego na komputerze w (Meas. Blocks - 08 ) grupa 03, widzę, że procentowo EGR chodzi i zacina się na 100%. No zaraz się chyba potne albo lepiej, cały ten samochód pójdzie na żyletki Wracam, VCDS, błąd czujnika N18. Ok, ma to sens, wstawiam nowy czujnik podciśnienia. Jazda próbna. No i znowu to samo, tryb awaryjny, błąd N18. Sprawdzam ponownie wszystkie wtyczki, niby jest ok.

    001027 - EGR Valve (N18 ): Malfunction
    P0403 - 000 - - - MIL ON
    Fault Status: 11100000
    Fault Priority: 2
    Fault Frequency: 3
    RPM: 2415/min
    Load: 14,9%
    Lambda: 11.0%
    Mass Air / Rev. 680 mg/str
    Temp. 39.6 C


    Poniżej (Meas. Blocks - 08 ) grupa 03 - na postoju przy dodawaniu gazu


    No to może ten EGR coś nie do końca zregenerowany. Przysłali mi do sprawdzenia następną sztukę, czy by to może pierwsza mogła być nie sprawna ale następna po podłączeniu to wtyczki zachowuje się identycznie jak na powyższym filmiku.

    Poniżej jeszcze screeny z Engine>Output Test - 03 > dla N18 (z trybu OFF na ON załącza się tryb awaryjny)


    *PODSUMOWANIE
    Dzięki każdemu kto zainteresował się tematem, doceniam, wyszła z tego mała lektura a i problem duży.
    Wiem, że można wywalić całe to badziewie, czli EGR i DPF, robią coś takiego u mnie za 1200zł, ale chciałbym jeszcze spróbować naprawić samochód. Zdaje sobie sprawę, że jest to jakieś ostateczne rozwiązanie problemu ale nie chce się jeszcze poddawać dlatego liczę na waszą pomoc.
    Nie jestem specjalistą ale mam VCDSa i jestem w stanie wykonać niezbędne logi itp itd.

  10. #29
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Sterownik silnika, oryginalny soft czy byly jakies modyfikacje?

    Auto ci kopci na siwo/szaro w trakcie normalnej jazdy, czy tyko jak sie wypala DPF? Tylko w trakcie jazdy czy rowniez tez na postoju?
    Jesli chodzi o klape gaszenia (przepustnice) to tam za wiele nie wymyslisz, jej sterowanie jest zintegrowane ze sterowaniem EGRu.

  11. #30
    kuba1jakub's Avatar
    Data dołączenia
    May 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wlkp
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI CBAB
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Soft oryginalny, wersja 140KM. Kopci w czasie jazdy, w zakresie ok 2300-2800ob/min, jak przytrzymuje mi auto na biegu. (czyli podejrzewam, że w czasie jakiegoś mniej kontrolowanego dopalania DPFa)
    Co do klapy gaszącej, była podmieniana na zupełnie nową ale okazało się, że moja obecna działa równie dobrze dlatego została na swoim miejscu. Cały układ przeczyszczony.
    Najbardziej nie rozumiem, czemu nowy EGR nie reaguje na próbę jego adaptacji? (czyli tak jak na w/w filmiku, nawet już po złożeniu wszystkiego)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •