Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 41

Temat: DPF, EGR, przepustnica, klapa gasząca i "CHECK ENGINE" - co to może być?

  1. #11
    delta_85's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    LDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Czyli diagnozę postawię sobie sama - do wymiany EGR (z powodu zalanej olejem elektroniki). Jak zostanie wymieniony zawór to napiszę czy ta operacja pomogła, tak dla potomnych użytkowników 170PS aby wiedzieli czy takie usterki się zdarzają i co może być ich przyczyną. Mnie spędza to sen z powiek od miesiąca, bo człowiek powinien się cieszyć z jazdy a nie myśleć, że zaraz mu auto znów w tryb awaryjny wejdzie.

    Za wszystkie offtopy przepraszam.

  2. #12
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    w silnikach 2.0tdi140PS 16V taka elektronika jak u ciebie w EGR jest wlasnie w przepustnicy (klapie gaszenia)

    przyklad : http://allegro.pl/vw-audi-przepustni...562698457.html

    i wlasnie ona bardzo czesto szwankuje, bo zostaje zalana olejem itd, wlasnie ona powoduje bledy "check" o czym pisalismy,

    np :

    http://www.a3-club.net/forum/showthr...t=23140&page=2

    http://www.a3-club.net/forum/showpos...2&postcount=91

    w 140ps egr jest mechaniczny, w 170ps dochodzi juz potencjometr, nie zauwazylem ze chodzi o 170ps , stad zamieszanie

  3. Podziękowania dla Miro za pomoc w problemie

    delta_85 (27-04-11)

  4. #13
    delta_85's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    LDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. Skoro czyszczenie części zarówno mechanicznej (z nagaru) jak i elektronicznej (z oleju) zaworu EGR nie pomogło to pozostaje tylko wymiana. Część już zamówiona. Podzielę się wrażeniami po. Mam nadzieję, że dzięki temu znikną również problemy z dopalaniem filtra DPF - może teraz z powodu tego błędu (kiedy pali się "check") ta procedura jest jakoś zachwiana i dlatego filtr ma problemy z wypalaniem. Coś na zasadzie, że komputer widzi "check" i nie kontynuuje procedury. W instrukcji jest napisane, że gdy podczas dopalania zapali się "check" to należy się udać do serwisu na wymuszone dopalanie, bo samochód sam sobie już nie poradzi. Nie mam pojęcia, ale mocno wierzę, że to wszystko sprawka tego niesprawnego EGRa.
    Ostatnio edytowany przez delta_85 - 27-04-11 o 09:52

  5. #14
    delta_85's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    LDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Zagadka chyba rozwiązana. Od dwóch tygodni od wykasowania błędu nic się nie świeci, samochód jeździ, DPF też nie narzeka. Jedyna wymiana to o dziwo ... zmiana paliwa. Wcześniej była to Orlenowska Verva teraz A3 jeździ na Shellowskim V-Powerze.

    Mam nadzieję, że to już prawdziwy happy end, świadczący o kiepskiej jakości paliwa i jego wpływie na użytkowanie nowoczesnych dieseli.

    Tak więc, na razie obeszło się bez wymiany EGRa. Zobaczymy na jak długo.

  6. #15

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nad morzem
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez delta_85 Pokaż post
    Zagadka chyba rozwiązana. Od dwóch tygodni od wykasowania błędu nic się nie świeci, samochód jeździ, DPF też nie narzeka. Jedyna wymiana to o dziwo ... zmiana paliwa. Wcześniej była to Orlenowska Verva teraz A3 jeździ na Shellowskim V-Powerze.
    Gdzieś kiedyś czytałem,chyba na forum seata(nie pamiętam),że ktoś miał właśnie podobny problem z DPF a zalewał auto tym lepszym paliwem,po zmianie na normalną ropę problem znikł
    Może faktycznie coś w tym jest

  7. #16
    M4ciek's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pabianice
    Auto
    Audi A3 (S3 / S-Line mod)
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    110 razy
    Podziękował
    80 razy

    Domyślny

    ale delta_85 zrobił/a dokładnie odwrotnie

    ja nie wierzę w kwestię paliwa, chyba że do tej pory auto było tankowane zawsze na tej jednej konkretnej stacji Orlenu (jak wiemy stacje są w większości franczyzowe i cholera wie co tam właściciel kombinuje)
    "A3-club to ludzie... auta to tylko pretekst" - ja, podczas V zlotu OP

  8. #17
    delta_85's Avatar
    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    LDZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Paliwo od 4 miesięcy tankowane na tej samej stacji Orlen w Łodzi. Wcześniej tankowane gdzie bliżej, nie zawsze ale w przeważającej części na Orlen (różnych stacjach) i zawsze Verva.

    Więc może coś z tym paliwem na tej konkretnej stacji faktycznie było nie tak. A może Verva i zawarte w niej ulepszacze nie wskazane do filtrów DPF? W Shellowskim V-powerze Dieselu też coś dodają:

    "Shell, jako pierwszy w Polsce, wprowadza do sprzedaży na stacjach olej napędowy z dodatkiem syntetycznego komponentu GTL. Shell V-Power Diesel jest olejem napędowym zaprojektowanym tak, aby umożliwić uzyskanie jak największej mocy silnika w pełnym zakresie jego pracy.

    Unikalne właściwości paliwa Shell V-Power Diesel nowej generacji to efekt wykorzystania technologii GTL - Gas to Liquid. Technologia ta pozwala na przetworzenie gazu ziemnego do postaci paliwa diesel o niezwykłej czystości chemicznej i dużo lepszych parametrach użytkowych. Shell V-Power Diesel to pierwszy olej napędowy oferowany klientom stacji, który wykorzystuje technologię paliw syntetycznych. Osiągnięta dzięki tej technologii jakość, w tym wysoka liczba cetanowa, sprawia, że paliwo GTL spala się bardziej wydajnie w porównaniu z konwencjonalnym dieslem.

    Technologia GTL
    Technologia GTL to proces przetwarzania gazu ziemnego na szereg czystszych produktów paliwowych (dla transportu drogowego, wodnego i lotniczego), surowce chemiczne i smary. Produkty GTL to praktycznie czyste węglowodory parafinowe o doskonałych właściwościach spalania; proces spalania jest czystszy, bardziej płynny i przebiega w sposób kontrolowany.

    Paliwo GTL stosowane w transporcie to, czyste paliwo o dużej przejrzystości, praktycznie wolne od siarki i substancji aromatycznych, o bardzo wysokiej liczbie cetanowej. Liczba cetanowa jest miarą jakości spalania paliwa, analogiczną do liczby oktanowej w benzynie - im wyższa liczba cetanowa, tym pełniejszy proces spalania. Liczba cetanowa paliwa GTL jest wyższa, niż dla typowego oleju napędowego. Różnica ta może wynosić nawet kilka procent."


    Co prawda w porównaniu z Vervą wychodzi 30 zł drożej na baku i mocy tego "wspaniałego" paliwa nie zauważyłam, ale jak na razie pomogło, a tonący brzytwy się chwyta

    M4ciek Doszliśmy do porozumienia w kwestii płci na forum. Tak więc witam jako kobieta delta_85
    Ostatnio edytowany przez delta_85 - 27-04-11 o 20:32

  9. #18

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nad morzem
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez M4ciek Pokaż post
    ale delta_85 zrobił/a dokładnie odwrotnie
    Co zrobił odwrotnie? Verva to lepsze paliwo,zamienił tylko lepsze na lepsze(z innej sieci),ja pisałem że ktoś miał podobny problem tankując właśnie verve,czyli wzbogaconą ropę

    Zacytuje z innego forum:
    paliwa typu verva,v-power, bp ultimate nie są polecane do samochodów z DPFem gdyż powodują większe wydzielanie sadzy w porównaniu ze standardowymi paliwami
    Ostatnio edytowany przez B@nita - 30-04-11 o 07:43

  10. #19
    kafarek831's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    stargard szczeciński
    Auto
    było audi asz, s38L, jest 8P quattro
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    równiez posiadam 8P 170Ps . Choć go mam od krótkiego czasu .Ma przelatane 187tys. I przez 2 tygodnie było ok wszystko. Teraz zeczeły się palić co jakiś czas błędy check engine , oraz kontrolka migajaca świec i przechodzi w tryb awaryjny samochód . Tak jakby odcinało turbo. Spalanie pokazuje mi wtedy 3,4 litry tylko . Dzisiaj podepnę go pod kompa i sprawdzę co pokarze komputerek.
    http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1345354

  11. #20
    Yel0n's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Mustang s550
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    36 razy
    Podziękował
    18 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kafarek831 Pokaż post
    równiez posiadam 8P 170Ps . Choć go mam od krótkiego czasu .Ma przelatane 187tys. I przez 2 tygodnie było ok wszystko. Teraz zeczeły się palić co jakiś czas błędy check engine , oraz kontrolka migajaca świec i przechodzi w tryb awaryjny samochód . Tak jakby odcinało turbo. Spalanie pokazuje mi wtedy 3,4 litry tylko . Dzisiaj podepnę go pod kompa i sprawdzę co pokarze komputerek.
    nie wiem co się pali na desce podczas czyszczenia dpf - ale to sa typowe objawy właśnie 20 minutowego zamulenia auta podczas którego jest czyszczenie filtra cząsteczek stałych

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •