Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 45

Temat: [8L] Na pomoc - Stukanie

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny [8L] Na pomoc - Stukanie

    Witam wszystkich forumowiczów
    Jestem tu nowy i jest to moj pierwszy post i moze znaczacy dla mnie. Ok konkrety , a mianowicie mam problem z stuknieciami pojedynczymi ktore słychac od lewego przednigo koła.Jest to pojedyncze metaliczne pukniecie dosc głosne np przy skreceniu w prawo i tak samo gdy cofam jest ten sam stuk(jeden).Drogą eliminacji wyminiłem przegóby zew. , wew.(nie tanie a wiec zadna kicha) .Pojechałem do stacji diagnostycznej na "szarpaki" i gdy koło było szarpane na boki wydobywał sie ten odgłos własnie przy przegobie zew. ale co jeszscze zauwazyłem gdy ruszam półoską od skrzyni biegów jest dosc duzy luz ( długa półoś) I moje pytanie . Czy ktos miaol cos podobnego?
    Czy to cos jednak ze skrzynia i co to moze byc?
    I ile kosztuje skrzynia a moze oplaca sie wymienic podzespoły w skrzyni (moze ktos ma)
    Ogolnie niemam problemów ze skrzynia wszystko wchodzi bezproblemów.
    ps . Jestem troche spłukany z kasy (jak cos)
    A3 1.9 TDI 90 ALH Proszę o pomoc z gory DZIEKI!!!

  2. #2
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    najpierw sprawdz dobrze polosie

  3. #3
    Zachodniopomorskie neoeinz's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    Passat B5fl
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    27 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Milo nam ze wpadles do nas na forum Ale mamy tu male zasady. Po 1. zapoznac sie z regulaminem, a po2 fajnie jakbys sie przywital w odpowiednim watku. Wszystko masz w prawym gornym rogu :]
    .......

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Sprawdzane były i jest wszystko ok

    [ Dodano: Pon 06 Sie, 2007 20:50 ]
    Jeszxcze raz sorry ze tak bez pukania wchodze oczywiscie regolamin przeczytany i sie ładnie ukłoniłem . Pozdrawiam wszystkich

    [ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 00:33 ]
    To nikt mi nie pomoze ???????????????

    [ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 19:27 ]
    Jeszcze raz proszę o pomoc..........

    [ Dodano: Wto 07 Sie, 2007 20:32 ]
    Nikt mi nie pomoze?

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Sprawdz dokładnie drązki kierownicze. U mnie pukało jak lewy drążek miał luz delikatny w przekładni kierwoniczej. (Nie tu na gumie na łaczeniu)

  6. #6
    ZILLION's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    VW Passat B6 2.0 CR
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    A sprawdzales swoznie wahacza?? Jak dzieje sie tak przy skrecie to byc moze on odmowil wspolpracy. Czasami ciezko na szarpakach okreslic co stuka. U mnie meches podniosl auto i luzka ruszal wszystko co mozliwe. Dopiero po kilku testach wyszedl swozen. Co do skrzyni to sprawdzilbym jeszcze poduszke (lape) przy skrzyni. Moze ona juz na emeryture chce sie wybrac

  7. #7
    e-mako's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Raciąż
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    A ten diagnosta na stacji sprawdzał ci łożyska?
    Może to właśnie ono jest przyczyną? Sprawdź jeszcze łożyska w kołach. Skrzynia jest trochę droga zarówno w zakupie jak i w naprawie.

  8. #8
    Kornas's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3 1.8T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T APP

    Domyślny

    Simon 125 proponuje zrobić tak podnieś kolo i poruszaj nim, jak będą luzy to łożysko...
    Bo nie wydaje mi się aby coś mogło jeszcze być uszkodzone przy przegobie zewnętrznym.

    A jak jest przy dłużych prędkościach przy jezdzie prosto nie buczy Ci coś w kole - jezeli tak to obstawiłbym łożysko.

  9. #9
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kornas, jak przy ruszaniu góra-dół, to rzeczywiście łożyska. Jeśli przy ruszaniu lewo-prawo, to końcówka drążka bądź sam drążek (ja dziś wymieniłem )
    poza tym miałem tak, że przy skręcaniu do oporu, nawet na parkingu coś mi robiło raz stuk. Jak wyprostowałem kierownice i znowu, to też jeden stuk. Okazało się, że kolo, który mi wymieniał prawy drążek (tak dla odmiany, bo dziś poszedł lewy) nie założył opaski na osłonie na drążku od strony przekładni i to właśnie ta osłona się naciągała, a potem strzelała. Przy prostowaniu wskakiwała na swoje miejsce i tak znowu... Inne stuki jakie mi przychodzą do głowy to jedynie wymienione już przegłuby. Mi tak stukały też jak mi się poduszki silnika urwały i silnik siedział trochę niżej - przeguby były dobre, ale pracowały w nienaturalnej pozycji. Ale to było oczywiście tylko podczas jazdy w skręcie, im większe załadowanie tym mocniej. Może czymś uda mi się trafić w sedno problemu
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  10. #10

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Dzięki wszystkim za podpowiedzi czesciowo bede z nich korzystał moze sprawdze na dziedoby drazki koncowek bo koncowki tez wymieniłem i lozysko tez zostalo wymienione aaa jeszcze jedno wczoraj jechalem ( po rownym) 150-170 km/h i usłyszałem takie pulsacyjne wibrowanie własnie gdzies z lewej strony (a łozysko wymienione) zaczynam sie juz gubic i denerwowac> Jeszcze raz wielkie dzięki !!!!

    [ Dodano: Nie 23 Wrz, 2007 20:54 ]
    Witam ponownie
    Wszystko sprawdziłem czyli pólosie koncówki itd samochod był szarpany na wszystkie sposoby i panowie mechanicy powiedzieli "pass" co to jest ........... puka dalej .Jeszcze jedno zwaliłem przegób wew. i poreciłem flansza i słychac było jagby hrobotanie w srodku skrzyni .Dodam ze jak jade szybciej to słychac jakby zaczynało łozysko padac. I co teraz??????????

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •