Pokazane rezultaty 1 do 7 z 7

Temat: Metaliczny odgłos przy ruszaniu

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Metaliczny odgłos przy ruszaniu

    Od pewnego, dłuższego już czasu zauważyłem metaliczny dzwięk pochodzący od sprzęgła podczas ruszania. Objawy nasilają się np podczas ruszania pod górę i często na wstecznym biegu. Jakby metal tarł o metal. Często słychać to przy dynamicznej jeździe podczas redukcji 4 na 3 bieg. Tarcze sprzęgła są chyba OK bo auto przyspiesza i nie rosną mu obroty.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 24-05-16 o 14:35
    alucar

  2. #2
    Lookash's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Słupsk
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    nie wiem jakiego to rodzaju dzwiek i w ktorej okolicy ostatnio spotkalem sie kumpla z tym ze katalizator mu sie posypal i na 1 i 2 biegu tez wydawal metaliczny dzwiek
    nowe opony 1500 zł, pełny bak 200 zł, wrazenia z jazdy A3- bezcenne

  3. #3
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    taki jak pisze Lookash , to nie musi być sprzęgło. Jeśli rusza się powoli praktycznie bez gazu cały silnik drga ,więc jeśli coś jest niedokręcone może pukać jedno o drugie. Przykłady to plastikowa osłona silnika , osłona rozrządu ,napinacz paska alternatora, cały wylot , uszkodzone łapy silnika lub skrzyni itp. Obadaj dokładnie najpierw te możliwości a dopiero wtedy wymieniaj sprzęgło.

  4. #4
    bubu05's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi RS
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    może poduszka silnika?

  5. #5
    Siks's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    10 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Odkopuje, ale temat najlepiej opsiuje mój problem.

    Silnik 1.6 oznaczenie AVU. Właściwie problem odkryty przypadkowo.

    Otóż podczas ruszania z lekkiego pół sprzęgła (tak to odkryłem), oraz jak zmienie bieg, puszczam sprzęgło i jak dodam gazu (lekkie pół-sprzęgło) to z przodu samochodu, nie wiem jakby w silniku, słychać takie chwilowe metaliczne popukiwanie, jakby tarcie metalu o metal. Samochód ostatnio jeździł na krótkich trasach, więc nie wiem czy może trochę niespalonego paliwa dostało się do oleju, i winą jest gorsze smarowanie?

    Znajomy mechanik kazał zrobić próbę by na 4 samochód puścić na luz, znów wbić 4 i z pół-sprzęgła dodać gazu i rozpędzać. Przy tej próbie również ten stukot jest słyszalny. Podobno mam się kierować do sprzęgła (samo sprzęgło się nie ślizga), z tymże ja ten stukot słyszę w silniku.

    Prosiłbym o jakieś rady w co kierować swoje kroki. Szklanki? Panewki?
    Ostatnio edytowany przez Siks - 26-03-14 o 14:01

  6. #6

    Data dołączenia
    May 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi a3 8 l 1,9 tdi 90 KM
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez MiG25 Pokaż post
    taki jak pisze Lookash , to nie musi być sprzęgło. Jeśli rusza się powoli praktycznie bez gazu cały silnik drga ,więc jeśli coś jest niedokręcone może pukać jedno o drugie. Przykłady to plastikowa osłona silnika , osłona rozrządu ,napinacz paska alternatora, cały wylot , uszkodzone łapy silnika lub skrzyni itp. Obadaj dokładnie najpierw te możliwości a dopiero wtedy wymieniaj sprzęgło.
    ja tak mam że tylko jak ruszam poniżej 1100 obrotów wydostaje się taki nieprzyjemny metaliczny dźwięk. Tak jak mówisz- silnik drga i z drganiami związany jest ten dźwięk. Co obstawiasz że mi padło? Mam 1,9 tdi 8l z 1999r na 90 KM

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŁOBEZ
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    witam mam audi 1.8 silnik agn z 1997 roku benzynka i mam taki problem podczas ruszania przy małej predkosci wystepuje dziwne terkotanie jak by blach obcierała czy stukała o blache tak jak by z okolic skrzyni biegow i nie wiem co jest do wymiany mechanik przypuszcza ze moze sprzegło siada no ale przy wiekszej predkosci dzwiek znika co to moze byc moze ktos miał taki sam przypadek i jeszcze jedno pytanie te silniki przy benzynie nia maja dwumasa

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •