Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 38

Temat: [8L] Montaż tempomatu

Hybrid View

  1. #1
    .RadziU.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A4 B5 Avant Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    No i proszę Tempomat założony w sobotę i dziś po zabawie VAGiem z @azbest1910 w zasadzie "po omacku" i nie do wiary, ale wszystko pięknie stroi nawet przy moim automacie
    Zaje**sty bajer, kiedy daje dłużej "+" na manetce to skrzynia nawet redukuje bieg, z automatem to chyba jeszcze fajniejsze

    ---
    Kilka wskazówek co do montażu, faktycznie zadziałał mi ten schemat:
    Kostka manetki > Kostka pod szybą
    7 i 4 (zmostkowane) > 3
    2 > 1
    5 > 9
    3 > 2
    6 > do bezpiecznika nr 5 (7,5A) (w skrzynce bezpieczników)

    Poza tym śrubki, co mnie akurat interesowało w tym temacie jako osoba nie rozbierająca nigdy za bardzo swojego auta:
    kierownica - splite M12
    obudowa stacyjki - zwykłe krzyżaki
    poduszka - torx 30
    reszta wnętrza - torx 20/25

    Pod szybą nic Wam nie powiem, bo przodem zajmował się kumpel i nie wnikałem
    A4 B5 '00 Quattro 1.8T 150KM+ [klik] < E61 530d '04 | Stage_1 261KM < A3 8L '02 1.9TDI | 101KM [klik]

  2. #2

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Zamontowałem według rozpiski .RadziU. i u mnie też działa. myślę że nie ma sensu kupować wiązki. z tego co zauważyłem identyczne wtyczki są w drzwiach do przycisków szyb. na szrocie warto popytać o taka wtyczkę. Ja niestety nie miałem i lutowałem kable do taśmy lecz się urwała taśma. Rozebrałem manetkę i dolutowałem kawałek taśmy (taka jak do dysku od kompa) zaraz przy przyciskach i działa.
    Ja u siebie montowałem zamiennik i ważna uwaga. jeśli nie chcecie mieć problemów ze światłami i kierunkami warto rozebrać manetkę i przełożyć sama rączkę do oryginalnej obudowy. wszystko pasuje

  3. #3
    matek600's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi S3
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Do tempomatu które nie mają pinu 1 prawidłowe jest to podłaczenie
    7 i 4 do 3 pinu w czarnej kostce
    2 do 1 pinu w czarnej kostce
    5 do 9 pinu w czarnej kostce
    3 do 2 pinu w czarnej kostce
    6 do bezpiecznika nr 5 (7,5A) (w skrzynce bezpieczników)

    Co do kodowania to ja robiłem to przez VAG'a
    Wchodzimy w opcję silnika,w kanale 6 jesli pokazuje sie 255 to znaczy ze tempomat jest nie aktywny,wtedy w kodowaniu silnika zamiast 0 wpisujecie 11463 i tyle

  4. Podziękowania dla matek600 za pomoc w problemie

    .RadziU. (03-01-14)

  5. #4

    Data dołączenia
    Jun 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polkowice
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY

    Domyślny

    Witam Panowie jestem po montażu tempomatu w a3 1.8T lift, wiazkę podpiąłem pod sterownik silnika ale niestety nie dzila mi zmiejszenie prędkości (RES). Prawdopodobnie gdzies w sterowniku nie łączy jeden konektor. Mógłby ktos napisać za co odpowiadaja są odpowiednie piny w manetce było by mi łatwiej zdiagnozować, który pin nie łaczy.

    Dla potomnych tak powinno wyglądać podlaczenie w benzynie:
    http://fotem.pl/show/full/38d8f89f46...6c67a217f855f2

    Który pin jest odpowiedzialny za zmniejszanie prędkości?
    Ostatnio edytowany przez sarin - 20-01-14 o 19:29

  6. #5

    Data dołączenia
    Aug 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Panowie,
    w sobotę zabrałem się za montaż manetki tempomatu i jej podłączenie. I strasznie się zdziwiłem bo okazało się, że czarna wtyczka (zakładam, że to właśnie T10e ale nie była opisana) w skrzynce w podszybiu ma tylko dwa przewody! Nie było do czego podłączyć kabli od manetki!
    Co z tym dalej zrobić?

    A dziwiłem się, że ktoś chciał bezpośrednio do kompa podpinać - a teraz wiem, że może chodziło o podobny problem.
    Sprzedam przekaźnik OMRON G8N1 - element modułu kierunkowskazów i awaryjnych

  7. #6
    Xprot's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR
    Pomógł
    22 razy

    Domyślny

    ja moge: zacznij od przyklejenia np. kawalka karty telefonicznej, starej platniczej, karty klubu witaj( plastikowej) na dzwignie pedalu sprzegla tam, gdzie wciska on czujnik. w 90% przypadkow tak prosty zabieg pomaga.


    bo caly czas jedynka w ''brake pedal'' na poczatku oznacza wlasnie, ze ciagle masz wcisniete sprzeglo. jak patent na podkladke nie zadziala( nie wiem, 3-4 warstwy zawsze daje dla pewnosci) to wymiana czujnika.

  8. #7
    edekxp's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zamość
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Potwierdzam
    Silnik 1.8T lift AUQ, kostka T10 posiada tylko dwa kable i nie są do tempomatu.
    Musiałem dostać się do ECU tzn. to wtyczki 81 pinowej.
    Dobrze że wtyczka posiada wszystkie piny tylko nie ma przewodów.Podłączyłem 4 przewody do pinów 75,76,56 oraz 38
    Potem przewody przełożyłem przez taką gumową uszczelkę kabli do skrzynki gdzie znajdują się kostki m.in T10e.Następnie kable przechodzą do środka i do manetki.
    Jako wtyczka manetki użyłem część taśmy IDE od dysku lub dyskietek.
    W vagu wprowadziłem login, ale blok w którym zmieniają się bity tempomatu to u mnie 66.

    Tempomat działa

  9. #8

    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Braniewo
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    dla zainteresowanych szczegółowy poradnik tutaj

    http://firma.rakoczy.eu.interiowo.pl...20tutorial.pdf

    wiązkę można kupić na allegro za 40zł (1J0971425A lub 3B0971425A)

    co do manetki to lepiej poszukać używanej, zamienniki są kiepskiej jakości (ja zamówiłem zamiennik i teraz żałuje)

  10. #9
    cinkers's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    a4
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    9 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Trochę czasu minęło ale też się podzielę spostrzeżeniami po montażu w benzynie 1.8 bez turbo, oznaczenie APG.
    Zacząłem od odkręcenia wycieraczek (po zaznaczeniu ich pozycji na szybie) i ściągnięciu podszybia.
    Niestety w skrzynce na podszybiu w czarnej kostce miałem tylko 2 kable. Wniosek jeden - trzeba ciągnąć kable z manetki do komputera.
    Komputer zlokalizowany na samym środku w podszybiu. Wyciągnąłem większą kostkę (po lewej patrząc od przodu auta) i jazda z kabelkami. Do kostki komputera musiałem podłączyć w sumie 4 kabelki. Na szczęście tak jak ktoś już pisał w kostce są puste piny, które należy wyjąć i zarobić na kablach (tutaj miałem trochę roboty żeby ładnie to wszystko zarobić). Później wsadziłem piny zgodnie z rozpiską poniżej:

    http://fotem.pl/show/full/38d8f89f46...6c67a217f855f2

    Kable włożone do kostki, zamknąłem kostkę i wsadziłem do kompa. Później wiązkę pociągnąłem przez białą puszkę (gdzie była czarna kostka) bezpośrednio do wnętrza auta. Poskładałem podszybie i można już było grzebać tylko pod kierownicą.
    Zmostkowałem piny 4 i 7 a 6 pociągnąłem do zasilania pod bezpiecznik nr 5 (7,5A).
    Następnie demontaż kierownicy, starej manetki i montaż nowej. Wiązkę pasującą do kostki w manetce kupiłem na allegro:
    http://allegro.pl/wiazka-kabel-tempo...223210051.html

    Poskładałem wszystko do kupy i zostało tylko kodowanie w VCDS:

    [01 - Engine]
    [Login - 11]
    Enter 11463 to activate cruise control
    [Do It!]

    I to wszystko. Tempomat zaczął działać
    Można sprawdzić jeszcze w blokach pomiarowych jak się zachowuje manetka. U mnie w benzynie grupa 066, pozycja 4 czyli Bin.Bits (z tego co pamiętam):
    0000 - manetka na OFF,
    0011 - manetka na ON,
    1011 - manetka przycisk RES,
    0111 - manetka przycisk SET

    Dzięki wszystkim za wcześniejsze posty.

  11. #10

    Data dołączenia
    Mar 2020
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bartoszyce
    Auto
    A3 8L 1,8 PB 97r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez cinkers Pokaż post
    Trochę czasu minęło ale też się podzielę spostrzeżeniami po montażu w benzynie 1.8 bez turbo, oznaczenie APG.
    Zacząłem od odkręcenia wycieraczek (po zaznaczeniu ich pozycji na szybie) i ściągnięciu podszybia.
    Niestety w skrzynce na podszybiu w czarnej kostce miałem tylko 2 kable. Wniosek jeden - trzeba ciągnąć kable z manetki do komputera.
    Komputer zlokalizowany na samym środku w podszybiu. Wyciągnąłem większą kostkę (po lewej patrząc od przodu auta) i jazda z kabelkami. Do kostki komputera musiałem podłączyć w sumie 4 kabelki. Na szczęście tak jak ktoś już pisał w kostce są puste piny, które należy wyjąć i zarobić na kablach (tutaj miałem trochę roboty żeby ładnie to wszystko zarobić). Później wsadziłem piny zgodnie z rozpiską poniżej:

    http://fotem.pl/show/full/38d8f89f46...6c67a217f855f2

    Kable włożone do kostki, zamknąłem kostkę i wsadziłem do kompa. Później wiązkę pociągnąłem przez białą puszkę (gdzie była czarna kostka) bezpośrednio do wnętrza auta. Poskładałem podszybie i można już było grzebać tylko pod kierownicą.
    Zmostkowałem piny 4 i 7 a 6 pociągnąłem do zasilania pod bezpiecznik nr 5 (7,5A).
    Następnie demontaż kierownicy, starej manetki i montaż nowej. Wiązkę pasującą do kostki w manetce kupiłem na allegro:
    http://allegro.pl/wiazka-kabel-tempo...223210051.html

    Poskładałem wszystko do kupy i zostało tylko kodowanie w VCDS:

    [01 - Engine]
    [Login - 11]
    Enter 11463 to activate cruise control
    [Do It!]

    I to wszystko. Tempomat zaczął działać
    Można sprawdzić jeszcze w blokach pomiarowych jak się zachowuje manetka. U mnie w benzynie grupa 066, pozycja 4 czyli Bin.Bits (z tego co pamiętam):
    0000 - manetka na OFF,
    0011 - manetka na ON,
    1011 - manetka przycisk RES,
    0111 - manetka przycisk SET

    Dzięki wszystkim za wcześniejsze posty.
    A jeśli nie ma tej czarnej kostki , przepustnica z linką ale z silniczkiem w środku - zadziała ten "schemat " na tempomat ? Kupiłem i zamontowałem manetkę z wiązką ale okazało się , że nie mam tej czarnej kostki .

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •