Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 38

Temat: [8L] Montaż tempomatu

Hybrid View

  1. #1
    $iwy's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    OPR
    Auto
    Leon 1M SC
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    20 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Nie chcę Cię kolego wprowadzać w błąd ale nie wiem czy odpali Ci ten tempomat w automacie.Kolega kiedyś do Golfa IV zakładał i nie mógł go aktywować.Niby działał ale nie działał i sprzedał go ziomkowi z manualną skrzynią i działał idealnie.Nie wiem czym był spowodowany problem.

  2. #2
    sławko's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wesoło Wieś :D
    Auto
    była ->Milka<- jest ZeBeRkA :D
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    24 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    a po co chxesz se zycie utrudniac?? duzo latwij jest sie podlaczyc bezposrednio do kostki tak jak to juz bylo opisywane...
    ...

  3. #3
    montenegro99's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    pomorskie
    Auto
    A3 8P
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Czy może ktoś pozbierać informację w jaki sposób podłączyć tempomat w polifcie?

    Też jestem zainteresowany montażem tempomatu, ale mam polifta z elektronicznym pedałem gazu i czytając powyższe posty nie mam do końca pewności jak to w nim zrobić?

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stara Kiszewa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    witam. mam pytanie. jak podłączyć ten bezpiecznik? od kostki B135 do manertki czy oddzielne zasilanie? bo już nie rozumiem

  5. #5
    bjks88's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Jakby ktoś chciał na śląsku zamontować tempomat a nie wiedział jak czy nie miał gdzie, to polecam kolegę "koleś" z forum octaviaclub. Sam robi porządną wiązkę na oryginalnych wtyczkach, wszystko wygląda jak z fabryki i działa super.

  6. #6
    kamil1905's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poland
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARY
    Pomógł
    58 razy
    Podziękował
    46 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bjks88 Pokaż post
    Jakby ktoś chciał na śląsku zamontować tempomat a nie wiedział jak czy nie miał gdzie, to polecam kolegę "koleś" z forum octaviaclub. Sam robi porządną wiązkę na oryginalnych wtyczkach, wszystko wygląda jak z fabryki i działa supe
    Do diesli raczej każdy na forum ogarnie. Gorzej do benzyn. Tu jest większy problem bo trzeba się chyba wpiąć w ECU i trzeba wiedzieć gdzie dokładnie.

    Audi A3 1.8 AGN 125 KM ---> Audi A3 1.8 T Quattro 180 KM - 252 KM ---> Audi S5 F5 3.0 TFSI 354 KM ----> ......

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez kamil1905 Pokaż post
    Do diesli raczej każdy na forum ogarnie. Gorzej do benzyn. Tu jest większy problem bo trzeba się chyba wpiąć w ECU i trzeba wiedzieć gdzie dokładnie.
    Ja zakładałem w benzynie 1.6 komputer simos 2001r lift i schemat wygląda identycznie jak do diesel. Nie trzeba do kompa się podłączać. wszystko bierzesz z kostki z podszybia.

  8. #8
    .RadziU.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A4 B5 Avant Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Witam dostałem dziś ori tempomat z kostką, kupiłem od forumowego kolegi i mam dla Was takie pytanie:
    1 -
    2 niebieski
    3 czerwono-żółty
    4 czarno-żółty
    5 biały
    6 niebiesko-czarny
    7 czarno-żółty
    8 -
    9 -
    10 -
    Jak widać brak u mnie PINu 1. W związku z tym sugerowałbym się instrukcją kolegi:

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ostrysg Pokaż post
    ktos tu namiesal z tymi numerami manetki i polaczeniem.
    przeciez jest tak samo jak w golfie i leonie
    tak ma byc:

    6
    7 2
    3
    4
    5
    i do kostki tak:

    7 i 4 (zmostkowane) //3
    2 // 1
    5 // 9
    3 // 2
    6 do bezpiecznika nr 5 (7,5A) do niebiesko-czarnego przewodu
    Ponieważ zgadza mi się mostkowanie 7 i 4 - ten sam kolor. Oraz PIN 6. jest właśnie niebiesko czarny. Dlatego ta wersja połączenia mi najbardziej podchodzi. Ktoś potwierdzi?

    Manetki będę montował w sobotę i jest to dla mnie jedyny termin, bo w nast. weekend wyjeżdżam nad morze, a przy automatycznej skrzyni bez tempomatu to po zrobieniu 400km złapie mnie skurcz chyba na 3 dni
    A4 B5 '00 Quattro 1.8T 150KM+ [klik] < E61 530d '04 | Stage_1 261KM < A3 8L '02 1.9TDI | 101KM [klik]

  9. #9
    .RadziU.'s Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    A4 B5 Avant Quattro
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    16 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Też się nad tym zastanawiam... ew. może czegoś brakować, bo automaty z tempomatami występują, akurat dziś wyczytałem gdzieś, że tempomat w automatach działa tylko na D, 3 i 2 (pomijam, że ja mam jeszcze 4) ale faktycznie kwestia może być zawiła. No ale nic.. wyposażyłem się w klucze i trzpień spline M12 to już to zrobię, przynajmniej będę wiedział, że próbowałem

    Tapnięte z SGS2
    A4 B5 '00 Quattro 1.8T 150KM+ [klik] < E61 530d '04 | Stage_1 261KM < A3 8L '02 1.9TDI | 101KM [klik]

  10. #10
    mayl's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wrocław
    Auto
    audi a3 110 KM ASV
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASV
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Witam, od jakiegoś czasu nie działa mi tempomat. Dowiedziałem się, ze pierwsze co trzeba zrobić to podłączyć VAGa, zalogowac taki kod i sprawdzić w grupie 006 czy przełącznik tempomatu działa.
    Więc podłączyłem VAGa wszedłem w 01 Engine -> Login -> 11463 -> go it. Następnie w bloki silnika w grupe 006 bez dotykania czegokolwiek pojawiły mi się w okenku 2 i 3 dziwne liczby. Z tego co czytałem to powinno byc 000 w 2 okienku oraz 000000 w 3 okienku a u mnie jest tak:


    Gdy wciskam tempomat na ON to liczby sie zmieniają na:


    Jak daję na OFF to mam tak:


    A jak wciskam hamulec nożny to tak:



    Liczby jakie wyskakują są całkowicie inne niz te, które miałem w instrukcji z forum passata. Czy ktoś może mi pomóc zdiagnozować co się dzieje i dlaczego tempomat mi nie działa???

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •