Pokazane rezultaty 1 do 9 z 9

Temat: Centralny zamek nie zamyka bagażnika

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny Centralny zamek nie zamyka bagażnika

    Witam po przekopaniu paru ton tematów stwierdziłem ze nikt nie ma (nie miał) takiego przypadku...

    Mianowicie centralny zamyka wszystko oprócz klapy bagażnika tzn. zamyka 4 drzwi i klapkę wlewu paliwa.
    pompka pracuje około 15 sekund i się wyłącza a bagażniki dalej otwarty.... po przeczytaniu wielu tematów stwierdziłem że pewnie wirnik pompki poszedł do lamusa
    więc pędem do auta krótki demontaż i rozbiórka w domu... wirniczek zdrowy i nie mogę zrozumieć skąd takie dziwne zachowanie
    nie posiadam kabla żeby sprawdzić logo błędów a podejrzewam że tam może być problem??
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 31-03-19 o 19:25

  2. #2
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Nieszczelność wężyka? Używaj szukajki bo było już o tym wałkowane na forum. I taka rada mała przyszłość pisz w temacie już istniejącym zamiast nowy zakładać >>> LINK <<<

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Dzięki jutro posprawdzam... konkretnie chodzi o wężyk idący do klapy?? czy wszystkie musze przelecieć??
    sorki za błąd jestem tu nowy

  4. #4
    Marcin_BP's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin / BP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    76 razy
    Podziękował
    61 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak w 5-drzwiowym.. w 3 drzwiowym o ile dobrze pamiętam, to jeden wężyk idzie do lewych drzwi i do klapy, a drugi do wlewu paliwa i prawych drzwi. Jeśli tylko klapa się nie zamyka to zdejmij plastik przy klapie i sprawdź czy gdzieś przy zamku nie ucieka, jeśli nie to wyciągnij pompkę i sprawdź wężyk przy pompce.

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    Wężyki przy pompce są napewno szczelne bo sprawdzałem przy demontażu wiec zostaje ten w klapie... no chyba że gdzieś przy drzwiach ucieka i jest za mało ciśnienia na klape może potrzebować większego niż zapadki w drzwiach....

    edit

    po przekopaniu google dowiedziałem się że jeden wężyk obsługuje drzwi i bagażnik a drugi tylko wlew paliwa... dziwne ale w paru miejscach ta sama informacja

  6. #6
    bjks88's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    Powinno pomóc:



    Też ostatnio zauważyłem ,że dosyć długo mi otwierał drzwi natomiast zamykał szybko, tak jak zawsze. Rozebrałem pompkę, przeczyściłem, poobracałem stronami te łopatki wirnika, dokładnie skręciłem i spsikałem wtyczki i gniazdka kontakt sprayem. Efekt jest taki ,że chodzi znowu jak wcześniej

  7. #7

    Data dołączenia
    Sep 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mikołów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.6 AVU

    Domyślny

    U mnie jest troszke na odwrót otwiera w momentalnie i pompka przestaje buczeć ale przy zamykaniu rygielki szybko opadają pompka buczy, a bagażnik dalej otwarty... choć skorzystam z twojej rady co mi szkodzi muszę to szybko naprawić bo nie mam zamiaru za chwile nową pompkę sobie sponsorować....

  8. #8
    WIELKA BRYTANIA DanioUk's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Skelmersdale-Rybnik
    Auto
    Audi S8 A6 80 cabrio
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    258 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    Kolega przestanie sie oszukiwac bo nie szukal, lub tez slabo szukal. Jeden wezyk obsluguje klape i wlew. Szukaj nieszczelnosci pod tapicerka bagaznika, dokladnie tam gdzie trojkat ostrzegawczy sie znajduje. Pozniej zaraz za prawa lampa, tam jest trojnik i pozniej na gumie laczacej klape z autem. Tam rowniez sie przeciera.
    1.6 AKL 101KM
    1.8T APY 209KM ???

  9. #9

    Data dołączenia
    Jul 2016
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    krakow
    Auto
    a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Brak zasilania w klapie bagażnika

    Witam, otóż mam problem z zasilaniem na klapę bagażnika. Gdy samochód zamknę przez pilota jak i przez kluczyk wszystkie drzwi się zamykają ale jedynie klapa bagażnika się nie zamyka. Wcześniej nie było problemu z tym. Na vagu nie zauważyłem żadnego błędu. Jeżeli ktoś by mógł napisać gdzie albo jak idą kable do tego zamka.
    Dodam że od dłuższego czasu mam problem z centralką bo dość długo pracuje jak zamykam auto jak i otwieram. Znaczy się nacisnę przycisk zamykania na pilocie to od razu zamkną się drzwi ale długo słychać pompkę jakieś 15 s - 20 s , gdzie wcześniej nie było słychać tego aż tak. Mam uruchomione ryglowanie zamka podczas przekroczeniu 15km/h może od tego centralka się popsuła zaczęła inaczej pracować.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •