Strona 2 z 241 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 2512

Temat: Temperatura cieczy - płynu, problemy z temperaturą

Hybrid View

  1. #1
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    jarekp23, spójrz łaskawie do tematu, który MiG25 wkleił, gdzie napisałem co sądzę o kanale 51. Czy przy zgaszonym silniku temp. oleju Tobie rośnie??? Bo wskazanie tego licznika tak.

    Natomiast mam inne pytanie, związane z tematem. Do jakiej temp. wg. AC(49) rozgrzewa się Wam woda przy jeździe z prędkością 170km/h po autostradzie? Bo mi przekracza 110 i rośnie, nie wiem czy to dobre... Silnik nie był virusowany, tym bardziej się obawiam...

    Bo zauważyłem, że o ile temp. waha się w granicach 85-100, to wskazówka na zegarach pokazuje równo 90, ale jak temp. nadal rośnie, to zaczyna wychodzić wyżej.

    Martwi mnie to, bo jadąc przez np. 10km z prędkością 180 mam bardzo szybko 100, 110... Czy to by sugerowało problemy z pompą wodną? Czy po prostu to normalne przy AHF i mogą mieć tendencję do przegrzewania się? Optycznie, to chłodnica wygląda ok, zalana płynem petrygo - nie najlepszy, ale w sumie używany w wielu autach...
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2019
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    32-500 Chrzanów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny [8L] wskaźnik temp na zegarach

    Witam,od niedawna jestem posiadaczem audi a3 8l 1.6 3d z 1998 i od początku problem z wskazaniami temperatury Podczas jazdy temperatura ledwo podnosi sie z 60 a na postoju łapie normalnie 90. Wąż dolny i górny gorący czyli termostat puszcza ogrzewanie jest nawet jak panel klimatronika jest na 25 stopni to w autku ciepło. Proszę o szybką pomoc co to może być ponieważ autkiem jeżdżę na Słowację do pracy.

  3. #3
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    ogolnie ja w AHF mialem taki problem, ze jadac z sandałem w podlodze temp. na kanale 49 podnosila sie do ponad 100 stopni i wywalalo mi wode przelewem w zbiiorniczku. okazalo sie, ze uszczelka pod glowica walnieta - spaliny dostawaly sie do ukladu chlodzacego teraz po wymianie uszczelki temp caly czas trzyma okolo 90 stopni na climatronicu.

  4. #4
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    bartowl, wydaje mi się, że wahania temp są nie do uniknięcia... Cały układ chłodzący to czystego rodzaju automatyka. Nigdy nie będziesz miał tak, że rzeczywista temp będzie stała w miejscu. Układ z zachowaniem pewnych wartości progowych reaguje, zachowując temperaturę w odpowiednim zakresie... Choć 110 stopni to już chyba trochę za dużo...
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #5
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    bartowl, ja napisalem rozniez co mysle o kanale 51, po to chyba zostalo stworzone forum , aby wymienaic sie doswiadczeniami i rozwiazywac wspolnie problemy, wiec dlatego opisalem jak to u mnie wyglada....

  6. #6
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez bartowl
    Czy po prostu to normalne przy AHF i mogą mieć tendencję do przegrzewania się?
    Wydaje mi się,że nie. Mój nie przekroczył nigdy 90st mimo buta w podłodze,standardowo temp 82-84stopnie.

  7. #7
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    MiG25, czy mowimy o temp oleju?
    Mi jak sie nagrzeje do 90 (kanal 51) to trzymie caly czas, chociazby co sie dzialo, tez mnie to zastanawia...

  8. #8
    Złoty's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Z kopalni złota
    Auto
    duuuuże Audi :)
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    MiG25, czyli nie trzyma Ci caly czas 90 stopni tak ?? mamy te same silniki wiec ta odpowiedz bedzie dla mnie wazna .
    MTB

  9. #9
    MarekB's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi & VW
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    34 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nie wiem jak w przypadku diesla, ale u mnie zawsze po nagrzaniu stoi 90 stopni i ani drgnie, jeszcze mi sie nie zdarzylo aby skoczylo o 1 stopien do góry lub spadło
    Odkupię wolny czas, info na PW
    Cześci do Audi i nie tylko

  10. #10
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    no u mnie tak samo, a na ktorym kodzie sprawdzasz marekb ?

Strona 2 z 241 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 3 users browsing this thread. (0 members and 3 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •