Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: regulacja maski

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny regulacja maski

    Witam,
    problem polega na tym ze zamykajac maske, od strony lamp odstaje jakby pare ladny mm.wyzej niz krawedz blotnika,przy szybie jest w porzadku, no chyba ze opre rece na krawedziach przy lampach i docisne wtedy sie foruje jak powinna byc,ale puszczajac-(oczywiste wraca) gdy odkrecilem zamek maska siadla juz nizej,choiaz i tak nie tak idealnie rowno z blotnikiem jakbym chcial. wydaje mi sie ze regulacja na zawiasach maski nie ma sensu,tu kwestia przodu-tak jakby bylo wyzej na srodku. Czy ma ktos jakies pomysly?
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 01-06-17 o 17:58

  2. #2
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    ja mam podobny problem z tym ze jak zamkne maske to mam szczeline duza miedzy zderzakiem a maska i wyglada jakby byla nie zamknieta , czy wie ktos gdzie mozna to wyregulowac dokładnie ? chciałbym żeby troche niżej opadła.ogolnie jak jest zamknieta maska to jeszcze moge ja zlapac i podnosic do gory z 1 cm luzu...dziwne.

  3. #3

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    to u mnie sa to raczej mm,jak pisalem wczesniej bawilem sie z zamkiem maski,ale mozesz sprobowac na ograniczkiach (tych gumowych-powinny byc 4 z przodu i boku maski.

  4. #4

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    albo w dwie osoby lekko ją przełamać ale troche ciężko to wytłumaczyć jak to wykonać. Otwierasz maske dwie osoby stają przed nią. osoba z prawej lewą rękę kładzie(opiera) tu obok zaczepu od spodu maski a prawą ręką chwyta krawędź maski za rant tu jak się z błotnikiem schodzi. Osoba po lewej stronie robi tak samo tylko od drugiej strony. Wtedy rękoma którymi trzymacie za krawędzie ściągacie do siebie a rękoma które sie opieraja obok zaczepu odpychacie tak żeby sie ona wygięła delikatnie w łuk. Metoda 100% skuteczna i stosowana w zakładach blacharskich (byłem blacharzem przez kilka lat). Inną metodą jest uchylenie maski i podłożenie np rurki od ziemi pod zaczep maski i w dwie osoby naciskacie lekko na boki maski żeby ją przełamać. Tylko nie przesadź. Efekt taki sam

  5. #5

    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Dzn
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AVU
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Heh kolega niżej widzę po blacharsku by to zrobił ja polecam gumy o których była mowa wcześniej...na tych gumach idzie bardzo ładnie wyregulować maskę...chyba, że jest już po jakimś dzwonku i niezbyt wyklepana Ja osobiście ustawiałem tak swoją i kumpla Te gumy mają jakby gwint i po prostu wkręcasz je lub wykręcasz na żądaną wysokość

  6. #6
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    pod maska macie 4 odboje gumowe wkrecacie je i pasujecie jak to nie pomoze to popuszczacie zamek w pasie i dajecie go troch nizej i musi grac ! jezeli nie bedzie to z autem jest cos nie tak lub ma nieroginalne elementy zostaly zalozone !

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wlkp
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    moja metoda sie sprawdza jak na gumach regulacyjnych i zamkiem w dół nie da rady a tak przeważnie bywa

  8. #8
    Zielarz's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    18 razy
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    kamil17932 i siwusekm1 ten zamek da sie wyregulowac w dol ? ja myslalem ze on jest tam praktycznie bez regulacji tyle ze sa otwory na sruby czy nie mam racji ?

    jezeli by moznabylo wyregulowac zamkiem jakos to by bylo extra, mozecie powiedziec blizej jak to zrobic ?

    na gumach tych wkrecanych troche wyregulowalem i jest lepiej ale mysle zeby tym zamkiem jeszcze wyregulowac jak mowice , bedzie wdzieczny za info

  9. #9

    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowy Sacz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    nie ma mozliwosc regulacji na zamku niestety mozesz go na chama dociskajac dokrecic,ale minimalne szanse masz. wiem ze do spasowania maski popuszcza sie te sruby przy zamku,przy zaczepie maski oraz zawiasach,ale regulacja jest tylko na tych gumowych odbojach.

  10. #10
    cygan19's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno / Kazimierz Dolny
    Auto
    CCCO A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    jak nie pomoże to co napisał kamil17932 to jest taki patent otwiera się maske na środek w zdłóż samochodu kładzie się słupek drewniany albo coś podobnego opuszcza sie maske na ten słupek i jeden przegina z jednej strony a drugi z drugiej i jest git u mnie to pomogło

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •