Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Problem z silnikiem?? 1.9 ahf

  1. #1

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny Problem z silnikiem?? 1.9 ahf

    Witam, wczoraj miałem dziwną sytuację. Wyjechałem spod domu, przejechałem może z 1 kilometr i zatrzymałem się na światłach. Gdy włączyło się zielone, to normalnie ruszałem(no może ciut ponad normalnie ale bez szaleństw bo zimny silnik) i przy ok 2 tys obrotów silnik wpadł w dosyć duże wibracje, autem zaczęło trząść, usłyszałem hmm tak jakby strzał, patrze w lusterko a tam czarno od dymu, ale czegoś takiego to nie widziałem jeszcze, chumra czarnego dymu, aż mi sie głupio zrobiło. PO tym strzale silnik cały czas miał te wibracje, zjechałem 10 metrow dalej na przystanek, wyłączyłem silnik, właczyłem jeszcze raz i to samo- tzn wibracje juz bez dymu, wyłłaczyłem włączyłem0dalej wibracje i chyba za 3 razem juz ok wszystko idealnie, obrotomierz równiutko poniżej 1 tys obrotów, przejechałem wczoraj po tym zdazeniu chyba z 40 km i nic, no ale obawiam się ze cos moze byc nie tak, aha i zadne błędy nie wyskakują.
    Prosze o pomoc i rade, pzdrawiam

  2. #2

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    help help help

  3. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    W takim przypadku nikt Ci tu nie pomoże bo nie ma możliwości zobaczyć auta i się nim przejechać. Musisz wjechać na kanał i posprawdzać dolot powietrza doładowanego - to odnośnie tego strzału i czarnego dymu ale onośnie wibracji to ciężko coś wyrokować i jakoś powiązać te objawy ze sobą w jedno źródło ich powstania. Błędów brak ale nie napisaleś jak tam z dynamiką auta choć przypuszczam, że po tym incydencie bałeś się wciskać pedał gazu ostrzej.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  4. #4

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Więc od tamtego czasu nic sie z autem nie dzieje, dynamika super, żadnych problemów, autem nie trzęsie, wszytsko jest ok, być może jakieś lipne paliwo zalałem, coś sie przytkało a potem pusciło, zrobi sie wiecej czasu to sprawdze a na razie musze tak jezdzic

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •