Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 68

Temat: przyciski klimatronic

  1. #11

    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez larius
    No nie wiem jak to jest ze świeceniem. Ale jakby podczas np. chłodzenia był obieg otwarty, to równie dobrze można by szybę otworzyć, a przecież otwieranie szyb nie jest wskazane przy włączonej klimie. Auto to auto i nie pokazuje chyba co robi
    Tryb auto nic nie pokazuje co robi, oprocz szybkosci nawiewu. Ja zauwazylem ze u mnie jak jest goroco w aucie i wlacze tryb auto to na poczatek mam wlaczony obieg zamkniety zeby jak najszybciej wychlodzilo powietrze, a gdy temperatura we wnetrzu jest bliska tej nastawionej na klimie, to klima sama otwiera obieg z zewnatrz i juz bez problemu utrzymuje zadana temperature. Mam tylko pytanie dlaczego ja mam obieg zamkniety to znacznie mocniej dmucha przy tych samych nastawach predkosci nawiewu, mam wrazenie jakby sie drugi wentylator wlanczal. Pozdro
    Audi A3 1.8 Ambition + LPG

  2. #12
    Leo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Jeep Cherokee 4.0 +
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez LOKI
    Tryb auto nic nie pokazuje co robi, oprocz szybkosci nawiewu. Ja zauwazylem ze u mnie jak jest goroco w aucie i wlacze tryb auto to na poczatek mam wlaczony obieg zamkniety...
    Po czym rozpoznajesz, że obieg jest zamknięty, skoro się to nie wyświetla?

    Pozdr
    Leo

    [ Dodano: Sro 04 Lip, 2007 14:55 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez jarekp23
    A w ogole moze ktos ma instrukcje obslugi do klimatronica
    Zobacz tutaj na zdjęcie: http://allegro.pl/item211597954_audi...imatronic.html

    Jeśli masz taki panel /u mnie jest taki/ to jadąc od góry z lewej strony:
    1. Odmrażanie przedniej szyby /nawiew idzie tylko na szybę z pełną mocą/
    2. Przycisk AUTO - wiadomo - tryb automatyczny
    3. "Gwiazdka" - włączenie/wyłączenie sprężarki klimatyzacji - nie powoduje bezwzględnego wyłączenia trybu AUTO - jest dopuszczalne wyłączenie sprężarki klimatyzacji, ale nadal nawiew działa w trybie AUTO /na przykład w zimie, gdy chłodzenie nie jest potrzebne, a chcemy, żeby climatronic automatycznie nagrzewał wnętrze do np 22st/
    Jadąc dalej dołem na prawo:
    4. Pierwszy +/- to regulacja temperatury
    5. Drugi +/- to regulacja siły nawiewu wentylatora. I znowu pomimo włączonego trybu AUTO możliwa jest regulacja siły nawiewu do wnętrza. Można np. zmniejszyć siłę nadmuchu, mimo jeszcze nie wychłodzonego auta. Pojawia się wtedy napis Manual na prawym wyświetlaczu, pomimo napisu AUTO na lewym /taka lekka sprzeczność, ale zrobili to w rozumieniu, że temperatura jest dostosowywana AUTO, ale nawiew już nie musi i może być Manual/
    No i teraz przyciski od góry po prawej stronie:
    6. Nawiew na szybę
    7. Nawiew przez środkowe kratki do wnętrza
    8. Nawiew na nogi
    9. Włączenie obiegu zamkniętego

    Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
    Pozdrawiam

    Leo
    Chciałbym lecieć w kosmos

  3. #13

    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin/Chełm
    Auto
    e46 325i touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Leo
    Po czym rozpoznajesz, że obieg jest zamknięty, skoro się to nie wyświetla?
    chyba słychać kiedy się załącza? za schowkiem szum...

  4. #14
    Leo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Jeep Cherokee 4.0 +
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez fast
    chyba słychać kiedy się załącza? za schowkiem szum...
    To chyba się musisz położyć pod nogami pasażera z uchem przy tym schowku, bo u mnie jak mam włączony silnik, włączona klimę i idzie nawiew /a wtedy ewentualnie wyłącza sie ten obieg wewnętrzny/ to nic nie słychać.

    Leo
    Chciałbym lecieć w kosmos

  5. #15
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    obieg sie zamyka na bank, gdy wlaczysz tryb automatyczny. dzieje sie tak w kazdym samochodzie na naszych climatronicach tego poprostu nie pokazuje - tak samo jak kierunku nawiewów.

  6. #16
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Nie może sie zamykać chyba ze zamkniesz go manualnie. Leo, ma racje obieg zamknięty jest po to żeby nie przedostawały sie przykre zapachy , a klima cały czas pobiera powietrze z zewnątrz (chyba ze włączysz obieg zamknięty). Pomyśl na jak długo wystarczyło by ci tlenu w hermetycznie zamkniętym samochodzie, jeżeli wydychasz CO2.
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  7. #17
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    zamyka sie, a pozniej jak osiagnie temperature sie otwiera. hermetycvznie zamkniety LOL

  8. #18
    Leo's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Jeep Cherokee 4.0 +
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Kuba007
    zamyka sie, a pozniej jak osiagnie temperature sie otwiera. hermetycvznie zamkniety LOL
    Ale uparty
    Ja się tak przy swoim nie będę upierał, bo nie widzę tej klapki i choć jej nie słyszę to dopuszczam możliwość, że się jednak zamyka. Z logicznego punktu widzenia /ze względu na CO2/ nie powinno tak być, ale jest to oczywiście możliwe.
    Fajnie by tylko było, jakby Kuba007 potwierdził to w jakiś inny sposób, a nie tylko poprzez szum ewentualnej klapki, bo to może szumieć coś innego równie dobrze.

    Pozdr
    Leo
    Chciałbym lecieć w kosmos

  9. #19
    Grzechu's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Marki koło Wawy
    Auto
    KIJEK
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Takze sie nie upieram

    Kuba007, czekamy na potwierdzenie twojej teori
    Jest dobrze a będzie jeszcze lepiej

    TANIE CZĘŚCI

    TERAZ KIA "KIJEK"

  10. #20
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Mi się też wydaje, że na powinno przynajmniej na jakiś czas zamknąć obieg - w przypadku jak ma szybko schłodzić powietrze. Tzn. tryb auto jak sama nazwa wskazuje obsługuje klimat w samochodzie automatycznie. I w pewnych momentach powinno korzystać z zamykania obiegu. Efektywność takiego działania jest dużo większa. Może szybko schłodzić/podgrzać powietrze wewnątrz auta, a potem tylko utrzymywać temp już na otwartym obiegu - bo ociepla/schładza tylko te powietrze, które dochodzi z zewnątrz(te w środku już ma temperaturę jaką mieć powinno). Ale też ręki uciąć nie dam

    To że CO2 miałoby być w takim stężeniu, że zaszkodziłoby pasażerom samochodu to też troszkę przesadzone. Jechałem ok 200 km na zamkniętym u siebie i jakoś żyję... Jest to możliwe, ale w jakiej sytuacji? Ten samochód aż tak szczelny nie jest. Nawet przy zamkniętym obiegu pewna wymiana powietrza z otoczeniem na pewno jest.
    Może ktoś zrobi test? Psiknąć czyś pachnącym na zewnątrz, a samochodzie niech się zamknie druga osoba i się wyjaśni
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •