Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 21 do 30 z 125

Temat: wibracje przy zejściu z obrotów

  1. #21
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    neoeinz, to masz raczej coś innego. To u nas występuje w sumie tylko po hamowaniu silnikiem i wciśnięciu sprzęgła, do tego nie zawsze... Ostatnio mi jakoś się trochę uspokoiło więc nie będę rozbierać nastawnika, bo szansa że coś spsuje jest większa, niż że coś naprawię Choć jak będę cierpieć na nadmiar wolnego czasu, to może z samej ciekawości rozmontuje
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  2. #22
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    neoeinz, ja tez mam ten problem ze mi wibruje delikatnie silnikiem szczegolnei jak jest zimny.
    Odczuwam to jako ruchy przod-tyl(lub gora-dól jak kto woli, ale mam nadzieje ze to wyobrazalne), tak niby mi to buja, a nie prawo-lewo.
    Wiec NAS bujajacych sie na postoju jest dwoch, a WAS buyjajacych przy hamowaniu jest 3

  3. #23
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Sprawdźcie koledzy czujnik wciśnięcia sprzęgła(jeden czujnik F) i czujniki wciśnięcia hamulca (F47 i F36 te dwa do centralki i chyba trzeci do włączenia świateł stopu wszystkie osobno). Silnik diesla potrzebuje wszystkich trzech sygnałów i jeśli któryś nie dochodzi może on np próbować dalej hamować silnikiem bo ma sygnał prędkości mimo ,że sprzęgło jest wciśnięte a sterownik nie dostał sygnału o jego wciśnięciu.
    Na VAGu można je sprawdzić w silniku (01-Engine) grupa 6 , drugie okienko. Są tam trzy zera, zmieniają się na 1 po wciśnięciu sprzęgła/hamulca. Sprzęgło to pierwsza cyfra , a dwie następne to hamulec.

  4. #24
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    i jak ktos z was ogarnal juz temat bo mnie strasznie to wkurza i chcialbym juz to wyeliminowac

  5. #25

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Panowie, jakis czas temu poruszalem juz ten temat, ale tez nikt nie mogl znalezc rozwiazania. Dokladnie te same objawy - wibracje calego silnika przy dojezdzaniu do swiatel na luzie, bez wzgledu na hamowanie trzesie dotad az samochod calkowicie stanie w miejscu. Roznych sztuczek probowalem, ustawiany byl kat wtrysku, zmieniane dawki, profesjonalne czyszczenie nastawnika. Skutek zaden. Poniewaz kilku specow ( w tym DTM) mowia ze to wina nastawnika, tak najprawdopodobniej jest. Nie dajcie sie na ciagac na czyszczenie bo to, jak juz wyzej napisalem nic nie daje. Pozostaje wymiana nastawnika - koszto okolo 1000 zl
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  6. #26
    damiano24's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Nowe
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    djwhizz, napisz cos wiecej na temat tego nastawnika, poniewaz mam ten sam problem i chcialbym sie z tym uporac..

  7. #27

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Najlepsza :D
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    swoja A3 kupilem od razu z tym problemem, i od roku jest coraz gorzej, teraz potrafi sie telepac nawet po zatrzymaniu. Poniewaz byl problem z rozruchem cieplego silnika (trzeba bylo dlugo krecic), moj mechanik polecil mi oddac pompe do regeneracji, bo to jest podobno objaw zuzytej glowicy pompy. Przy okazji mialy tez minac te wibracje. Pompa wrocila z serwisu, ale poza nowymi ladnym zatyczkami i pomalowanymi na zolto nitami, wydaje mi sie ze zaplacilem za nic bo silnik na cieplo jak trzeba bylo krecic tak trzeba bylo krecic dalej i wibracje tak samo. Poniewaz podobne opisy pisali ludzie ktorzy mieli zanieczysczone nastawniki, wyczailem na allegro goscia ktory wyspecjalizowal sie w ich czyszczeniu. Pojechalem, zrobil wszystko jak trzeba, po probie okazalo sie ze jest to samo. Powiedzial ze mial juz pare takich przypadkow, pomogla po prostu wymiana nastawnika. Koszty sa spore, tym bardziej ze chodzi tylko o lekkie telepanie, poza tym silniczek jezdzi wzorowo...
    "Magnetyzery przyspieszające samochód? Chip do wolnossącego dający kupę koni? Załóż sobie jeszcze duże koła z tyłu i małe z przodu - będzie zawsze z górki."

  8. #28

    Data dołączenia
    Feb 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    no ja jestem koejnym szcesliwcem a3 tdi z tym problemem silnik dokladnie tak drga wychamowyujac do 0 denerwujacy objaw trzesie sie jak galareta i przestaje. stawialem na ktoras z poduszek sadzicie ze to zla dniagnoza?? dodam za na vagu nie wychodza zadne bledy. dodam ze wlasnie jestem przed faktem chipowania mojej trzesacej sie maszynki zastanawiam sie czy to nie pogorszy mojej i tak kiepskiej juz sytuacji

    ja zabieram sie wlasnie za poduszke chyba od tego trzeba zaczac wymienilem pod silnikiem nic sie nie zmienia walcze z ta od skrzyni jak sie uda dam znac;0
    Ostatnio edytowany przez czapu - 11-02-08 o 16:45

  9. #29
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    rozwiazal ktos juz ten problem? orientujecie sie gdzie w okolicach bydgoszczy ktos wyczysci nastawnik?

  10. #30
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny nierówna praca diesla

    Przeszukalem forum i znalazlem tylko problemy z benzyna albo przypadki wogule nie podobne do mojego.

    Kupilem ta a3 od 2 wlasciciela pelny servis maly przebieg ( jak na anglie i diesla ) i mam wieksze problemy niz z passatem przez 2 lata. A audiczke mam 2 tygodnie a przy zakupie chodzila jak nowka.

    Dobra do problemu,

    autko jezdzi rewelacyjnie przyspiesza super, nie puszcza dyma, ma równiutkie obroty, chodzi cichutko ale ... zawsze mus byc ale...

    Jak jezdze po miescie podczas dojazdu do swiatel czuje czasem jak bym przejezdzal po tarce na asfalcie ( jak to przed swiatlami ) ale nie jest to od zawieszenia lecz od silnika ... zaczyna on wtedy falowac, wskazówka obrotomieza podskakuje delikatnie góra dól o 2 mm, w tym czesie silnik chodzi jak by ktos go trzymal na desce i jest taki dziwny stlumiony dzwiek ( jakby na 3 gary ? ), po chwili wszystko wraca do normy.

    jak stane to za chwilke silnik powraca do normalnej pracy, podczas jakzdy nic pokojacego nie zauwazylem.

    Czy moze to byc cos z egr`em ?

    zalączam logi ktore ostatnio wykonalem, jak mam wykonac jeszcze jakies to wykonam tylko jakie ?



    Musze wymienic termostat i czujnik temperatury ale watpie aby mialo to jakis zwiazek.

    Aha co do czujnika g62 to czy moge miec ten czujnik tylko 2 pinowy ? jak tak to jaki jest numer czesci.

    Dzeikuje za jakies sugestie - pozdrawiam

    a ja przeszukałem i znalazłem przeniosłem do tego wątku
    Ostatnio edytowany przez MiG25 - 20-05-08 o 21:50

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •