Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 125

Temat: wibracje przy zejściu z obrotów

Hybrid View

  1. #1
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny wibracje przy zejściu z obrotów

    Witam,

    Autko ma od niedawna, postaram sie najlepiej opisac objawy.... najczesciej dojeżdzając do świateł i hamujac, nawet po puszczeniu hamulca, silnik wpada w dziwne wibracje....dojeżdzam staję i cisza, nic sie nie dzieje, na obrotomierzu nie widac tych wahań za bardzo ale są dość mocno wyczuwalne....co to może być ??

    Na VAG nie ma zadnych błędów, wszystko ok, objewy wystapuje tylko jak auto sie zatrymuje tj ...ciezko to wytłumaczyć, ale tak własnie to wygląda...jak sie jeszcze toczy nawet na jałowym to lekko trzęsie silnikiem, jak sie zatrzyma wszystko mija jak ręką odjął.

    Jakies pomysły ?

    pozdr,
    Kuba
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 06-10-15 o 13:16

  2. #2
    mucka38's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zakopane-Myszków
    Auto
    -było :( Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Tak sobie mysle ze moze poduszki sprawdz przy silniku i skrzyni , byc moze tez koło dwumasowe daje znac o sobie .
    Zachucały góry
    Zasumiały lasy
    Ka sie zapodziały starodowne casy

  3. #3

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tychy
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Mam identyczne objawy. Wszystko posprawdzałem, począwszy od VAGa po poduszki silnika, etc. Aż natrafiłem na mechanika, który ma identyczną A3. Powiedział mi, że on u siebie podejrzewa pompę wysokiego ciśnienia.. dał ją do pompiarza i ustąpiło. Jak go spotkam (następny tydzień) to postaram się wypytać co dokładnie było usterką w tej pompie. PS. Jedynie wiem, że dużo go skasował $..

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    BarMok wypytaj dokładnie co i jak i napisz koniecznie. Też mam ten problem już ponad rok a temat na forum umiera...

  5. #5

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam prośbę do wszystkich u których występuje ten problem z nierówną praca silnika. Możecie zobaczyć jakie macie dawki paliwa na jałowym? Grupa 1 "injection quantity". U mnie na rozgrzanym silniku czasem nawet spada do 1,4 a wartości referencyjne to od 3-9 (czym mniejsza wartość tym większa dawka wstrzykiwanego paliwa). Może właśnie w tym tkwi problem, że dostaje za dużą dawkę i wpada w jakiś dziwny tryb? Sprawdźcie czy u Was też tak jest. Ja niestety przez jakiś czas jestem poza domem i nie mam możliwości przesunąć nastawnika żeby sprawdzić jak się zachowuje na wartościach referencyjnych. Pozdro

  6. #6

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Nikt?

  7. #7
    piteroo21's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez BarMok Pokaż post
    Mam identyczne objawy. Wszystko posprawdzałem, począwszy od VAGa po poduszki silnika, etc. Aż natrafiłem na mechanika, który ma identyczną A3. Powiedział mi, że on u siebie podejrzewa pompę wysokiego ciśnienia.. dał ją do pompiarza i ustąpiło. Jak go spotkam (następny tydzień) to postaram się wypytać co dokładnie było usterką w tej pompie. PS. Jedynie wiem, że dużo go skasował $..
    Jakieś wieści? Powiedział coś?
    ALHandra serial 1,9TDI ALH 90+ ------> 120KM 269Nm------> 140KM 340Nm ------> ------>???

    piteroo21

  8. #8
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez mucka38
    koło dwumasowe daje znac o sobie
    To możeby być objaw koła ? Ja auto było na podnośniku, widziałem że skrzynia była już napewno rozbierana, jeszcze za granicą ktoś musiał to robić, łudziłem się że moze poprzedniemu właścicielowi sie sypnęło...jak inaczej to sprawdzić ?

    A poduszki posprawdzam, nie pomyślałem o tym. Thx.

    pozdr,
    Kuba

  9. #9
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Ja potwierdze to, też tak mam. Szczególnie po hamowaniu silnikiem. Co ciekawe ustaje w momencie zatrzymania się auta - podejrzewałem już jakieś koligacje z ABS. Często toważyszy tym wibracjom spadek obrotów poniżej normalnych wolnych obrotów. Czytałem już kilka wątków o podobnych objawach, ale nic nie pomogły. Póki co po prostu się przyzwyczaiłem, jak wykminię co to było, to chętnie opiszę. Ale widze że częsty problem. Może tak się objawia wyznaczanie poprawki na wtrysk w celu zapewnienia równej pracy silnika? Nie wiem
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

  10. #10
    Trociniarz's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szczecin
    Auto
    e46 touring
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    O widzisz, jest nas dwóch...ja na poczatlku sadziłem ze to sonda, ale to pewnie wyszłoby po podłączeniu do VAGa a nie miałem żadnych błędów...cholera nie wiem co to może być i nie bardzo wiem jak to ugryźć....nie ma tragedii ale drażni mnie to. Jak coś wyniuchasz daj znać.

    pozdr,
    Kuba

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •