Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokazane rezultaty 21 do 26 z 26

Temat: [8L] Odpalanie a błąd 1206

  1. #21
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Pompa jest na 12V, czyli takie jest prawidłowe żeby zaczęła pompować.... jeszcze trochę i rozwiaże problem z odpalaniem w AGN w piątek jestem umówiony ze znajomym elektrykiem powiedział że wie jakie są tego przyczyny i że da się to zrobić

    Będę informował

  2. #22
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    I jak, wyjaśniło się coś?
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  3. #23
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    no Witam...

    Wyjaśniło się prawie wszystko..... a wiec po koleii.... jak większość z Was wie miałem dokładnie takie same objawy jak w większości silników AGN, czyli w momencie kiedy paliwo spadało poniżej 1/3 baku samochódsłabo odpalał, u mnie przyczyną takiego stanu rzeczy, okazł się fakt iż pompa paliwa nie działała w momencie przekręcenia kluczyka a zaczynała pompować dopiero przy kręceniu rozrusznikiem, cała instalacja została dokładnie sprawdzona i niestety coś nie tak jest z komputerem, znajomy który mi to robił stwierdził że komp zamiast 12V w momencie przekręcenia stacyjki daje tylko 5V, w zwiazku z tym przy przekaźniku został dorobiony układ scalony który otrzymujac 5V i tak włącza przekaźnik i daje pompie odpowiednie napiecie przez ok. 3 sek. pompa dobija ciśnienie i samochód odpala bez najmniejszych problemów.
    mam jeszcze podjechać do tego znajomego bo jak z nim rozmawiałem to powiedział że ma schemat komputera i wie co jest odpowiedzialne za tak małe napięcie i jak był bym zainteresowany to może to wymienić
    Jest po prostu mistrzem, naprawdę

    Pozostaje jeszcze temat sprawdzenia cisnienia jakie daje pompa, ale do tego mam też już cały sprzęt i pewnie w przyszłym tygodniu będę się dalej bawił, puki co wszystko działa SUPER.

  4. #24
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Wow, szacunek dla kolegi
    Też będę musiał sprawdzić to napięcie... Pewnie jest ten sam feler. Twój kolega zajmuje się tym zawodowo, czy hobbystycznie? Bo za jakiś czas pewnie przydałaby się taka interwencja i u mnie Fajnie byłoby wiedzieć też ile taka przyjemność może kosztować.
    Dzięki za info.
    pzdr
    Arguing with an engineer is a lot like wrestling in the mud with a pig. After a few hours, you realize that he likes it.

  5. #25

    Data dołączenia
    Mar 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów/Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN

    Domyślny

    No to u mnie tez jest 5V po przekreceniu stacyjki...
    Workaround jakie zastosowalem to przekrecik kluczyk, poczekac ze 30 sek. i dopiero wtedy wlaczyc rozrusznik.
    W kazdym razie czekamy na dalsze informacjie.
    kuki13, moze jakies zdjecia tego scalaczka albo schemacik? Jestem ciekaw jak to zostalo dokladnie u ciebie rozwiazane.

  6. #26
    kuki13's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszafka
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0T BPY
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Poznałem go zupełnie przez przypadek, takie zabawy traktuje jako hobby umawiałem sie z nim zawsze po południu..... co do kosztów to chciał ode mnie........ 30 pln było mi trochę głupio bo trochę czasu zajęło mu to szukanie w końcu dałem 50 pln.
    chyba warto

    Powracając do tematu odpalanie AGN, wydaje mi się że jest to pierwsza sprawa od której trzeba zacząć

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •