Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 39

Temat: Problem ze srzęgłem

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny Problem ze srzęgłem

    Witam.... mam problem...proszę o pomoc... sprawa wygląda tak...
    Miałem wymienić sprzęgło... kupiłem więc nowe od Mach'a (220mm) (sprawdzałem w ASO i podali mi tam parametr - 220mm)... samochód poszedł do warsztatu... i tu pojawił się problem... bo zamontowane tam koło zamachowe jest na sprzęgło 225 lub 228 mm.... teraz jestem w kropce nowe koło to jakaś astronomiczna suma jest... słyszałem że można kupić zregenerowane ...tylko gdzie i za ile??? czy może lepiej zostawić to koło które mam i poszukać sprzęgła???
    moja furka to A3 1.8T AGU rok 99

    pozdrawiam... ratuuunkuuuuu

  2. #2
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Bizz_On, ja kupilem kolo za 400zl regenrowane [na allegro - gosc z poznania] - nowe kolo to wydatek ok 1500zl
    A kolo w jakim stanie masz?
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    w "znośnym" jak to określił mechanik....
    czyli mówisz ze zostawić to sprzęgło 220?? i zainteresować się kołem???

  4. #4
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    oddaj machowi sprzeglo jesli to mozliwe i kup dobre sprzeglo - bedzie taniej i bezpiecznie w/g mnie
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    koło jest w niezłym stanie... a mach i tak nie chce mi pójść na rękę.. więc muszę szukać koła... po taniości.... co za życie....żebym tylko nie dopadł jakiegoś co nie pasuje

    [ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 16:30 ]
    wogóle teraz w warsztacie proponują mi regenerację tego sprzęgła co już tam jest... i mówią że ktoś tam grubo dłubał... bo te tarcze co tam sa to nawet nie mogą dojśc skąd ten ktoś takie wziął żeby tam wsadzić
    .....musze poszukać jeszcze koła w dobrym stanie... jak sie uda nie powinno być źle
    tylko nic nie mogę znaleźć w okolicach wawki.... może ktoś ma jakieś namiary???

    [ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 16:35 ]
    lepiej poszukam nowego koła w przyzwoitej cenie i będzie po kłopocie...
    dzięki za pomoc...

    [ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 16:44 ]
    a gdzie można w miare nie drogo kupić nowe koło???
    wie ktoś może???

    [ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 16:48 ]
    zadzwoniłem właśne do faceta....i 2600 pln. szok!!!!!!!!!!

  6. #6
    (A)rturo's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bełchatów
    Auto
    E63s W212
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    97 razy
    Podziękował
    5 razy
    Było: A3 8l, S3 8l, Evo IX, Evo X; F10; A6 c7 3.0bTDI 380KM@770NM; W212 E63s 700KM@1000NM
    Obecnie: S1000XR | A4 Allroad 8W9 | Jeep WJ 4,7 V8 | Fiat 126p 1982 | -> soon...

  7. #7

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bizz_On
    a mach i tak nie chce mi pójść na rękę
    wybacz ale nie dysponuje teraz kasa ktora mi dales... a bylo to juz ze 3 tygodnie temu a ja nie jestem sklepem i nie trzymam kasy czekajac czy za miesiac ktos nie bedzie chcial czegos oddac

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Bizz_On
    wogóle teraz w warsztacie proponują mi regenerację tego sprzęgła co już tam jest... i mówią że ktoś tam grubo dłubał... bo te tarcze co tam sa to nawet nie mogą dojśc skąd ten ktoś takie wziął żeby tam wsadzić
    Sprzeglo jest dokladnie takie jak sie mnie pytales, numer VAG i Sachs dokladnie taki jak chciales, takie nr rowniez wynika z ETKI wiec juz Ci przez telefon mowilem ze najprawdopodobniej juz ktos kombinowal ze sprzeglem i najprawdopodoniej wlozyl komplet kolo ze sprzeglem 225mm (bo pasuje do tej samej skrzyni).
    Nie jest to na pewno fabrycznie 225mm bo dlugo po Twoim nr VIN byla dopiero zmiana wiec nie ma mowy tez o jakiejs przejsciowce.
    Po prostu nie masz oryginalnego kola i sprzegla... ale na to to ja juz nie moge miec wplywu.

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    spoko.. nie ma sprawy.... wiadomo kumam o co chodzi....
    ktoś zrobiuł dokładnie tak jak piszesz....
    no i teras jest kłopot... bo z tego co się zorientowałem to koło zamachowe dwumasowe moge dosta w cenie od 1300 do 2600.... tylko w tych niższych cenach nie moge nigdzie dorwaC ... WSZĘDZIE mówią że już nie ma na stanie....
    i teraz nie wiem co robic... może kupic uzywane regenerowane...... ma to sens????

  9. #9
    tommy's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Alphen a/d Rijn
    Auto
    A6 4F
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Musze odgrzaać starego kotleta.Chyba czeka mnie niestety wymiana sprzęgła Ale niewiem czy to napewno to. Jadąc na 3 biegu i mając około 3500 obrotów podczas mocniejszego wdepniecia gazu obroty szybko skacza na 4000 obrotów a auto przyspiesza wolniej niż wzrastaja obroty,a powyżej 4000 już przyspiesza normalnie.Zaznacze że zdaża sie to tylko czasami,moge ostro ruszac z jedynki i nieślizga sie,na dwójce też dobrze ciągnie do przodu.Czy to wina sprzęgła waszym zdaniem?

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    jakby co to ja mam sprzęgło kompletne SACHS nówke do sprzedania.... jakby co to dawaj na priv

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •