Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 44

Temat: Dragania przy przyśpieszaniu tdi

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny Dragania przy przyśpieszaniu tdi

    Witam. Posiadam Audi A3 1.9 tdi 110km , i mam taki problem ,że przy przyśpieszaniu na 3,4 i 5 biegu czuć dragnia samochodu. Dragania pojawiają sie przy mocnym wciśnięciu pedału gazu, ale nie dzieje sie to na dwóch pierwszych biegach.Poduszki pod silnikiem są ok. Przy gaszeniu nie ma żadnych stuków. Ogólnie auto chodzi OK.Szukałem postów na ten temat ale mało co znalazłem Czekam na pomoc .Pozdrawiam

  2. #2
    Mastah's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Exclamation

    Zalales trefne paliwo, albo syf z dna baku ci sie podniosl jesli rezerwa ci sie konczyla, lub twoj filtr paliwa wyglada jak smola i dawno do wymiany.

    Kup filtr paliwa bosha, zalej Shell V Power DO PELNA, TO WAZNE (ponoc ma wlasciwosci czyszczace wtryski) i kup na stacji "STP Formula Do Czyszczenia Wtryskiwaczy Silnikow Diesla" i wlej do baku,

    Mialem to samo jak zalalem trefne paliwo i filtr byl stary, tyle ze mi na kazdym biegu sie trzasl.

    Mi pomoglo, silnik chodzi idealnie.

    Edit:

    Jezeli tak sie dzieje na wysokich biegach to moze niewywazone kola ? Krzywe felgi ?

    Moze wtryski ci szwankuja jak leja wiecej paliwa ?
    Ostatnio edytowany przez Mastah - 21-08-09 o 16:08

  3. Podziękowania dla Mastah za pomoc w problemie

    łukaszmiliwek (21-08-09)

  4. #3
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Mastah Pokaż post
    Mialem to samo jak zalalem trefne paliwo i filtr byl stary, tyle ze mi na kazdym biegu sie trzasl.

    Mi pomoglo, silnik chodzi idealnie.
    przyczyn może być kilka (choćby nawet ta, którą wskazałeś) tylko zastanawia mnie, że dobras określił objawy jako "drgania" a nie "szarpanie" w trakcie przyspieszania a to już zupełnie zmienia postać rzeczy i może sugerować, że przyczyna może tkwić w zawieszeniu lub układzie napędowym.
    dobras musiałby trochę dokładniej określić objawy - jeśli oczywiście dokładniej można.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #4

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Koledzy filtr paliwa podstawiałem od innego i nic nie pomogło, sprawdze jeszcze felgi tylnie bo przednie już sprawdzone i są OK. Czytałęm też o przegubach ale nic nie słychac przy ruszaniu na skręconych kołach. A co do objawów to są drgania które czuc w pedałach jakby też telepała się buda. Spróbuje jeszcze z tym do czyszczenia wtrysków bo to świerzy nabytek Pozdrawiam

  6. #5
    Mastah's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zielona Góra
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Opisz dokladnie , czujesz ze to silnik trzesie ? Pracuje normalnie ? Sa to lekkie drgania , czy trzesie tak mocno ze az strach jechac ?

    Aktualnie obstawiam kola, jesli nie trzesie silnik.

    Kola, felgi, wahacze, mowisz ze to na wiekszych biegach, czyli wiekszej predkosci, a przy wiekszej predkosci czuc zbieznosc kol.

    Wez kolege z telefonem do samochodu i nagraj to, jesli zalezy ci na rozwiazaniu problemu, moze wtedy bedziemy wiedziec o co chodzi, lub poprostu bardzo dokladnie opisz co sie dzieje.

  7. #6

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam.Spróbuje jaśniej opisać problem.Wczoraj sprawdzilem felgi są proste.Drgania o których jest mowa wyczuwalne są lepiej gdy silnik jest ciepły. Są to lekkie drgania koledzy ale drażniące nie , że jechać nie idzie. Stwierdzam, że to tak jakby od silnika pochodziło. Gdy przyśpieszam dosyć dynamicznie na 1 później na 2 jest Ok nic nie trzęsie, wrzucam 3 wciskam gaz i czuje drgania, trzęsienie ,a gdy odpuszczam gaz jest ok normalnie , gdy powoli sie rozpędzam też jest normalnie. I tak samo jest na 4 i 5 biegu. Wydaje mi się, że felgi nie mają tu znaczenia bo by cały czas był problem a nie tylko przy przyśpieszaniu. Lepiej ciężko opisać.Co tu jeszcze sprawdzić?Może te wtryski? Tylko jak? Pozdrawiam

  8. #7
    n0w3y_pl's Avatar
    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Westbury
    Auto
    HOOONDA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    14 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    a sprubuj zejsc do jalowych opbrotów na 3 biegu i pozniej rozpedzic sie ... chodzi o to by sprawdzic czy to predkosc powoduje drgania czy biegi, jezeli nacalej trujce ( od dolnych obrotów do wysokich ) bedzie wyczuwalne drganie to mi smierdzi cos skrzynia ... a jezeli drgania pojawia sie po przekroczeniu jakichs predkosci to cos z zawieszka.

    Bylo 8L 1.9 TDI 110@170
    Bylo 8P 2.0 TDI 140@200/425
    Jest honda civic 2.2 i-ctdi 220/450
    plany - ...

  9. #8
    adikkk's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Polska
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Na kierownicy też są drgania ? Auto drga tylko podczas gwałtownego przyspieszania czy nawet podczas normalnego przyspieszania ?

    Jeżeli drgania są także na kierownicy to obstawiam niezbyt dokładnie wyważone przednie koła, luzy na łącznikach stabilizatora lub gumach drążka stabilizatora, amortyzatory albo tuleje metalowo-gumowe wahaczy.

    Jedź na stacje diagnostyczną na trzepak i niech ci sprawdzą amortyzatory i czy nie ma luzów na wymienionych przeze mnie elementach.

  10. #9

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    zachodniopomorskie
    Auto
    Audi A3 1,9TDI 101
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam,
    Mam bardzo podobny przypadek jak kolega. Lekkie drgania czuć tylko i wyłąćznie przy prześpieszaniu na każdym biegu. Sprawdziłem już wszytsko poduszki, luzy w zawieszeniu, luzy na półosiach. Wszystko jest ok. Wyczytałem gdzieś że może półoś któraś jest za duża. Ale nie wiem jak to spr i zostaje jeszcze koło dumasowe. Może ktoś ma pomysł jak spr dł. półosi i te koło?????
    Pozdrawiam

  11. #10

    Data dołączenia
    Aug 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rypin
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Witam po raz kolejny. Koła wyważone były pare dni temu przy zmianie opon. Na stacji było auto na szarpakach przy pierwszym przeglądzie później na zbieżności stwierdzili ze wszystko jest idealnie. Dolałem dodatek do paliwa stp formuła i wyczuwam mniejsze drgania trzeba pojeździć jeszcze może to wtryski coś szwankują. A drgania jak pisałem wcześniej tylko i wyłącznie przy przyśpieszaniu gwałtownym. Kolego now3y_pl sprawdzałem jak mówiłeś i te dragnie,trzęsienie nie zawsze jest w tym samym zakresie obrotów najczęściej między 2,5-3,5 tys. Koło dwumasowe z tego co czytałem objawiało by się stukami przy gaszeniu a u mnie akurat nic takiego nie ma. Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez dobras - 26-08-09 o 09:48

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •