Pokazane rezultaty 1 do 3 z 3

Temat: Awaria lewych tylnych drzwi w a3

  1. #1

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    4 razy

    Unhappy Awaria lewych tylnych drzwi w a3

    Witam, potrzebuje rady dotyczącej awarii lewych tylnych drzwi. Nie działa centralny zamek i sterowanie szybą. Po odpięciu kostki od modułu drzwi i wpięciu z powrotem działa sterowanie szybą w drzwiach tylnych lewych. Jednak po naciśnięciu przycisku w drzwiach kierowcy sterowanie szyba tylną nie działa i przestaje od tej pory działać przycisk w drzwiach tylnych. Komputer wskazuje brak kontaktu z modułem drzwi. Dzisiaj podpiąłem inny moduł używany który pożyczył mi gość ze sklepu i efektu żadnego, jak nie działało tak nie działa. W ASO sama diagnostyka od 200-300zł

    Dodam że wymieniałem lampy tylne na poliftowe i podczas szukania kabla z plusem od żarówek tablicy rejestracyjnej znalazłem koste która jak mi się wydaj idzie własnie do tych żarówek i były tam 4 przewody minus, plus, minus, plus. Idąc najprostszą drogą chciałem podpiąć do tego czwartego plusa zasilanie do ledów i wtedy zaczął stukać centralny (jak to możliwe?) więc podpiąłem zasilanie led do przewodu nr 2. Boję się że wtedy mogłem coś uszkodzić ale........ z komputera (bo sam zorientowałem się wczoraj) wynika że awaria zamka była 2013.02.16 i 2013.02.20, a ja zmieniałem światła 2013.02.28.

    Jakie rady?

    Tutaj wklejam logi. http://vaglog.rtnet.pl/roniivip_116810.html
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 03-07-15 o 23:54

  2. #2
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Na poczatek, ten tytul to bzdura. Nie drzwi nawalily.

    Z bledow w module drzwi wynika, ze nie ma z modulem komunikacji lub modul padl. Ale skoro inny podlaczales, to zostaje wiazka.

    Co do lamp tylnych, to niezle namieszales. Masz bledy obu przeciwmgielnych i obu lampek od podswietlenia rejestracji.

    Poza tym cos nie tak w podswietleniu stop.

    No i dodatkowo blad modulu od haka przyczepy (jakis czujnik).

  3. #3

    Data dołączenia
    May 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.9TDI BLS
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Ale drzwi nie działają. Gadałem z gościem w aso i powiedział że sama zmiana modułu nic nie da bo potrzebne jest jego kodowanie. Nie wiem ile w tym racji. Na razie czekam aż mój elektromechanik będzie miał czas. Jest możliwe że coś poszło w module komfortu?

    Co do oświetlenia nie wiem o co chodzi z tymi błędami bo wszystko działa. Jak podłączałem lampy włączyłem silnik żeby sprawdzić zewnętrzne ale od wewnętrznych były wiązki odpięte i wyskoczyły błędy spalonych żarówek. Teraz jest niby ok.

    Co do haka. Kupiłem samochód który posiada zderzak z zaślepką ma hak ale samego haka nie ma. Pytałem się poprzedniego właściciela o co tu chodzi, to stwierdził że on takiego już sprowadził z Niemiec i haka nie było.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •