Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 20

Temat: Uszkodzone koło dwumasowe lub coś innego ???

  1. #11
    Zyziu4's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ruciane-Nida
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny

    Jakoś w październiku robiłem u siebie dwumas (miałem kompletnie rozwalony) i wydaje mi się, że ten dźwięk to jednak nie to.

  2. #12

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Koszalin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Mam taki sam dźwięk u siebie.Mechanik mi powiedział że to turbo(zmienna geometria) ale można jeździć

  3. #13
    Hinuś_S-line's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    SEAT
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    No no, jeździć można, ale od razu z perspektywą, że trzeba odkładać na nowe turbo.........albo jeździć jak dziadek żeby za mocno nie przeładowywać silnika bo wyskoczy spod maski .........
    Była: Fiesta MK3 1.3i 68KM -> A3 8L ASZ Ambition 131KM -> Toledo 1M ASZ 131KM+

  4. #14
    iparts's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A4 (8K2)
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0TDI CBAA
    Pomógł
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Krakulec Pokaż post
    Moje audi a3 wydaję jakieś dziwne dźwięki czy spadaniu z obrotów
    O objawach uszkodzonego koła dwumasowego możesz przeczytać na stronie: http://www.centrumsprzegla.com/artyk...owe-objawy,21/
    Mi to nie wygląda na tego typu usterkę.

    Pozdrawiam

  5. #15

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Nowy sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    Niedawno zakupiłam Audi lecz od kilku dni zauważyłam ze stojąc w korku czy gdziekolwiek na luzie przy puszczonym sprzęgle auto ma drgania, te drgania ustają wraz z wciśnięciem sprzęgła, ogólnie na puszczonym sprzęgle silnik pracuje nieco głośniej, a przy wciśniętym pracuje bardzo ładnie i cicho. Czy to mogą być objawy uszkodzonego koła dwumasowego? Dodam że samochód ładnie gaśnie bez szarpnięć na wciśniętym jak i na puszczonym sprzęgle. Jeśli było na ten temat to przepraszam, nie znalazłam dokładnie takiej usterki... Mój samochód Audi A3 1,9 BKC z 2004 roku.

  6. #16
    daanoon's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2013
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    12 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Allesia Pokaż post
    Niedawno zakupiłam Audi lecz od kilku dni zauważyłam ze stojąc w korku czy gdziekolwiek na luzie przy puszczonym sprzęgle auto ma drgania, te drgania ustają wraz z wciśnięciem sprzęgła, ogólnie na puszczonym sprzęgle silnik pracuje nieco głośniej, a przy wciśniętym pracuje bardzo ładnie i cicho. Czy to mogą być objawy uszkodzonego koła dwumasowego? Dodam że samochód ładnie gaśnie bez szarpnięć na wciśniętym jak i na puszczonym sprzęgle. Jeśli było na ten temat to przepraszam, nie znalazłam dokładnie takiej usterki... Mój samochód Audi A3 1,9 BKC z 2004 roku.
    Miałem podobnie... BTW mam ten sam silnik, ten sam rocznik Dwumas pada albo jednomas założony na szybko do sprzedaży (bo taniej), a co za tym idzie poduchy pod silnikiem będą też do wymiany
    ____________________________

  7. #17

    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    Nowy sącz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Domyślny

    U mnie O dziwo te drgania raz występują a raz nie, Dodam ze mam do wymiany coś w alternatorze gdyż przy ruszaniu piszczy jakaś rolka. Dziwi mnie to ze raz te drgania są a raz niema. Do tego gaszenie samochodu odbywa się bardzo cicho i bez szarpnięć. Wcześniej jeździłam ibizą FL ALH w której był jednomas i wydaje mi się że byłabym w stanie odróżnić jazdę jednomasem od dwumasu. Bardzo proszę o sugestie....

  8. #18

    Data dołączenia
    Mar 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malbork
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Ja też u siebie mam drgania na luzie raz są a raz nie, aczkolwiek zazwyczaj są. Rok temu miałem wymieniany dwumas, a drgania zaczeły się z pół roku temu... też nie wiem od czego wymieniłem poduszke centralną pod silnikiem ale nic nie dało. Najprawdopodobniej pompowtryski do regeneracji lub tzw uszczelki.. Ale nie robie jak narazie bo znając szczęście zregeneruje i dalej będzie to samo: ) a u mnie koszt regeneracji jednego pompowtrysku 750zł...

  9. #19
    Madridista Olb's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubuska Ziemia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Witam, u mnie mną zimnym silniku podczas wciskania sprzęgła słychać dziwny dźwięk (cos a'la szum). Nie widzę objawów zużycia dwumasy. Brak drgań na pedale sprzegla, biegi ladnie wchodzą. Nie przeszkadza to w użytkowaniu samochodu, ale mam nadzieje ze moze dowiem się skąd to się bierze.

  10. #20
    krzysiek 1.8t's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ŻYWIEC
    Auto
    AUDI A3 1.8T 150 PS /185 PS
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM

    Domyślny

    witam koledzy potrzebuje info na temat sprzegla jakie do audi a3 150 AUM po programie moze ktos cos doradzic zalatwic pozdrawiam

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •