Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: Chrupie przy skrecie w bok z wcisnietym hamulcem

  1. #1

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny Chrupie przy skrecie w bok z wcisnietym hamulcem

    Witam. Jak wyżej mam z tym problem bo nie wiem co się dzieje. Mianowicie gdy wchodzę w dość ostry zakręt z hamulcem wciśniętym to jest takie chrupniecie potem znika, przy jeździe na wprost nic się nie dzieje. Przy skręcie w bok bez hamulca tez nic się nie dzieje tylko przy wciśniętym hamulcu. Dzieje się tak za każdym razem gdy praktycznie skręcam kierownicą i auto "przenosi ciężar na prawą stronę - strona pasażera z tej strony występuje chrupnięcie .

    Zawieszenie sprawdzone na Stacji Diagn. wszystko ok
    Poduszki wraz z łożyskiem amortyzatora wymienione i dalej to samo
    Hamulce przesmarowane wyczyszczone

    Jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to może być to proszę mi podpowiedzieć. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 29-08-15 o 20:30

  2. #2

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    nima
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU

    Domyślny

    Posprawdzał bym śruby od wahaczy możliwe że któraś z nich będzie nie dokręcona i będzie wahacz luźny i będzie pukać kiedyś tez miałem taki przypadek na stacji wszystko ok wykazywało tez bym sprawdził czy w tych tylnych tulejach w wahaczu są takie blaszki pomiędzy tulejkę a śrubę bo będzie luz a wahacz sie przestawia.

  3. #3
    mcaris's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    wawa
    Auto
    leon
    Model
    Inny
    Silnik
    1.8T AUQ

    Domyślny

    Cześć i co poradziłeś sobie z tym "chrupaniem"? U mnie jest to samo i nie jest to śruba to jest abs i zastanawia mnie dla czego tylko na skręconych chrupie może coś sie pokrzywiło ??
    Był 1.6 AKL jest swap 1.8T AUQ--200km ---FULL FIS

  4. #4

    Data dołączenia
    Aug 2012
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Podlaskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0 TDI PD BMM (140KM)
    Pomógł
    12 razy
    Podziękował
    33 razy

    Domyślny

    No niestety nie znalazłem przyczyny ,jedyne co wykryłem jeszcze to to ,że jak wjadę przodem delikatnie pod ukos jednym kołem (prawym) na krawężnik pomału cofając zjeżdżam i jak auto już praktycznie dobije amortyzatorem przy zjeździe z krawężnika to właśnie jest to chrupnięcie .Więc musze sprawdzić :

    Amortyzatory przód
    Gumy stabilizatora

    Być może te gumy stabilizatora dając o sobie znać ...chociaż w co wątpie ,bo chrupnięcie jest jak mam wciśnięty hamulec .Jak nie wciskam jest wszystko ok .Na razie póki nie mogę nic znaleźć to jeżdżę ,być może z czasem wylezie coś .

    Ps .Jeśli piszesz o ABS spróbuje też wyjąć bezpiecznik i sprawdze czy chrupania nie będzie .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •