Siema mam pytanie do bardziej zaawansowanych kolegow a nie znalazlem nic o tym na forum tylko post gdzie sie on znajduje. Z tym poradzilem sobie :_).

A wiec zaczne od poczatku wyskoczyl mi blad 17818 czyli: Zawor N80 odpowietrzania zbiornika paliwa zwarcie z potencjalem plus.

Przed tym zdarzeniem mialem problem z wydechem i prawdopodobnie od wysokiej temp. stopila mi sie tzw. obwolutka kabla i gdzies moze robic sie zwarcie na styku kabelkow.
Ponadto porownujac swoje auta z super bryka Czapu okazalo sie ze rura odpowietrzajaca ten zbiornik nie jest polaczona z fajeczka idaca gdzies w dol auta nr. 1J0 201 160 D. Koncowka przy polaczeniui podtopila sie i rozlaczyla. W czasie dzialania auta z tego przewodu nie nic nie dmucha ani nie zasysa powietrza. Do czego to sluzy ???
Przy wlaczonym silniku u niego slychac cykanie ze zbiorniczka u mnie cisza . Domyslam sie ze cykanie oznacza dzialajacy poprawnie zbiorniczek.

Stad pytania:
Jaki wplyw ma ten zbiornik na dzialanie silnika???. CZy moze przez to wzrastac spalanie ???. Czy wystarczy wymienic kabel i ta rurke aby zlikwidowac usterke. Moze ktos orientuej sie jak dalej ida kable od zaworu odpowietrzania w dol auta???Chodzi bardziej o elektryke. Moze to byc ciezkie do zrozumienia wiec postaram sie za kawalek dolaczyc jakas fotke.

Dzieki za podpowiedzi.Pozdrowka