Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Możliwa jazda bez okładziny ciernej na tarczy sprzęgła ?

  1. #1
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny Możliwa jazda bez okładziny ciernej na tarczy sprzęgła ?

    Witam.

    Kilka dni zajechałem do mechanika w sprawie ciężko wchodzących biegów, coś tam posprawdzał i mówi, że sprzęgło do wymiany bo reszta ok. Ogólnie biegi od dłuższego czasu wchodziły z lekkim oporem ale sprzęgło nie ślizgało się. Trochę się to nie zgadzało z moim przekonaniem jak wygląda jazda z kończącym się sprzęgłem ale zostawiłem dzisiaj rano auto do wymiany sprzęgła, po południu byłem zobaczyć jak idzie robota, mechanik pokazał mi tarczę sprzęgła która była gładka jak tarcza hamulcowa, a sprężynki na niej były brązowe. Jak myślicie czy jest możliwa w miarę normalna jazda bez okładziny ciernej na tarczy sprzęgła ? czy mechanior coś mnie w konia robi i sam ją zdrapał ? już różne sztuczki mechaników widziałem.

  2. #2
    kamil17932's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Krakow
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    11 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Blowy Pokaż post
    Witam.

    Kilka dni zajechałem do mechanika w sprawie ciężko wchodzących biegów, coś tam posprawdzał i mówi, że sprzęgło do wymiany bo reszta ok. Ogólnie biegi od dłuższego czasu wchodziły z lekkim oporem ale sprzęgło nie ślizgało się. Trochę się to nie zgadzało z moim przekonaniem jak wygląda jazda z kończącym się sprzęgłem ale zostawiłem dzisiaj rano auto do wymiany sprzęgła, po południu byłem zobaczyć jak idzie robota, mechanik pokazał mi tarczę sprzęgła która była gładka jak tarcza hamulcowa, a sprężynki na niej były brązowe. Jak myślicie czy jest możliwa w miarę normalna jazda bez okładziny ciernej na tarczy sprzęgła ? czy mechanior coś mnie w konia robi i sam ją zdrapał ? już różne sztuczki mechaników widziałem.
    bez okladziny powinno sprzegło slizgac jak nie wiem.
    a jezeli chodzi o ciezkie wbijanie biegow to ja bym bardziej obstawial np przypowietrzone sprzegło, uszkodzony wysprzeglik czy synchronizatory.

  3. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Zdjecie za pewne by nam wiecej powiedzialo, gdyz okladziny sa jeszcze przynitowane i najczesciej sprzeglo slizga sie po tych nitach. Przebarwione elementy swiadcza o przegrzaniu tarczy. Jesli sie slizgalo, masz winowajce przegrzania. Warto bylo sprawdzic pozostale elementy tj docisk i kolo czy nie sa przegrzane.

  4. #4

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    bez okładziny wcale byś nie ruszył samochodem nie wysprzęgliło by ci i nie wrzucił byś nawet biegu
    Części do grupy VAG oryginalne i zamienniki oraz płyny eksploatacyjne, polecam sklep u tego forumowicza ELEMENATEUR ma najtańsze i bezkonkurencyjne ceny na rynku naprawdę polecam

  5. #5
    Blowy's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Łódź
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8V
    Silnik
    1.4 TFSI - CXSB (125 KM)
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Tak wygląda sprzęgło po przebiegu 242 kkm, zjechane do nitów, jeszcze się nie ślizgało ale widać, że długo bym na nim nie pojeździł

    Dla potomnych, jest to ori sprzęgło oznakowe logiem Audi, ale w wielu miejscach widać napis SACHS więc tej firmy zakładali na pierwszy montaż.



    Tak z ciekawości ktoś wie za co odpowiada ten element sprzęgła ? jest praktycznie przebity na wylot.




    Po wymianie sprzęgła różnica kolosalna w działaniu skrzyni i zmiany biegów, oczywiście na plus.
    Ostatnio edytowany przez Blowy - 14-09-11 o 11:30

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Złotoryja
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Moje sprzeglo najechalo 190 kkm. Widac bylo juz nity, pekniecie na tarczy doscisku oraz peknieta lapa ktora odpychala lozysko oporowe.
    Ja chyba mialem sprzeglo Valeo, chociaz glowy nie dam, ale takze bylo ori bo widniala data;p
    Ostatnio edytowany przez piotrek7700 - 14-09-11 o 20:40

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •