Pokazane rezultaty 1 do 4 z 4

Temat: [Problem rozwiązany] Wyciek z pod czujnika G2/G62 ?

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny [Problem rozwiązany] Wyciek z pod czujnika G2/G62 ?

    Dzisiaj z rana miałem niespodziewany dźwięk i na FISie pojawił się termometr. Okazało się że ubył płyn chłodzący. Po powrocie z pracy postanowiłem zobaczyć czy nie widać wycieku. No i zdaje się, że znalazłem wilgotne miejsce tj przy czujniku G2/G62 oraz cały króciec. Wyjąłem czujnik ( bo także miał zaśniedziałe styki i nie kontaktował) no i wylało się wszystko ze zbiorniczka niestety.
    Po dokładnym oczyszczeniu i sprawdzeniu czujnika i oringu zamontowałem go z powrotem i założyłem tę sprężynę mocującą. Tylko wydaje mi się, że jest on za luźny ponieważ mogę nim kręcić,a sprężyna zamocowała się dosyć lekko. Oring nie był spłaszczony lub jakkolwiek inaczej mechanicznie uszkodzony. Ponadto nie wiem czy ta sprężyna powinna dochodzić do samego końca? Bo u mnie po założeniu tak jakby odstaje około 0,5cm od czujnika, no i to kręcenie. A może to wina tego króćca ?

  2. #2
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    zrób fotę to powiem Ci czy dobrze siedzi

    a moze też lecieć z tego plastikowego kołnierza w którym siedzi czujnik.
    Najczęściej leci między tym kołnierzem a blokiem silnika, warto sprawdzić i wymienić.

    Ja u siebie a AGU kiedyś wymieniałem i cudem wykręciłem śrubę bo już połowy gwintu od płynu nie było, dobrze, że nie została w bloku...
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

  3. Podziękowania dla Grabek za pomoc w problemie

    xury (10-02-11)

  4. #3

    Data dołączenia
    Nov 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Masz na myśli miejsce połączenia króćca z blokiem ? No bo też całe to miejsce jest wilgotne, ale myślałem, że to naciekło z pod czujnika.
    Z ze zdjęciem będzie problem bo mi w telefonie padła lampa błyskowa. Ale spróbuje z latarką jakoś.
    Poglądowe zdjęcia przepraszam za jakość - brak lampy w N95


    Dodano:
    Siedzi dobrze ?
    Zwróćcie uwagę jeszcze na króćca przy tej zardzewiałej opasce na ten mokry syf.
    Swoją drogą też macie takie zardzewiałe opaski ? Bo ja mam takie prawie wszystkie.
    Ostatnio edytowany przez xury - 10-02-11 o 21:01 Powód: Automatyczne łączenie postów

  5. #4
    Grabek's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wyszków
    Auto
    OOOO
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T BHZ
    Pomógł
    283 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    wygląda dobrze, więc nie powinno lecieć a mi właśnie chodziło o ten styk tego plastiku z blokiem, tam często leci
    Części na sprzedaż do: Audi TT 8N BAM A3 8P Sportback R32 S-line Audi A3 8L 1,8T 3d Audi A3 8L 1,8T 5d Audi S3 8L 1,8T

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •