Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 30

Temat: olej pod kolektorem ssącym

  1. #11
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    rozbieralem, piasalem ponizej. wsadzilem ta suchą z całymi zębami. temat zacząl sie od cienkacego EGR potem klapa. wykrecalem i przekladalem te czesci pare razy i teraz nie pamietam ktora byla na poczatku w audi. mam nadzieje ze ta mokra byl na poczatku i jest przyczyna calego zamieszania.

  2. #12

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny 2.0 TDI BMN Wyciek oleju + dziwne szarpanie

    Witam

    Szukałem podobnych problemów na forum lecz nie znalazłem, mam nadzieje że się nie powtórzę z jakimś tematem. Mam dwa problemy z silnikiem 2.0 TDI BMN
    Pierwszym jest wyciek oleju z miejsca zaznaczonego na zdjęciu. Co to za miejsce i jak jest możliwość uszczelnienia tego miejsca.
    Ubytek oleju nie jest bardzo duży, po dolaniu do max po 10k km jest minimum.




    Dodatkowo mam pytanie o czyszczenie EGR i kolektora ssącego. W temacie: https://www.a3-club.net/forum/showth...ssacego-8P-BKD są podane
    uszczelki, które warto wymienić w silniu BKD, chciałbym się dowiedzieć jakie oznaczenia mają te uszczelki dla mojego silnika. Ma ktoś informacje jakie są oznaczenia uszczelek potrzebnych do mojego silnika BMN?

    Drugim problemem jest dziwne szarpanie przy powolnym przyspieszaniu. Szarpanie najczęściej występuje przy powolnym rozpędzaniu samochodu na 2-3 biegu w rejonach 1800 obrotów. Samochód po osiągnięciu 1800 obrotów tak jakby przestaje na sekundę przyspieszać a później jest takie szarpnięcie i znów przyspiesza, nie wiem jak to mogę lepiej opisać.
    Gdy przyspieszam dynamicznie z drugiego biegu nie ma tego problemu. Miał ktoś podobne objawy?

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi

  3. #13
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Rób to jak najszybciej Jak na moje to masz wyciek od strony siłownika klap wirowych w kolektorze ssącym ( można nawet urwać klapki i polecą w silnik ) miałem podobnie tylko w mniejszym stopniu
    Po rozebraniu wszystkiego klapy się ruszały ale uszczelki w środku były sztywne
    Polecam wymianę kolektora ssącego na taki bez klapek pozbędziesz się problemu z głowy u mnie została jedynie gruszka od siłownika
    Poczytaj sam korzystałem z tego tematu http://leonclub.pl/forum/viewtopic.php?f=39&t=35315
    Ja zamknąłem się w kwocie 300 zł za kolektor od bkd + uszczelki no i czteropak dla kolegi za pomoc w rozłożeniu i wyczyszczeniu tego
    Dodatkowo od razu wyczyść sobie egr i przepustnicę z nagaru
    Na allegro znajdziesz kolektor bez problemu do tego zestaw uszczelek i po kłopocie

  4. Podziękowania dla Proxaa za pomoc w problemie

    tomus258 (01-06-17)

  5. #14
    mefiuu2509's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Moim zdaniem to też wina kolektora. Miałem to samo, wymieniłem kolektor na taki bez klapek i jest ok
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  6. Podziękowania dla mefiuu2509 za pomoc w problemie

    tomus258 (01-06-17)

  7. #15

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Dzięki za informacje.
    Prześledziłem temat na forum leona i wygląda że Proxaa i mefiuu2509 macie rację. W sobotę jestem umówiony do mechanika na wymianę oleju, przy okazji porozmawiam o tej zmianie kolektora. Zacząłem poszukiwania kolektora od BKD. Wygląda że w bkd było kilka wariantów kolektora:
    03G129713AF http://allegro.pl/audi-vw-2-0tdi-16v...815706553.html - lecz cena dość wysoka za to można znaleźć inne kolektory z bkd tylko że aluminiowe. Pisali na forum że zmieniali na takie różnica jest tylko w śrubach dolnych i uszczelce. Czy ktoś wymieniał na aluminiowy?
    Kolektory aluminiowe o oznaczeniu 03G129713 np. http://allegro.pl/audi-a3-kolektor-s...823660954.html -będzie on pasował?
    oraz z silnika BKP BLB BRE 03G129713H http://allegro.pl/kolektor-ssacy-aud...746108181.html lecz tutaj wygląda że to jest model z aluminiowymi klapami.

    Dodatkowo jakbym mógł was prosić o informacje(najlepiej zdjęcia na PW lub mail: tomus258@gmail.com) jak macie zaślepione sterowanie klapami po zmianie kolektora?

    Biorąc pod uwagę że będzie konieczność wyciągnięcia EGR to oczywiście go wyczyszczę, jeżeli narazi nie cieknie ani nie ma z nim problemów to nie ma sensu go zaślepiać i programowo wyrzucać?

  8. #16
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Egr zostaw tylko wyczyść a co do zaślepiania sterowaniem kolektora to ja mam zostawiona gruszke i wężyk podciśnienia idący do niej nie wiem jak kolega choć chętnie też bym zaslepil bo szpeci pod maską ja montowałem plastikowy i wszystko jest plug and play

    Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

  9. #17
    mefiuu2509's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Radom/Lublin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    6 razy
    Podziękował
    29 razy

    Domyślny

    Ja też mam zamontowany plastikowy ale jaki numer to szczerze nie pamiętam to było w tamtym roku. Ja mam zaślepione podciśnienie, ale konkretnie jak to jest zrobione to nie mam pojęcia. Proxaa ma racje EGR zostaw, tylko go wyczyść jest masa środków które pomogą w czyszczeniu.
    Podpis niezgodny z regulaminem forum.

  10. #18
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    "Nalezy zakupic plastikowy kolektor ssacy z silnika 2.0TDI 140KM o oznaczeniu BKD, ow kolektor ma numer 03G129713AF"
    "do tego nowa uszczelke pod kolektor ssacy (03G129717C"
    "pomiedzy kolektor, a klape gaszaca (03G131547C "
    "Przy okazji nalezy oczyscic z nagaru/sadzy/oleju zawor egr i klape gaszaca np. nitrem lub preparatem do czyszczenia przepustnic (uszczelka pomiedzy nimi ma nr N 90978701, koszt ok. 10pln w ASO). Warto rowniez wymienic oring na rurze dolotowej z turbo do egra (nr 3C0145117F"
    Najważniejsze cytaty z forum Leosia
    Po wpisaniu nr nie za tanio znajduje kolektory
    https://allegro.pl/listing?string=03...a-aut-1-3-0511

  11. #19

    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Sosnowiec
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Ceny tych sprawnych plastikowych kolektorów od BKD sporo poszły do góry, cytat z leona "ów kolektor ma numer 03G129713AF (...siedemset trzynascie AF). Koszt sprawnej używki to ok. 150pln ". Proxaa płacił poniżej 300 teraz ciężko znaleźć poniżej 350zł, chyba wyczuli, że można na nich zarobić.

    Proxaa Czyli masz zostawiona gruszkę i wężyk podciśnienia idący do niej tak jak przed zmianą a co z tym cięgnem co wychodzi z gruszki? też zostało tylko nie jest z niczym połączone czy je się da też jakoś zdemontować?

    Jeszcze napisze do osoby z forum leona co zmieniał na inny kolektor:
    " Ja założyłem kolektor o numerze 03G129713"
    Zobaczymy czy nie ma z tym problemów.

  12. #20
    Proxaa's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2015
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Białystok
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Pomógł
    35 razy
    Podziękował
    154 razy

    Domyślny

    Mam gruszkę zostawioną z wężykiem i kawałek cięgna ...meffiu ma mi pokazać foto jak on to zaślepił
    Ja mam przymocowane to do uchwytu i miejscu na gumkę osłony silnika której i tak nie mam ^^
    Ja płaciłem bodajże 250 albo 300 zł rok temu około

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •