Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 30

Temat: olej pod kolektorem ssącym

  1. #1
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny olej pod kolektorem ssącym

    to to co zauwazyłem pewnego dnia oglądając serce mojej dziecinki. postanowilem wytrzec i zobaczyć skąd ten olej. okazalo sie ze wylatuje z małej dziórki (w części)pomiedzy kolektorem a przepustnicą. nie chlapało duzo wiec dalel jezdzilem. pare dni temu zapaliła sie żółta kontrolka engine menagment light. pojechalem do kolegi (zaden magik) ktory ma jakis smieszny mały komputrek do vagów by zobaczyc co sie tam urodziło. okazalo sie ze znalazł bład P2108 Throttle. powiedzial mi ze to ta czesc co chlapie olejem.wymienilem całą tą czesc z przepustnicą gdyż posiadam drugą po wypadku ale bład ciągle wyskakuje. nie mam pojecia czy mozna sprawdzic prawidłowosc działania tej czesci ale dobrze by bylo. nie wiem czy obie sa zepsute czy to nie tam tkwi problem. jesli chodzi o gaszenie silnika to mozna powiedziec ze plynnie chodz moze czasami zachrapie z 2 razy. na obu czesciach tak samo. jest tam jeszcze kod 01044 ale po skasowanie tego nie gasi kontrolki. za wszelką pomoc z góry dziekuje.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 05-02-17 o 10:19

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lopez7 Pokaż post
    postanowilem wytrzec i zobaczyć skąd ten olej. okazalo sie ze wylatuje z małej dziórki (w części)pomiedzy kolektorem a przepustnicą. nie chlapało duzo wiec dalel jezdzilem. pare dni temu zapaliła sie żółta kontrolka engine menagment light. pojechalem do kolegi (zaden magik) ktory ma jakis smieszny mały komputrek do vagów by zobaczyc co sie tam urodziło. okazalo sie ze znalazł bład P2108 Throttle.
    bzdura !
    jeśli kapie Ci olej spod siłownika zaworu EGR to nie żaden błąd throtle bo (pomijając kod błędu odczytywany innym interfejsem niż VAG czy VCDS) ten błąd świadczy o usterce przepustnicy powietrza doładowanego a nie nieszczelności w EGR. Jest jedna rzecz - jeśli masz jakieś wycieki to najlepiej dołącz do postu fotkę z umiejscowieniem tego wycieku bo dla mnie "część między kolektorem a przepustnicą" to zawór EGR (jeśli chodzi o silnik BKD) ale nie wiem na ile znasz swój silnik i nie wiem na ile Twój opis jest adekwatny do problemu.
    Ostatnio edytowany przez Sztomel - 05-11-10 o 00:59
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    wlasnie o ten zawór sie rozchodzi. dokladnie jak mowisz ten zawór ma dziorke od góry i taka samą od dołu i wlasnie to wycieka z tej od spodu.
    Ostatnio edytowany przez lopez7 - 05-11-10 o 18:21

  4. #4
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    EGR moze byc caly zachlapany olejem ale nie bedzie to powodowac zadnych bledow, tak jak Ci napisal Sztomel blad powoduje klapa gaszenia czy jak to zwiesz przepustnica
    opisane na forum na dziesiata strone, do elektroniki dostaje sie syf, szukaj bo wszystko jest i czytaj.
    usterka na 90% nie jest mechaniczna a elektorniczna, znany bardzo problem we wszystkich 8p tdi.
    inna sprawa, nawet jak wymienisz klape na dobra to jesli bledow nie skasujesz to one nadal beda.

    szukac i czytac
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  5. #5
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    wiem wiem Miro błąd odrazu został wykasowany ale po chwili znowy wyskoczył. nie mam pojecia czy mozna sprawdzic prawidłowosc działania tech czesci ale dobrze by bylo. moze obie sa zepsute.

  6. #6
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    dzisiaj sciagnełem rure dolotowa do klapy gaszenia sprobowalem ja zamknac reka poczym zgasla kontrolka czyli wychodziloby na to ze obie te klapy sa zepsute i trzeba by nowej klapy. a co myslicie o tym wycieku oleju?

  7. #7
    Miro's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków i okolice
    Auto
    Biały Smok
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    780 razy
    Podziękował
    129 razy

    Domyślny

    jak masz dwie zepsute klapy to proponowalbym sprobowac naprawic chociaz jedna, opisane na forum i linki ze zdjeciami co i jak po kolei

    nad, pod, na laczeniu EGR z klapa itd sa oringi, tez zawsze mozna kupic nowe i wymienic, oring rzecz eksploatacyjna, tak samo klamry, tez sa rysunki na forum
    Nie pomagam na PW, nie muszę
    Od tego jest forum i tematy na nim



  8. #8
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    Otworzyłem obie klapy. w jednej sucho i czysto a w drugiej olej i połamane zęby zębatek (2 z bialej i 1 z czarnej). teraz pewnie trzeba by zobaczyc co tej czystej dolega. jeszcze tylko musze poszukac w ktorym miejscu moze byc problem. gdzie go mam szukac. ta sucha dziwnie amortuzuje podczas otwierania sie. chodzi lzej od tej w oleju i przy otwarciu ma milimetrowy ruch
    Ostatnio edytowany przez lopez7 - 07-11-10 o 10:38 Powód: Automatyczne łączenie postów

  9. #9
    lopez7's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    jelenia góra
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny

    po wsadzeniu tej suchej klapy pojechalem na zczytanie bledow wyskoczyly 2 bledy. 012547 motor intake manifold flap v157 i 01681 cooling fan circuit 1 short with ground P0691. po powrocie postanowilem zobaczyc te bezpieczniki. w miejscu F24 znalazlem spalony bezpiecznik 10amp. po jego wymianie zaczelo zamykac klape i zgasla kontrolka engine menagment light. w czwartek znajde chwilke to pojade zczytac bledy ale mysle ze problem zostal rozwiazany. tylko nie wiem czy jeden bezpiecznik mogl byc odpowiedzia na 2 bledy. w kazdym badz razie klapa dziala, bardzo wam dziekuje za pomoce i musze powiedziec ze jestescie najlepsi!

  10. #10
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez lopez7 Pokaż post
    mysle ze problem zostal rozwiazany. tylko nie wiem czy jeden bezpiecznik mogl byc odpowiedzia na 2 bledy
    myślę, że problem nie został rozwiązany, usunięty został tylko skutek a przyczyna może tkwić nadal albo w silniczku V157 albo w wentylatorze chłodnicy - któreś z nich może powodować albo zwarcie albo stawia zbyt duży opór mechaniczny silniczkowi i dlatego wywala bezpiecznik.
    Jeśli problem powróci to wymień bezpiecznik ale przede wszystkim zdjąłbym pokrywkę z V157 i sprawdził mechanizm - zwłaszcza koła zębate napędu klapy gaszącej i wylał z obudowy V157 olej (bo z pewnością się tam uzbierał).
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •