Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Halogeny

  1. #1

    Data dołączenia
    Sep 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD

    Domyślny Halogeny

    Witam...mam Pytanie Odnosnie Halogenow Kupilem A3 8p Bez Seryjnie Zamontowanych Halogenow Lecz Byla Rozbitai Zrobilem Ja Na Nowym Ryjku Ale Zderzak Byl Juz Z Halogenami I Teraz Tak...kupilem Juz Wlacznik Swiatel Ten Dwustopniowy Bo Mialem Jednostopniowy, Halogeny Mam Zostalo Najwazniejsze Wiazka Kabli...wie Ktos Z Was Jaka Wiazke Kupic I Jak Tro Sie Podlacza Bo Jestem W Tym Temacie Kompletnie Zielony A Moze Z Was Ktos Juz To Robil Z Gory Dzieki...
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 04-07-15 o 14:48

  2. #2
    Calax's Avatar
    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Legnica
    Auto
    BMW 3
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    37 razy

    Domyślny

    razem z danielem00 to zrobilismy, temat byl juz poruszany.
    wiazki nie kupisz, daniel mia bordnetz w wersji low i nie dalo sie halogenow dokodowac wiec musial kupic nowy bordnetz (na allegro okolo 300zl) + pociagniecie 2 przewodow do lamp od sterownika. osobie wprawionej w temat zajmie to nie wiecej jak 1,5h.
    Golf IV 1.6 AKL 101PS -> 8L 1.9 TDi ASV 110@135PS -> 8P 2.0 TDi BKD 140@170PS -> BMW E90 M47M2 2.0d 163@193 PS Nareszcie Automat
    MAN TGA 26.350 XLX E3 -> DAF XF 105.410 SPACE CAB E5

  3. #3
    zuper's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    śląsk
    Auto
    Audi, Seat Leon
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BMM
    Pomógł
    3 razy
    Podziękował
    6 razy

    Domyślny

    Witam, jestem na tym samym etapie co michal.zydek i powiedzcie jak sprawdzić czy ma się bordnetz przystosowany już pod halogeny czy nie?

  4. #4
    Rafalwol's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    było Audi ale się sprzedało
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    Podłącz pod VAGa i zobacz czy masz opcję halogenów.

  5. #5

    Data dołączenia
    Jun 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    GOP
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 BSE
    Pomógł
    6 razy

    Domyślny

    Zuper jak chcesz sprawdzic VAGiem to daj znac.
    Jestem z zabrza to podepniemy i zobaczymy

  6. #6
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Od kurze troszkę temat. Otóż proszę o wypowiedź osoby znające temat, jak wygląda montaż halogenów tak jak jest to fabrycznie zrobione w 8PA ? Co trzeba mieć o prócz: halogenów, kratek, nowego włącznika? Czy trzeba wymieniać wiązkę od włącznika, ponieważ teraz nie mam przednich halogenów a tylko tylne, czy po prostu wpina się przełącznik i powinno być ok ? Jakie wiązki trzeba zakładać miedzy czym a czym, jak nie trudno się domyślić to miedzy sterownikiem bordnetz a halogenami czy jeszcze jakąś ? Z kodowaniem raczej nie powinno być problemów bo podejrzałem i mam opcje do zakodowania przednich halogenów. Może ktoś z forumowiczów posiada jakieś instrukcje odnośnie fabrycznego montażu i byłby skłonny się podzielić oczywiście nie pogardzę . Przeglądałem forum i znalazłem kilka tematów, jednak nie dotyczą one fabrycznego montażu halogenów tylko ,,dokładanych,, na oddzielnej instalacji, a takowa mnie nie interesuje.

    Dziękuje za konkretne odpowiedzi .
    Ostatnio edytowany przez Qid - 06-02-12 o 20:39

  7. #7

    Data dołączenia
    Dec 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post
    Czy naprawdę na forum, nie ma osoby która zakładała przednie halogeny tak jak to jest zrobione fabrycznie i ewentualnie mogła by mi odpowiedzieć na poniższe pytania ?
    Qid,
    Tydzień temu zakładałem halogeny według tej instrukcji:
    http://forums.vwvortex.com/showthrea...CECM-Method%29

    Wszystko się zgadza,
    Kilka uwag:
    1. w ostateczności da się poprowadzić kabel bez zdejmowania zderzaka (jeśli np, w najbliższej przyszłości i tak będzie zdejmowany, to nie ma sensu - chyba),
    2. Da się poprowadzić kable bez zdejmowania filtra powietrza (BKD), trzeba go tylko odczepić od podstawki akumulatora i jest dostęp do rynienki na kable,
    3. Jak ma być tak jak w oryginale, to kable są tylko owinięte taśmą parcianą - chyba. Ja użyłem peszla..
    4. Przebicie przez firewall jest całkiem proste. Oprócz przejścia głównej wiązki są tam w gumowej uszczelce specjalne, dodatkowe miejsca do puszczenia nowych kabli.
    Trzeba złapać za cienki gumowy nadlew i zwyczajnie go urwać. Potem już tylko kawałek drutu i gotowe.
    5. Upewnij się, że Twój Bordnetz obsługuje halogeny.
    6. W Bordnetzie terminale wtyczek A i D można w ostateczności zastąpić terminalami kostki ISO, pasują i blokują się jak trzeba. Warto jednak je trochę zmodyfikować np. kombinerkami aby powierzchnia kontaktu była większa,

    Jak coś to pytaj.

  8. Podziękowania dla noremorse za pomoc w problemie

    Qid (17-02-12)

  9. #8
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

  10. #9
    Qid's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    PL
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    145 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dobra robota Czaro10, przyda się chociaż już znalazłem odpowiedź co i jak, ale innym się przyda. Jeśli tylko zamontuje to postaram się może wrzucić jakieś fotki jak to wygląda od strony praktycznej.
    Pzdr.

    Mam pytanie czy jeśli w kodowaniu borda zaznaczy się opcje doświetlania zakrętów przez halogeny, to będzie to funkcjonować, czy trzeba dokładać jakieś moduły ?

    P.S.Nie to, że się czepiam o szczegóły, ale kolega Czaro10 zapomniał w instrukcji napisać jeszcze o wymianie kratek na nowe od halogenów.
    Ostatnio edytowany przez Qid - 21-02-12 o 07:19

  11. #10
    czaro10's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Mazowsze
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8V
    Silnik
    inny
    Pomógł
    558 razy
    Podziękował
    68 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post

    Mam pytanie czy jeśli w kodowaniu borda zaznaczy się opcje doświetlania zakrętów przez halogeny, to będzie to funkcjonować, czy trzeba dokładać jakieś moduły ?
    Bedzie dzialac od razu.

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Qid Pokaż post

    P.S.Nie to, że się czepiam o szczegóły, ale kolega Czaro10 zapomniał w instrukcji napisać jeszcze o wymianie kratek na nowe od halogenów.
    Czepiasz sie, to logiczne Ale dopisze.

    ---------- Post dodany 21-02-12 o 09:17 ----------

    Jeszcze brakuje kilku nr wiazek, nie pamietam ich a znalezc tez ciezko. Uzupelnie wkrotce.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •