Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 19

Temat: TDI 110KM AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem po Postoju

  1. #1

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny TDI 110KM AHF - Problemy z Pierwszym Odpaleniem po Postoju

    Witam kolegow

    Na wstępie chciałem powiedzieć iz problem występuje w moim 2 aucie nie jest to A3 lecz Golf IV, mam nadzieje ze mimo to chętnie mi pomożecie ponieważ jestem w kropce... jak narazie nikt nie rozwiazał mojego problemu


    Mianowicie wygląda to tak jesli auto stoi ok 20h i chce je odpalić muszę kręcić rozrusznikiem ok 5 sekund przez ten czas słychać ze silnik próbuje odpalić ale nie moze tak jakby juz chytało ale niedokonca muśniecie pedału gazu tak jakby mu pomagało... gdy juz odpali chodzi wmiare ok lecz przez nastepne 5-7 sekund kopci dość mocno na bialo, po tych 5-7 sekundach wszystko wraca do normy dym całkiem znika, czasami zdarzy mu sie odpalic szybciej niz po 5 sek krecenia ale wtedy przez 3-4 sek chodzi tak jakby na 2-3 garach...

    Dodam ze gdy po tym pierwszym odpaleniu po postoju natychmiast zgaszę auto i spróbuje je odpalić ponownie to silniczek pali na dotyk...

    Jesli auto stoi np 3h to pierwsze odpalenie nie trwa 5 sekund a np 2 sekundy (po prostu pare razy rozrusznik musi zakręcić więcej niz normalnie)

    Zauważyłem tez iz auto ma mniej mocy na wolnych obrotach (łatwiej je zgasić przy ruszaniu bez gazu niz A3 również z tym samym dieslem tylko ze 90 km) no i tak jakby mu trochę powera brakowało na 4-5 biegu, spalanie tez nieco wyższe niz a A3 (ok 1 litr) przy takiej samej jeździe 2 autami

    Pierwsza mysla ktora przyszla mi do glowy był fakt ze paliwo może sie cofać z powrotem do baku.. ale nie zaobserwowałem bąbelków powietrza w przewodzie paliwowym ktory idzie od filtra do pompy... a na dodatek podalem paliwo omijajac uklad paliwowy (patent z wężykiem i butelka uniesiona nad pompą paliwa)

    Wymienilem olej + wszystkie filtry (paliwa, powietrza, oleju)

    Wymieniłem Czujnik temperatury płynu chłodzącego G62 ponieważ na VAGu wyświetlał mi sie bląd tego czujnika (juz bledu niema)

    Sprawdziłem czy klapa gasząca jest otwarta przed odpaleniem (jest w pełni otwarta)

    Bawiłem sie tez Startową Dawka Paliwa, zwiększyłem ja maksymalnie niestety nic to nie pomogło, na chwile obecna jest ona standardowo ustawiona.

    Logi:

    Grupa 007 - Zimny Silnik
    Grupa 007 - Rozgrzany Silnik

    Grupa 000BS
    Grupa 003BS
    Grupa 011BS

    Grupa 008 Dynamiczny
    Grupa 003 Dynamiczny
    Grupa 011 Dynamiczny

    Parę dni po zrobieniu logów wymieniłem calutki rozrząd, dokonałem korekcji konta wtrysku, wymieniłem przepływomierz ( z logów wynika ze jest z nim coś nie halo ) świece żarowe również nowe..


    Świerzych logów jeszcze nie robilem ale mogę zrobić jesli tylko ktoś wykaże inicjatywę i zainteresowanie tematem


    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowany przez Gonathel - 01-10-10 o 09:34

  2. #2
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przepływomierz faktycznie tnie dawkę paliwa z początku oraz od ponad 3000 obrotów, możesz pokusić się o jego czyszczenie izopropanolem (środek dostępny w spreju) ale również filtr powietrza może być zasyfiony, co do problemów z pierwszym uruchomieniem po dłuższym postoju to proponuję Ci zastosować mimo wszystko zawór zwrotny na przewodzie doprowadzającym paliwo do pompy wtryskowej (można go zastosować na przewodzie zasilającym zarówno przed filtrem paliwa jak i za), kopcenie na siwo i nierówna praca silnika to albo wina klapy gaszącej albo spalonych świec żarowych (te przyczyny akurat wyeliminiowałeś) pozostaje jeszcze sprawdzenie czy na świece jest podawane zasilanie po uruchomieniu silnika gdyż wtedy następuje faza dogrzewania świec nawet jeśli z powodu wyższej niż 5*C temperaturze otoczenia świece nie są rozgrzewane przed uruchomieniem silnika. Skoro te funkcje działają prawidłowo to nie jest wykluczone, że szwankuje pompa wtryskowa - oby nie.
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  3. #3

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    tak jak pisałem wymieniłem przepływomierz na nowy oryginalny (lecz logi sa z przed wymiany), filtr powietrza tez jest nowy, klapa gasząca działa sprawnie ponieważ ja sprawdzałem 2 krotnie, co do układu paliwowego tak jak pisałem jest on sprawny ponieważ robiłem próbę odpalenia auta z ominięciem oryginalnego układu, paliwo było podane do pompy pod lekkim Ciśnieniem a mimo to odpalał tak samo złe, poza tym w układzie niema żadnych bąbli

    moj mechanik twierdzi iz napięcie dochodzi do świec, ja dzisiaj swoja droga pobawiłem sie vagiem i ustawiłem aby świece dłużej grzały, nieznacznie pomogło to w rozruchu silnika (trochę szybciej zapalił ale i tak te 3 sekundy musiałem kręcić)

  4. #4
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    długo masz takie objawy ? Jaką masz dawkę paliwa - zrób log grupy 001 statyczny oraz grupę 005 (dawka startowa) - może tu jest ustawiona zbyt niska i silnik nie startuje jak powinien. Miałeś wcześniej jakieś problemy z przeładowaniem lub niedoładowaniem turbo skoro teraz kopci na biało po odpaleniu ?
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  5. #5

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    nie znam historii auta ponieważ tyle co zostało przywiezione z wloch, dawkę rozruchowa paliwa najpierw przestawiłem na max ale nic to nie dało wiec z powrotem ustawiłem standardową

    postaram sie jeszcze dziś zrobić logi

    auto kopci na biało tylko po tym 1 odpaleniu po dłuższym postoju
    Ostatnio edytowany przez Gonathel - 01-10-10 o 15:46

  6. #6
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    jak pali na biało to znaczy że może przepuszcza pierścieniami .

    Zresztą to by wyjaśniało dlaczego nie chce odpalić i musisz kręcić kilka razy zanim kompresja w cylindrach się zwiększy . Sprawdziłbym właśnie dlatego stopień sprężania na cylindrach ,
    - oby to nie było nic ze słabą kompresją

  7. #7

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Malopolska
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    no w sumie 2 główne rzeczy które sie zostały to pompa i kompresja, lepiej wymienić pompę niż blok silnika..

    ale swoja droga jak kompresja była by słaba to podczas normalnej pracy silnika ( jazdy itp ) tez leciał by dym a w moim przypadku takie objawy nie występują, w silniku jest swierzy olej także jeśli byl by do niego wlewany wcześniej moto doktor to na pewno jest wypłukany, podesle popoludniu te logi no a na za tydzien jestem umowiony do CompSportu na dniagnoze zobaczymy co sie okaze...

    oby pompa...

  8. #8
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Podczas normalnej pracy - jazdy, auto się nagrzewa i tłoki się wtedy uszczelniają

  9. #9

    Data dołączenia
    Mar 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wawa
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BMN
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kolego a w jakim stanie masz akumulator? Może to wina akumulatora jak stary. Pozdro

  10. #10

    Data dołączenia
    Nov 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    Ford Kuga 2016r. 1.5 Ecoboost
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    22 razy
    Podziękował
    25 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez janek459 Pokaż post
    Kolego a w jakim stanie masz akumulator? Może to wina akumulatora jak stary. Pozdro
    To na pewno nie jest wina akumulatora. Założę się, że jak auto stoi pochyło (tak, że tył auta jest wyżej niż przód), to problemów z odpalaniem nie ma.
    Gonathel zrób test - rano gdy odpalasz samochód przekręć kluczyk w pozycję zapłonu, poczekaj jeszcze z 5 sekund po zgaśnięciu kontrolek i wtedy zapal. Na 90% zapali bezproblemowo.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •