Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 13

Temat: Drgania (rezonans) auta

  1. #1

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny Drgania (rezonans) auta

    Witam!

    Co moze byc powodem rezonansu auta na wolnych obrotach? Nie ma znaczenia czy silnik jest zimny badz cieply. Moje przypuszczenia to poduszka silnika badz sprzeglo. Stawiam bardziej na opcje No. 1. Dodam tylko, ze to silnik AVG Audi A4 1,9 TDI 100 KM, 2001r. Pytam z tego wzgledu, ze "forum A4 nie zyje".

    Za info dzieki

    pozdr
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

  2. #2

    Data dołączenia
    May 2007
    Miasto
    Radomsko

    Domyślny

    Moim zdaniem zapal silnik dotkni lekko nogą sprzęgła. Jeśli lekko drzy to może byćrównież wina sprzęgła. Podobnie może być kiedy przy ruszaniu auto dziwnie drzy. Ale ja bym stawiam na poduszke lub cos z ukladem paliwowym. Może kuleje na jednym tłoku bo cos z wtruskiem jest nie tak bo taki przypadek też miałem. Pozdrawiam
    dee_jay

  3. #3
    Tubis85's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lubartów
    Auto
    Mazda
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    Zbadaj poduszke pod silnikiem tą co jest pod filtrem powietrza mam podobny problem jak dostane sie do niej ktoregos dnia to dam znać bo wsłuchiwało sie w moj samochód juz paru ludzi i każdy obstawia poduszke.
    Przewaga dzięki technice

  4. #4

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Sprzglo to chyba nie jest! Jak mozna poznac, ze poduszka jest do wymiany???
    Za tydzien jade podlaczyc do kompa i bedzie wiadomo, z tym, ze chcialbym wiedziec zeby mechanik mi przypadkiem ciemnoty nie wstawil

    z gory dzieki

    pozdr
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

  5. #5

    Data dołączenia
    Oct 2006
    Płeć
    kobieta
    Miasto
    ...
    Auto
    A3
    Model
    A3 8P
    Silnik
    inny

    Domyślny

    U mnie też coś takiego się pojawiło.Czy z tą uszkodzoną poduszką można jeździć??I jak długo?

  6. #6

    Data dołączenia
    Dec 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdańsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ

    Domyślny

    Wstepna diagnoza na kompie pompowtryski ok.Sprzeglo tez ok. Jutro jade do innego mechanika, który jest podobno mada faka w tym temacie. Jest jeszcze jedna opcja wystepowania "rezonansu" tj zle ustawiony rozrzad!! Albo jak wczesniej pisalem mniej prawdopodobna poduszka silnika

    [ Dodano: Pią 01 Cze, 2007 16:07 ]
    diagnoza: Skrzynia biegów oderwana od lapy, lapa polamana(poprzedni wlasciciel probowal ja spawac...)

    Naprawa nowa skrzynia 600 pln(mozna nadspawac i nagwintowac aby przykrecic lape ale raczej tak robic nie bede)
    Nowa łapa jeszce nie wiem jaka cena i czy bedzie wraz z poduszka (mozliwe, ze nie jest sprzedawana osobno)

    + robota ok 400

    p.s.
    jest to
    Audi A4 2001 silnik avb
    OLIWA ICE HOCKEY TEAM

  7. #7
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    Witam.
    Opisze moj problem.
    Auto mam od lipca zeszlego roku. Wczesniej nic takiego sie nigdy nie stalo.
    Pierwszy raz 1,5 tygodnia temu na wolnych obrotach kiedy stalem w miejscu, autem zaczelo drgac, drgania bylyby jakby w rejonach poduszki pasazera, tam sie najwyrazniej uwydatnialy, ale kolebotalo doslownie calym autem i bylo strasznie glosno.
    Problem zniknal jak ruszylem. Podczas jazdy problem nie wystapil.
    Drugi raz zdarzylo mi sie to wczoraj. Stalem na swiatlach, czekalem na zielone i zaczelo znow tak starsznie kolebotac autem zupelnie tak jak wczesniej, tylko ze dluzej.
    Tuz przed ruszeniem, ale jeszcze przed dodaniem gazu przestalo kolebotac.

    Co zauwazylem, co wiaze te dwa zdarzenia.
    W obydwu przypadkach w chwili rozpoczecia drgan mialem wlaczona klime.
    Przy drugim wypadku, po wylaczeniu klimy problem nie ustal, no chyba ze kompresor sie od razu nie wylaczyl. Pisze dlatego o tym kompresorze, bo juz od zakupu mam poluzowany taki maly talerz na jednym z koncow kompresora. Podobno nie da sie tego zrobic, bo to od wypracowania sie zrobilo. Delikatnie to slychac na wolnych obrotach kiedy jest w miare cicho (jak oczywiscie na AGR-a ), slychac takie delikatnie brzeczenie, normalny terkot metalu.
    Dodam ze z klima nie mam problemow, wszystko chodzi.
    Czytalem na forum o drganiach, ze przyczyna moze tkwic w wtryskach(tzn wyczytalem tylko o pompowtryskach, nie wiem jak to jest przy wtryskach), w poduszce pod silnikiem badz skrzynia, w sprzegle.

    Ale dziwne jest to u mnie ze wczesniej nic takeigo sie nigdy nie dzialo, a teraz kolebota autem podczas postoju i raz na jakis czas.
    Jakies podpowiedzi?
    Dodam ze za chwile ide potestowac VAG-iem czy napewno wszystko OK z wtryskiem i i czy nie ma zadnych bledow.
    Najlepiej byloby gdybym to potestowal w czasie wystapienia awarii, ale nei wiem jak ja wywolac

  8. #8

    Data dołączenia
    May 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AUQ
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Ile taka poduszka pod skrzynie kosztuje w ASO ? Orientuje sie ktos ?

  9. #9

    Data dołączenia
    Apr 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Stefanowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Witam, dzisiaj mechanik stwierdzil mi ze mam zaduze luzy na dolnej lapie od skrzyni i prawa lapa od silnika.Obiawy przy szarpaniu samochodem po odpuszczniu gazu stuka tak jak by na dolnej lapie, leciutkie wibracie podczas wjazdu na gorke.
    Pytanie czy moge tak jezdzic 3 tyg. jeszcze czy jak najszybciej wymienic, za ok 3 tyg sprowadzam audi do polski. w polsce tansza naprawa.

  10. #10
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    bedziesz jezdzil spokojnie bez ruszania z poslizgiem kol i bedziesz unikal ciagniecia auta na obrotach to mozesz spokojnie jezdzic na tej usterce
    Who I am? I am a the Champion.

  11. Podziękowania dla PROSTO za pomoc w problemie

    WHEELMAN (01-10-10)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •