Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 36

Temat: Wymiana sprzęgiełka alternatora pytanie

  1. #11

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ja w silniku ATD (pompowtrysk) wymieniałem bez wyjmowania altka. Pierwszym razem zdemontowałem jedynie rurę dolotu, drugim razem nie zdejmowałem niczego i też się udało

  2. #12
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Punkforever
    A czemu wymieniałeś dwa razy ? Czy tak dużo km zrobiłeś że już nowe sprzęgło altka padło ?

    Masz wersje z altkiem który jest nisko , nad sprężarką klimy ? Czy może masz na wierzchu - bo to zmienia trochę dostęp.
    I lamerskie pytanie : czy mocno było dokręcone stare u Ciebie stare sprzęgiełko ? Doczytałem że czasami trzeba użyć klucza pneumatycznego bo tak zapieczony/wyrobiony jest gwint?

  3. #13

    Data dołączenia
    Aug 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wroclaw
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ATD
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Wymieniałem dwa razy ponieważ pierwsze rozpadło (zaczęło szumieć) się po paru kilometrach, w sklepie wymienili mi je na gwarancji.
    Mam wersje z altkiem na "samej górze", czyli dostęp bardzo łatwy. Regulator napięcia też wymieniałem bez demontażu altka
    Oryginalne sprzęgiełko było na tyle mocno dokręcone że połamałem klucz (jakaś tandetna 19 lub 17 jeżeli dobrze pamiętam). Z racji tego, że altek siedział w aucie, klucz który trzymał tą wieloklinową specjalną nasadkę udało mi się zaprzeć o część nadwozia, następnie na grzechotkę 1/2 z kluczem wewnętrznym (torx lub M12 zależnie od wersji altka) nałożyłem rurkę, jedno pociągnięcie i poszło bez problemu

  4. #14
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Opiszę w połowie udaną wymianę na przykładzie AHF 110 KM z klimą ( ciężki dostęp )

    Dzisiaj próbowałem wymienić to sprzęgiełko. Mam wersje AHF 110KM z klimą, czyli alternator jest nad spreżarką klimy a pod pompą wspomagania i dostęp jest ciężki.
    Walczyłem ze 4 -5 godzin. Doszedłem do po różnych walkach , że dostęp jest w miarę dobry, po : - wyjęciu rury TIP do IC->EGR, wykręceniu zbiorniczka z płynem do szyb, poluzowanie filtra paliwa i płynu wspomagania.
    Następnie trzeba zdjąć zderzak, i niestety zdjąć Intercooler. Potem jak zdejmiemy plastik prawy oslony podwozia, bedzie widac w miare kola spreżarki klimy, alternatora , kola odwracającego alternatora. Trzeba wtedy od dołu najlepiej wziac klucz 16mm i podwazajac napinacz paska klinowego, zdjac pasek z kola pasowego alternatora i mozna przy okazji tej drugiej rolki - odwracajacej. Ja mialem nowa rolke odwracajaca gotowa do wymiany, wiec sciagnalem pasek z niej zakrecilem i troche juz bylo slychac prace. Trzeba wziac imbusa i odkrecic . Nowa zalozona , wiec mozna sie zabrac za glowne sprzegiełko altka.

    Od dolu udalo mi sie wsunac te dwa krotkie klucze

    ten głowny - ciemniejszy ( zewnetrzny ) ma rozmiar 17mm.
    Wewnetrzny w moim przypadku m12 do boscha - ma rozmiar 12mm.
    poniewaz jest malo miejsca w gre wchodza tylko klucze oczkowe, nie nasadowe. O ile klucz 17mm mam dosc calkiem masywny, to 12mm mialem lipny , krotki i nie moglem w lapie utrzymac tych dwoch kluczy. O ile dobrze wiem to gwint w sprzegielku jest normalny , czyli standardowo w lewo sie odkreca ?
    Bo tak robilem i niestety ale poleglem , nie bylo o co zaprzec nawet tej oczkowej 17mm a 12mm wypadala mi z rak a poza tym zsuwala sie z gwintu Probowalem roznych kombinacji czyli od gory 17mm krecic a od dolu podwozia 12mm , ale nie mialem tyle pary w lapach. Nie wiem czy szukac innego masywniejszego i dluzszego klucza do tej 12mm ? Czy jakis inny sposob polecacie ?

  5. #15
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    nikt nie pomoże ?

  6. #16
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Probowalem dzisiaj, drugie podejscie ale znowu sie nie udalo, nie wiem moze zle krece w zla strone.
    Fotki :
    1. z góry :

    i od spodu auta :
    2.


    Probowałem sobie pomóc rurą - przedłużką , by zwiększyć siłę obrotu ... Gdy już myślałem że puściło , to ten klucz mniejszy 12 zsuwał mi się i przeskakiwał na ząbkach wewnątrz sprzęgiełka ... CO robić ? :/ Cała sobota zmarnowana i nic nie zrobione .

  7. #17

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Wyjmij alternator, naprawde nie jest ciezko go wyjac tylko chwile pomyslec.
    I najlepiej pneumatem odkrecac

  8. #18
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    A jak go wyjac jesli mozesz doradzic ? No .. ale nie mam pneumatu wiec to chyba nie wiele zmieni

  9. #19

    Data dołączenia
    Feb 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Dokladnie wyjmowalem w leonie ale to to samo. Napewno odkrecalem pompe wspomagania i wiatrak od klimy.
    Reszty nie pamietam, trzeba pokombinowac i wyjdzie a z odkreceniem to mozna do pierwszej wulkanizacji
    podejsc i odkreca. Przykrecic nie trzeba tak mocno bo samo sie dokreci

  10. #20
    kadlubek's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    W-wa / Wrocek / Chełm
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    31 razy
    Podziękował
    38 razy

    Domyślny

    Powinno się dać bez zdejmowania , jest nawet opis na TDICLUB.com
    http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=234251

    Tak głośno myślę teraz, może mam zły klucz ten dłuższ ( z mniejszą ilością ząbków )

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •