Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 20

Temat: samo otwierające się szyby

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Arrow samo otwierające się szyby

    witam.
    Od jakiegoś czasu szukam podobnych tematów ale nic nie pasuje do mojego problemu, dlatego postanowiłem go tutaj opisać, może ktos z was ma jakiś pomysł na jego rozwiazanie.
    samochód to: audi a3 1,9 tdi (110 KM) z roku 1998.
    problem jest taki, że gdy otworze auto pilotem i przekręce kluczyk w stacyjce w pozycje zapłonu (aby zacząć grzanie świec żarowych) automatycznie otwierają się wszystkie (2 przednie) szyby, w trakcie ich otwierania nie da się ich zatrzymać. jednak gdy auto otworzę kluczykiem ten problem nie występuje. dzieje się tak od momentu gdy dałem dziewczynie kluczyki zeby wsiadła do samochodu i go zagrzała ( bez skojarzeń ), wydaje mi się ze może coś mogła zrobić albo coś przycisnąć co zaprogramowało takie otwieranie się szyb. zbliża się zima i wtedy to będzie większy poblem, mam nadzieje ze wspólnie jakoś to rozwiązemy. czy macie jakieś pomysły co sprawdzić?

  2. #2
    c-4's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Hej,
    Nie napisałeś czy masz moduł komfortu.
    Przyczyn może być kilka, ale ja obstawiam, że oże to być związane z wilgocią i możesz mieć problem z mikrostykami w zamkach . One sa odpowiedzialne za ryglowanie dzrwi, domykanie szyb i zamykanie samochodu.

    Inna sprawa jeżeli masz alarm - zle ustawiona dlugosc impulsu (za dlugi). S[rawdz czy będzie się tak działo jak otowrzysz auto wejdziesz i poczekasz ok 20 sek przed przekręceniam zapłonu. Jeżeli się nie otowrzą to może być alaram.

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    tak jest moduł komfortu.
    alarmu nie ma więc to raczej odpada. te mikrostyki w zamku to chyba będzie dobry trop bo po przytrzymaniu kluczyka w drzwiach w pozycji otwarcia samochodu szyby sie nie otwierają a powinny. natomiast przy zamykaniu nie potrzeba przytrzymywać bo same odrazu sie zamykają.

  4. #4
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    jakbys mial cos ze stykami to lampka nie bedzie gasla po zamknieciu drzwi. Dla mie to wyglada jak rozkodowany, uszkodzony modul centralnego

  5. #5
    c-4's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie koniecznie musi to być moduł (choć może).
    Sprawdź czy nie masz wilgoci na stykach, module, może kabel gdzieś przytarty.
    Jeżeli masz możliwość to podepnij kabel i sprawdz czy nie ma błędów.

  6. #6

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    niestety kabla nie mam, lampka ładnie gaśnie po zamknięciu drzwi (jak od kierowcy tak samo od pasażera) więc raczej nie mikrostyk w takim razie. Idę popatrzeć na te stykii kable od modułu. rozkodowany moduł? a w jaki sposób mozna to sprawdzić?

    otworzyłem samochód pilotem, wsiadłem i odczekałem około minuty przed przekręceniem zapłonu, szyby o dziwo się nie otworzyły, zamknąłem samochód i otworzyłem od nowa pilotem i odrazu przekręciłem zapłon, szyby odrazu się otworzyły.

    tak wiec szyby nie otwirają się:
    -po otworzeniu kluczykiem
    -po odczekaniu pewnego czasu po otworzeniu samochodu
    Ostatnio edytowany przez kamix500 - 12-10-11 o 10:18

  7. #7
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    najlatwiej jest podpiac vaga i zobaczyc bledy. Sprawdzenie czy sie nie rozkodowal tez tylko kabel. jesli nie modul to musi byc gdzies przebicie masy na przewod sterujacy szybami lub uszkodzony zamek w drzwiach.
    Kiedys zakladalem aftermarketowy alarm w golfie z wysciem na funkcje konfort. Szyby sie dosuwaly po zamknieciu auta i otwieraly do tej samej pozycji po jego otworzeniu. Powodem byl fabrycznie uszkodzony sterownik alarmu
    ps. po tych informacjach ktore dodales coraz bardziej wyglada na modul konfortu.
    Ostatnio edytowany przez borys1822 - 12-10-11 o 10:22

  8. #8

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    hmm zastanawia mnie tylko dlaczego gdy zamknę samochód i otworze to sie otwierają, gdy samochód jest otwarty a pilotem naciskam zeby sie otworzył ( pomkę słychać) to ten problem nie występuje więc raczej zwarcie nie, bo by za każdym razem sie otwierały. czy jest możliwość jakoś to sprawdzić? jaki jest koszt takiego modułu?

  9. #9
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    bo wtedy sterownik widzi, ze sa otwarte drzwi i dlatego problem nie wystepuje

  10. #10

    Data dołączenia
    Oct 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Izdebnik
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    2 razy

    Domyślny

    a w takim razie dlaczego problem nie występuje gdy otwieram samochód kluczykiem, przecież wtedy też działa moduł.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •