Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 727

Temat: Problem z odpalaniem

Hybrid View

  1. #1

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    czy ktos wie co oznacza przy czesci nr 30 i 31 to sa wezyki ktore ida min. do zaworu zwrotnego to "skrocic do 91mm" ? i 135mm?

    --

    z tego co sie naczytalem sa 2 zawory zwrotne, jeden jest ten co na moim screenie z Etki a drugi znajduje sie niejako "w" pompie paliwa, z ktorym wiec sa problemy? bo nie wiem gdzie zamontowac drugi ktory kupie jutro za pewnie 20 zl

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kraków
    Auto
    Audi A3 1.8
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8 AGN
    Podziękował
    9 razy

    Domyślny

    Panowie a czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną gdy mamtaki problem z odpalaniem na gazie? tzn, jeżeli mam ustawiony gaz na normalnym trybie - czyli samoczynne przełączanie przy odpowiedinej temp. i po przekroczeniu 1200 obrotów - to zawsze dłuuuugo kręci zanim odpali. Natomiast gdy przed zgaszeniem samochodu, sam ręcznie przełącze na benzynę na 20-30 sekund - samochód potem odpala ok Myślałem że może to wina przełącznika czy coś - że np. od razu próbuje na gazie odpalać - ale nie, kontrolka miga po odpaleniu i dopiero po chwili przełacza się na zasilanie gazem Instalacja sekwencja - stag 300, ma może miesiąc. wymienione kable oraz świece

  3. #3

    Data dołączenia
    Oct 2014
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KRAKOW
    Auto
    AUDI A3 1,9TDI ALH 90KM 98r.
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH

    Domyślny

    Czy ktos z uzytkownikow wymienial czujnik tem.palliwa w nastawniku? i czy to pomoglo w porannym rozruchu.Temat dobrze znam przegrzebalem cale auto i to jest "a przynajmniej tak mi sie wydaje" mount everest moich poszukiwan.wywala mi blad 44a3.jeden z ostatnich,ktorych bylo wiele.komus pomoglo?czy to pompa padaka.(przy zaplonie zaswieca sie kontr.abs i silnik ok 30s przerywa.Uporalem sie z ppechezykami powietrza w ukl.pal.}

  4. #4

    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    warszawa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    1.6 AEH

    Domyślny

    Z góry przepraszam i proszę o pomoc.

    Dane:
    Auto z 2010 r. silnik 1.6 benzyna + LPG, obecnie 109 tyś, z czego na LPG 63 tyś.

    Problem:
    Auto ma problem z zapalaniem na ciepłym silniku. Zimny pali zawsze. Po przejechaniu jakiejś trasy i próbie odpalenia na ciepłym silniku auto nie chce odpalić (problem raz występuje raz nie, z czasem zaczął występować coraz częściej). Gdy nie chce odpalić: rozrusznik kręci, akumulator ok, robię przerwy pomiędzy próbami zapłonu auta ok 1-2 minuty, po którejś takiej przerwie auto zapala od strzała. Przy kolejnych próbach odpalenia jakby na kilka sekund zapala i silnik gaśnie. Instalacja gazowa sprawdzona. Jest ok. Liczyłem, że nowe strojenie lpg pomoże. Problem dalej występuje. Komputer nie pokazuje błędu, ale też nie był podpinany kiedy auto nie chce palić.

    W czym może być problem?

  5. #5
    larius's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    The Revenant
    Model
    A3 8P
    Silnik
    2.0T CCZA
    Pomógł
    49 razy
    Podziękował
    20 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez Regand
    z tego co sie naczytalem sa 2 zawory zwrotne, jeden jest ten co na moim screenie z Etki a drugi znajduje sie niejako "w" pompie paliwa, z ktorym wiec sa problemy?
    Na to pytanie chyba sam sobie odpowiedziałeś w pierwszym poście:
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Regand
    Swiece sa wymienione, rozrusznik w bdb stanie, pompa paliwa wymieniona.
    Skoro pompe wymieniłeś, a w niej jest zawór, to zapewne kwestia tego przy silniku...

    PS. Ten zawór zwrotny wyceniają na 7 euro, a ceny w ASO mniej wiecej sie pokrywają z tym co mi tu ETKA podaje... Wiec nie jest tak zle

    [ Dodano: Nie 13 Maj, 2007 23:54 ]
    Cytuj Oryginalnie napisane przez Regand
    czy ktos wie co oznacza przy czesci nr 30 i 31 to sa wezyki ktore ida min. do zaworu zwrotnego to "skrocic do 91mm" ? i 135mm?
    Popatrz pole wyżej nad 30: "wąż w zwoju 5m, rozmiar 3,5x2" Już chyba wszystko jasne

  6. #6

    Data dołączenia
    Nov 2005
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocław
    Auto
    Audi
    Model
    Inny
    Silnik
    inny

    Domyślny

    kurcze okazuje sie ze to nie to to jest od podcisnienia czy czegos tam...
    i wychodzi na to ze jedyny zawor zwrotny jest przy pompie paliwa, znaczy sie w niej....

  7. #7

    Domyślny

    Panowie.
    Ja mam ten objaw. Specjalnie wymienilem pompke na i filtr paliwa dalej jest tak jak bylo?
    Wiec sam nie wiem gdzie jest przyczyna.
    www.x-art.pl - jasnieszna radosc zycia

  8. #8

    Data dołączenia
    Jul 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kędzierzyn-Koźle
    Auto
    A6
    Silnik
    1.9TDI AGR

    Domyślny

    ja mam cos takiego ze jak odpale auto i podjade np o sklepu zrobie zakupy i jak chce odjechac to mam zonka auto nie chce odpalic myslalem ze to swiece wymienilem znowy tak sie dzieje po jakis 10 min jak auto stoi odpala bez problemu a przed te 10 min to moge sobie probowac odpalac nie wiem co sie dzieje dzis auto na kompa podlacze

  9. #9
    brasilia's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Uniszowa
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T AGU
    Pomógł
    32 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez ChEsTeR Pokaż post
    ja mam cos takiego ze jak odpale auto i podjade np o sklepu zrobie zakupy i jak chce odjechac to mam zonka auto nie chce odpalic myslalem ze to swiece wymienilem znowy tak sie dzieje po jakis 10 min jak auto stoi odpala bez problemu a przed te 10 min to moge sobie probowac odpalac nie wiem co sie dzieje dzis auto na kompa podlacze
    mam tak samo, na zimnym super odpala a na rozgrzanym czasem (nie zawsze) nie odpali za chiny. Mogę kręcić i kręcić i nic... Czekam aż silnik sie schłodzi i odpala od strzała pompę słychać ciśnienie podaje 3 bary... Mam zagazowany silnik 1.8T AGU. Kiedyś miałem problem z odpalaniem bo parownik sie posypał i puszczał gaz wężem podciśnienia do kolektora dolotowego co skutkowało brakiem powietrza przy zapłonie. Problem z odpalaniem występował wiec rano i czuć było gaz. Po wymianie parownika było ok, do teraz tzn 10 tys. km później. Nie mam pojęcia ocb. Czy winna jest pompa czy co

  10. #10

    Data dołączenia
    May 2007
    Miasto
    Międzyrzecze

    Domyślny

    No to jest to ewidentny objaw zapowietrzania układu paliwowego , po prostu gdzieś musi być mikro rozszczelnienie na przewodach (złączkach) paliwowych (lub przez sparciałe przewody) które po wyłączeniu silnika zasysa powietrze , sprawdzcie czy na odpalonym silniku czuć zapach wachy , dodam ze nie musi być widoczny wyciek paliwa - przy rozgrzanym silniku benzyna bardzo szybko odparowuje i nie widać śladu wycieku ale czuć zapach benzyny
    VWCorrado VRSex by Hartmann Motorsport

Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •