Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 12

Temat: [8L] czujnik temperatury cieczy gdzie go szukac??

  1. #1
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny [8L] czujnik temperatury cieczy gdzie go szukac??

    mam maly problem. wskaznik temperatury wogole sie nie rusza - caly czas wskazuje temperature 60stopni, termostat jest sprawny otwiera sie dopiero kiedy silnik jest nagrzany. mozecie powiedziec w ktorym dokladnie miejscu mam szukac tego czujnika temperatury cieczt odpowiedzialnego za podanie sygnalu na wskazniki deski rozdzielczej? tak patrzylem to widzialem trzy czujniki 1. na zbiorniczku wyrownawczym 2. na plastykowej zlaczce wezy (tak nad skrzynia biegow) 3. w chlodnicy (patrzac od przodu po prawej stronie na dole).
    prosze o pomoc
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 08-06-15 o 23:58

  2. #2

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Czujnik jest przykręcony do korpusu termostatu na wyjściu z głowicy. Jest on dwuobwodowy tzn. zaciski 1 i 3 dają sygnał dla kompa a zaciski 2 i 4 dają sygnał dla wskaźnika na desce.

  3. #3
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mozesz zaznaczyc miejsce montazu tego czujnika? bo z tego co mowisz to kompletnie nie wiem, w tym miejcu o ktorym mysle nie dochodzi zadna kostka z wiazka elektryczna

  4. #4

    Data dołączenia
    Feb 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    podkarpacie
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    13 razy

    Domyślny

    Jasne ze mogę (niebieska strzałeczka):

    Jak chcesz bliższa charakterystykę (tem-rezystancja) wal na priv

  5. #5
    Kuba007's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bydgoszcz
    Auto
    A3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    dzieki mam nadzieje, ze sobie poradze

  6. #6
    jarekp23's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żywiec
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AXR

    Domyślny

    ja tam nie moge znalezc zadnego czujnika, ale musze znalezc, bo wskaz na desce mam zupelnie do bani. Mozesz mi podeslac ta chaakterystyke rezystancyjna?

  7. #7

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    ustroń
    Auto
    audi a3
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL

    Domyślny Czujnik Temperatury Cieczy - Wymiana

    Witam wszystkich.

    Chciałbym odświeżyć trochę ten temat ponieważ spotkał mnie podobny problem ze wskazaniem temperatury na desce.

    Objawy:
    1. Po odpaleniu autka wszystko w porządku. Silniczek się nagrzewa, leci ciepełko ale wskazanie temperatury na 0!?, po przejechaniu 10km nagle temperaturka idzie na 90 a po około 5min spada na 70 a później na 0 i zostaje.

    2.Po odpaleniu autka wszystko w porządku. Silniczek się nagrzewa, wskaźnik dochodzi na 90 ale nagle spada do 0. Dodam tylko że na vagu brak błędów.

    I tak w kółko

    Dodam tylko że jakiś rok przed objawami został wymieniony termostat, tak więc wszystko wskazywało na czujnik. Na forum dowiedziałem się że te czujniki są awaryjne.
    Cóż udałem się do sklepiku i zakupiłem odpowiedni i wymieniłem. Od tej pory wszystko hula jak trzeba)))

    W 1.6 AKL czujnik znajduje się po prawej stronie obok głowicy w przewodzie chłodzenia mniej więcej jak na zdjęciu poniżej. Zielona kostka na cztery piny.

    UWAGA: PRZY WYMIANIE NALEŻY PAMIĘTAĆ ABY AUTKO BYŁO ZIMNE PONIEWAŻ MOŻNA SIĘ POPARZYĆ PRZY WYMIANIE. UKŁAD JEST POD LEKKIM CIŚNIENIEM I NALEŻY NAJPIERW POWOLI ODKRĘCIĆ ZBIORNICZEK Z PŁYNEM CHŁODZĄCYM (ABY CIŚNIENIE ZMNIEJSZYĆ) A NASTĘPNIE GO ZAKRĘCIĆ. PODŁOŻYĆ MISECZKĘ POD CZUJNIK (TROCHĘ PŁYNU ZAWSZE WYCIEKNIE), ODPIĄĆ WTYCZKĘ, ZDJĄĆ ZAWLECZKĘ ZABEZPIECZAJĄCĄ CZUJNIK PRZED WYPADNIĘCIEM. W MIEJSCE STAREGO WKŁADAMY NOWY I JUŻ. PŁYN KTÓRY WYCIEKŁ WLEWAMY Z POWROTEM DO ZBIORNICZKA.

  8. #8
    Sztomel's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rybnik
    Auto
    Volkswagen Golf Mk4
    Model
    Inny
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    210 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sparky Pokaż post
    Czujnik jest przykręcony do korpusu termostatu na wyjściu z głowicy. Jest on dwuobwodowy tzn. zaciski 1 i 3 dają sygnał dla kompa a zaciski 2 i 4 dają sygnał dla wskaźnika na desce.
    wszystko fajnie, pięknie tylko jest jedno ale, czujnik G62/G2 jest zupełnie z innej strony silnika niż termostat a dokładnie mieści się on w tym miejscu (jeśli chodzi o TDI VP) :
    http://www.a3-club.net/forum/signaturepics/sigpic10577_1.gif

  9. #9
    mario_b's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ryczów
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    Sztomel, napisałeś że czujnik temp. steruje podgrzewaniem świec żarowych. Wg mnie mam go uszkodzonego bo pokazuje temp o dziesięć stopni mniej na wyświetlaczu niż wskazanie z termometru (mierzyłem w trakcie dłuższego przejazdu w kolejnych etapach podróży). I tu pytanie, czy to że jest on uszkodzony może być sygnalizowane przez pomarańczową diodę (układ rozgrzewania świec)? W ciągu pół roku jeżdżenia mrugała mi ta lampka trzy razy. Możliwe, że jest związek?


    Aha, jak planujecie zakup czujnika to trzeba go wyjąć i spisać numery. W kilku sklepach gdzie pytałem nie wystarczyło podanie modelu samochodu i rodzaju silnika - chcieli konkretne numery....więć warto to sprawdzić przed wyjazdem do sklepu, szkoda czasu i paliwa
    Ostatnio edytowany przez mario_b - 21-01-10 o 19:25
    ----------------------------------------
    Zapraszam na moją stronkę: ryczow.pl

  10. #10
    catalunia9's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    KOSZALIN
    Auto
    było A3 ASZ...
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    4 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    wątpie, u mnie byly podobne objawy i nic nie mrygało Mysle ze mryga jesli calkowicie jest trafiony, nie daje znaku zycia Czujnik wymienilem, musisz miec konkretny numer OE zeby wiedzieli czy czarny Ci dac czy zielony.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •