Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 15

Temat: skrzywiona tarcza hamulcowa

  1. #1
    Wlodeek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocek
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny skrzywiona tarcza hamulcowa

    Witam,

    pewnego pieknego dnia, podczas trasy duzo wiekszy ode mnie TIR zmusil mnie, do opuszczenia asfaltu...pech chcial, ze na poboczu byla spora kałuża...no i wpadlem. Pokrzywilo mi tarcze hamulcową.
    Przy predkosci ponizej 100km/h prawie nie czuje drgan na kierownicy, jednak ostanio zdazylo sie, ze musialem wyhamowac z "2zł" ... i..mało mi nie wyrwalo kierownicy z rąk.
    Mam do Was pytanie-bo dylemat jest niemaly. Mam nowe ORI tarcze, moze maja nastukane 10kkm...jak zapatrujecie sie na jazde z lekko "sfalowana" jedną tarczą? Definitywnie wymienic, czy moze "przeczekaj, troszku sie dotrze bedzie mniej falowalo" ?? Oprócz oczywistego dyskomfortu ja nie widze ani róznicy w efektywnosci hamowania, ani w zachowaniu sie auta podczas hamowania (ponizej 100km/h).

    pozdrooofka

  2. #2
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Jeśli nie szkoda Ci samochodu (pomijając już samo bezpieczeństwo - podczas hamowania walczysz z samochodem i nie skupiasz się na manewrze). Wszystkie takie drgania powodują szybkie zużycie innych części , więc za jakiś czas oprócz tarcz będziesz miał do wymiany wszystkie gumy , sworznie w przednim zawieszeniu a nie daj boże maglownicę.
    Twój wybór.

  3. #3
    Wlodeek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocek
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    To co napisales przemawia wlasnie do mnie, zeby tarcze wymienic..tyle, ze jak pisalem, po miescie, przy predkosciach mniejszych niz 100km/h prawie nie czuc falowania. A predkosci wieksze rzadko osiagam...no ale chyba jednak poswiece moje tarcze i kupie jakies ATE...

  4. #4

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Wlodek. Moje doswiadczenia z poprzedniego autka Peugeot 206 2,0 Hdi czyli też duże, wentylowane i ori.tarcze, przebieg ok 50 tys. Identyczne objawy i identyczna jazda (głownie po mieście). Miałem je podtaczać ale fachowiec nie miał czasu więc jeżdzilem i po pewnym czasie telepanie ustało (chyba się ułożyły) auto sparzedane znajomemu przy 78 tys. a on jeżdzi już dwa lata na tych samych tarczach i nic się nie dzieje.............

  5. #5
    Wlodeek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocek
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    azajec - a po jakim czasie telepanie ustalo? po tych 28 tys? Jak przy takim dystansie, to ja wole je jednak zmienic..to jest dla mnie ponad rok jazdy...

  6. #6

    Data dołączenia
    Apr 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Przemyśl
    Auto
    Audi A3
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Telepanie ustało dużo wcześniej nie potrafię podać Ci dokładnego przebiegu auto sprzedałem już bez drgawek. Jeśli nie jeżdzisz często w trasy to poczekaj (nic nie ryzykujesz a sam ocenisz czy drgania są mniejsze) jeśli jeżdzisz jednak w trasy to niestety wymianka... szkoda innych podzespolów.

  7. #7
    Wlodeek's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wrocek
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    No tras jest faktycznie niewiele...2-3x200km w miesiacu...reszta to krecenie sie po miescie

  8. #8
    MiG25's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Żyrardów
    Auto
    .:OOOO:.
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    83 razy

    Domyślny

    Wlodeek, ja właśnie wymieniałem swoje tarcze. Mają 20mm grubości i też najprawdopodobniej trochę biją (ale nie tak ,żeby z 200km/h wyrywało kierownicę). Mogę Ci je odsprzedać po cenie złomu

  9. #9
    skwaraA3's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    polska
    Auto
    AMBITION powered by CompSport
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Podziękował
    5 razy

    Domyślny

    może by je tak delikatnie przetoczyć oczywiście w granicach rozsądku
    Nieważne co masz pod dupą, ważne co masz nad nią .

  10. #10
    BartOwl's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Katowice
    Auto
    Focus / XL600V
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    7 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    mi w nissanie starym tarcze były, ale były już na granicy grubości... ale miały tak że raz biły a raz nie... myśle że mocniejsze hamowanie i się układały... nie było reguły większej. Możesz spróbować pojeździć trochę, najlepiej jak bedziemy na ogólnopolskim, gdzie bedzie dużo miejsca, to spróbój przyhamować do 0 z większej prędkości raz czy dwa i zobacz czy się ułożą... jak się nagrzewają, to łatwiej się poddają... Ja przynajmniej bym tak spróbował, bo jednak kupno nowych tarcz to jest kawałek grosza, szczególnie że niedawno wymieniałeś już raz...
    BartOwl @ kiedyś czerwona A3 ASZ-Q dziś Focus 2.0TDCi & Honda XL600V Transalp
    Na forum wybitnie rzadko
    [[[ dodawanie zdjęć do sygnaturek zepsute!!! ]]]

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •