Pokazane rezultaty 1 do 6 z 6

Temat: Problem z centralnym zamkniem i modułem komfortu

  1. #1

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny Problem z centralnym zamkniem i modułem komfortu

    Witam ! Przeszukałem forum i nie natrafiłem na podobny przypadek, więc opisze mój problem:

    Moja A3 nie posiadała fabrycznie alarmu. Na wyposażeniu natomiast był centralny zamek z funkcją komfort, czyli domykaniem szyb po przytrzymaniu dłużej kluczyka w pozycji zamknij i odwrotnie, czego skutkiem było otwarcie szyb. Zakupiłem alarm firmy STIG. Po zamonotwaniu wszytsko jest ok. Ale mam jeden problem. Nie wiem jak dokładnie podłączyć do alarmu centralny zamek.

    Sytuacja ma się tak:

    1. Jeśli podłącze go jak schemat mówi od alarmu jako sterowanie centralnym plusem lub minusem, to po otwarciu pilotem auta, otwierają mi się szyby do połowy, a po zamknięciu szyby stoją w miejscu.

    2. Pózniej podłączyłęm do centralnego kanał dodatkowy w alarmie do domykania szyb i teraz po zamknięciu auta pilotem szybki sie domykają, ale nadal jest problem z tym, że jak go otwieram to otwierają się szyby do połowy lub do końca jeśli wyzwole w funkcji alarmu impuls centralnego zamka na podwójny sygnał.

    Więc czy ktoś potrafłiby mi pomóc ? Co zrobić żeby ominąc funkcję komfortu, bo od centralnego odpowiedzialane jest jasnobrązowe złącze konektorowe za lewym panelem po stronie kierowcy, ale jak bym nie kombinował z podłączeniem nie mogę obejść tego żeby nie otwierały mi się szyby przy otwarciu auta z pilota

    Jest jeszcze jeden schemat do podłaczenia centralnego, ale wymaga znalezienia przewodu miedzy kompresorem a centralką, ale nie wiem niestety, który to jest i czy to wogóle coś da, może ktoś ma schemat elektryczny do audi a3 8L to bardzo proszę o przesłanie

  2. #2
    borys1822's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Kielce/Leeds
    Auto
    Audi a3-->S3
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    3.2 BUB
    Pomógł
    64 razy
    Podziękował
    15 razy

    Domyślny

    ja miałem identyczny przypadek w golfie po założeniu alarmu. Poprostu alarm (sterownik) był wadliwy. Sklep wymienił mi na inny i po podpięciu wszystko było ok

  3. #3
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Kolego problem polega na tym ze twoja centralka alarmu za dlugo wysterowuje sygnal otwarcia(impuls masy jest za dlugi)
    Jedyna opcja to jesli masz mozliwosc przestawienia centralki na sygnal 0.5 sekundy
    wiekszosc ma mozliwosc przestawinia np zworka z 3 sek na 0.5 i na odwrot.
    Jesli niemasz takiej opcji w centralce to pozostaje zastosowac przekaznik czasowy na wysjciu z centralki przewod do zamykania podlaczasz do styku cewki przekaznika a do drugiego dajesz plusa na stale.Przekaznik ustawiasz na zadany czas np 0.5 sek.i z wyjscia przekaznika NO wychodzisz na centralny.Bedzie to tak dzialac ze w momencie otwarcia Twoja centralka wysteruje masa(zalaczy)cewke przekaznika ktory na czas ustawiony na przekazniku czyli w tym przypadku 0.5 sek poda sygnal masy na centralny.Mimo ze centralkavpodaje sygnal dluzszy przekaznik poda go krocej i pozwoli to uniknac otwarcia szyb przy rozbrajaniu auta.Zamykanie zostawiasz tak jak juz masz.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  4. Podziękowania dla tomekAGU za pomoc w problemie

    dr_nuras (18-07-10)

  5. #4

    Data dołączenia
    Jun 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Szubin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Problem rozwiązany - dzięki kolego Miałeś rację, tyle że akurat w moim typie alarmu nie ma zworki za to odpowiedzialnej, za to jest opcja w ustawieniach alarmu sterowaniem centralnego zamka 3,5 s oraz 0,8 s. Po przestawieniu na 0,8 s szybki ani drgną po otwarciu auta z pilota

    Pozdrawiam serdecznie

  6. #5
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez dr_nuras Pokaż post
    Problem rozwiązany - dzięki kolego
    No problem.
    Pozdro.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #6
    zradek1's Avatar
    Data dołączenia
    Oct 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    woj.Pomorskie/pow.Pucki/gm.Krokowa/Łętowice
    Auto
    AUDI
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    Kupi?em centralny zamek z tej aukcji http://allegro.pl/sterownik-audi-80-...211586241.html wszystko ju? dzia?a opr?cz funkcji komfort z pilota. Jakiego koloru jest to kabelek w audi a3 97 rok ?? Otwieranie szyb z kluczyka dzia?a
    Wie kto???
    TYLKO AUDI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •