Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Rok produkcji a rok modelowy-części

  1. #1
    sodabass's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny Rok produkcji a rok modelowy-części

    Witam
    Moja A3 była wyprodukowana 1999 roku a model jest z 2000. Gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak to z tym jest. Bo problem jest taki że nie wiem jakie części mam do auta kupować. Dla przykładu podam że ostatnio wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i mało co nie zszedłem na zawał jak zobaczyłem w czasie jazdy świecącą czerwoną lampkę braku ciśnienia. Jak zbadałem ciśnieniomierzem okazało się że silnik trzyma dobre ciśnienie. Podejrzewam że po prostu kupiłem nie ten co trzeba, tzn nie do tego modelu co trzeba.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-10-15 o 17:35

  2. #2

    Data dołączenia
    Jan 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Tbg
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    3 razy

    Domyślny

    Twoje auto jest wyprodukowane już po połowie roku i dlatego jest wpisane modelowy rok wyżej. Ja kupuje części to podaję rok produkcji a jak jest problem to po VINie mi szukają.

  3. #3
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sodabass Pokaż post
    Witam
    Moja A3 była wyprodukowana 1999 roku a model jest z 2000. Gdyby ktoś mógł mi wytłumaczyć jak to z tym jest. Bo problem jest taki że nie wiem jakie części mam do auta kupować. Dla przykładu podam że ostatnio wymieniłem czujnik ciśnienia oleju i mało co nie zszedłem na zawał jak zobaczyłem w czasie jazdy świecącą czerwoną lampkę braku ciśnienia. Jak zbadałem ciśnieniomierzem okazało się że silnik trzyma dobre ciśnienie. Podejrzewam że po prostu kupiłem nie ten co trzeba, tzn nie do tego modelu co trzeba.
    Mam auto w identycznej sytuacji i zawsze szukam części z rocznika modelowego, ale najlepiej sugerować się numerem VIN, np. części w IC są oznaczane komentarzem (do roku prod.: 2000.0 z tego, co zdążyłem się zorientowac, to cześci dla 99 i 2000 są na ogół takie same, reszta to kwestia silnika i osprzętu.

    Pamiętam, jak zastanawiałem się nad rozrządem w IC były dwa modele kopletów z pompą, do rocznika 99 i 2000, po sprawdzeniu zawartości okazało się, że komplety są identyczne.
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  4. #4
    sodabass's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Z wyglądu może części niczym się nie różnią ale na przykład czujnik ciśnienia oleju pomimo że identyczny to jednak ma inną czułość i może przyprawić kierowce o zawrót głowy błędnymi wskazaniami.

    Auto mam dokładnie z grudnia 1999 pierwsza rejestracja w lutym 2000.

    Szanowni koledzy a powiedzcie mi czy możliwe że mam model już po lifcie bo sytuacja wygląda tak że opisu liftu z 2000 roku wynika że jedyne czym się różni moje auto a powyższym to klimatyzacja a dokładniej mam tą z dwoma wyświetlaczami a nie jednym, tak to każda opisana rzecz zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz jest zgodna z opisem modelu po lifcie.

  5. #5
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sodabass Pokaż post
    Z wyglądu może części niczym się nie różnią ale na przykład czujnik ciśnienia oleju pomimo że identyczny to jednak ma inną czułość i może przyprawić kierowce o zawrót głowy błędnymi wskazaniami.

    Auto mam dokładnie z grudnia 1999 pierwsza rejestracja w lutym 2000.

    Szanowni koledzy a powiedzcie mi czy możliwe że mam model już po lifcie bo sytuacja wygląda tak że opisu liftu z 2000 roku wynika że jedyne czym się różni moje auto a powyższym to klimatyzacja a dokładniej mam tą z dwoma wyświetlaczami a nie jednym, tak to każda opisana rzecz zarówno wewnątrz jak i z zewnątrz jest zgodna z opisem modelu po lifcie.
    coś mi się wierzyć nie chce, masz prostokątne kierunki w błotnikach, lampy poliiftowe i środek też masz poliftowy ? ... załóż może wątek o swoim aucie, ze zdjęciami, wróżyć z fusów nie będzie trzeba

    Co do części może i masz racje, ja porównywałem tylko zestawy rozrządu, ale tutaj znaczenie ma silnik, czyli jaki by to rocznik nie był to silnik jes ten sam .
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  6. #6
    sodabass's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Nie twierdze że mam autko po lifcie tylko się nad tym zastanawiam czy to jest możliwe. Cały szkopuł w tym że kupiłem auto bez żadnych papierów, i właściwie nie wiem nic prócz dany zawartych w starym dowodzie rejestracyjnym. Sprzedawca w Polsce również nic nie wiedział :/ Ostatnio znalazłem tylko urywek naklejki, że mój silnik to "AHF"

    Mam jeszcze jedno pytanie odnoście modelu. Czy skrzynkę (oglądając kilka samochodów gdy kupowałem swoje auto to większość właśnie tam ją miała) nad kołem z boku bagażnika od strony kierowcy były robione tylko do modeli z któregoś roku czy we wszystkich?? Bo rozumiem że tam znajduje się jakaś elektronika typu centralny zamek etc.
    Oraz czy gniazdo VAGa jest w każdym modelu pod popielniczką czy są też tak jak w moim różowego koloru z lewej strony pod kolumną kierownicy?? Z tego co znalazłem na forum to są takie ale w 8P

    P.S Dodam tylko że owa skrzynka nie znajduje się w tym miejscu mojego auta a być może w ogóle jej nie ma.
    Ostatnio edytowany przez sodabass - 18-07-10 o 19:56

  7. #7
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sodabass Pokaż post
    Nie twierdze że mam autko po lifcie tylko się nad tym zastanawiam czy to jest możliwe. Cały szkopuł w tym że kupiłem auto bez żadnych papierów, i właściwie nie wiem nic prócz dany zawartych w starym dowodzie rejestracyjnym. Sprzedawca w Polsce również nic nie wiedział :/ Ostatnio znalazłem tylko urywek naklejki, że mój silnik to "AHF"

    Mam jeszcze jedno pytanie odnoście modelu. Czy skrzynkę (oglądając kilka samochodów gdy kupowałem swoje auto to większość właśnie tam ją miała) nad kołem z boku bagażnika od strony kierowcy były robione tylko do modeli z któregoś roku czy we wszystkich?? Bo rozumiem że tam znajduje się jakaś elektronika typu centralny zamek etc.
    Oraz czy gniazdo VAGa jest w każdym modelu pod popielniczką czy są też tak jak w moim różowego koloru z lewej strony pod kolumną kierownicy?? Z tego co znalazłem na forum to są takie ale w 8P

    P.S Dodam tylko że owa skrzynka nie znajduje się w tym miejscu mojego auta a być może w ogóle jej nie ma.
    Co do różnych mniej lub bardziej dziwnych elementów w nadkolu, to bez znaczenia jest rok, wszystko zależało od wyposażenia, standardowo jest tam pudło z pompką centralnego i ile się nie mylę
    Co do gniazda, to pod popielniczką są w wersjach przed liftem, a pod kolumną w poliftach i modelach wyprodukowanych pod koniec 1999r.

    Ja mam auto z 10.99r i mam jak w przedliftach pod popielniczką, Twój jest z 12.99r i masz w innym miejscu, choć auta wg. daty produkcji i zapewne wyglądu nie masz poliftowego.
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

  8. Podziękowania dla filmer za pomoc w problemie

    sodabass (18-07-10)

  9. #8
    leviatanm's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    RZE
    Auto
    VOLVO S60 2.4T
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ALH
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    czegoś chyba nie rozumiem
    może przez ciężki weekend...
    kupiłeś a nie wiesz nawet co kupiłeś?
    leviatanm

  10. #9
    sodabass's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Zawiercie/Katowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Filmer dzięki za pomoc Światła przednie i tylne są po lifie. Pewnie nie fabrycznym tylko domowym Z resztą na dniach zrobię to co mi doradziłeś i wrzucę foty autka. Będziesz mógł ocenić.

    Wiem co kupiłem, chodzi o to że auto nie miało papierów i nie znam jego najbardziej szczegółowych danych typu czy zawieszenie stadard czy komfort etc. Bo może we wcześniejszym poscie niejasno się wyraziłem. To nie jest tak że nie wiem jaki ma silnik i czy ma poduszki

    P.S nigdy wcześniej nie miałem a3 a nawet żadnego audi wiec moje pytania mogą wydawać się trochę głupie bo pewne rzeczy oczywiste dla Was dla mnie nie są, ja mogę jedynie sobie przypuszczać że skora gdzieś tam mam różowe gniazdo to być może to jest wtyczka od VAGa. A czy tak jest przecież nie pojadę sprawdzić do ASO tylko liczę na życzliwość forumowiczów. Dlatego między innymi piszę na tym forum żeby ktoś bardziej obeznany w sprawie mi wyjaśnił

  11. #10
    filmer's Avatar
    Data dołączenia
    May 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Płońsk
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 5d
    Silnik
    1.8T APP
    Pomógł
    15 razy
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez sodabass Pokaż post
    Filmer dzięki za pomoc Światła przednie i tylne są po lifie. Pewnie nie fabrycznym tylko domowym Z resztą na dniach zrobię to co mi doradziłeś i wrzucę foty autka. Będziesz mógł ocenić.

    Wiem co kupiłem, chodzi o to że auto nie miało papierów i nie znam jego najbardziej szczegółowych danych typu czy zawieszenie stadard czy komfort etc. Bo może we wcześniejszym poscie niejasno się wyraziłem. To nie jest tak że nie wiem jaki ma silnik i czy ma poduszki

    P.S nigdy wcześniej nie miałem a3 a nawet żadnego audi wiec moje pytania mogą wydawać się trochę głupie bo pewne rzeczy oczywiste dla Was dla mnie nie są, ja mogę jedynie sobie przypuszczać że skora gdzieś tam mam różowe gniazdo to być może to jest wtyczka od VAGa. A czy tak jest przecież nie pojadę sprawdzić do ASO tylko liczę na życzliwość forumowiczów. Dlatego między innymi piszę na tym forum żeby ktoś bardziej obeznany w sprawie mi wyjaśnił
    I po to jest forum, nie przejmuj się zbędnymi komentarzami, upał źle wpływa na myślenie
    Założysz temat o aucie i każdy się wypowie, możesz się jedynie cieszyć, tym, że ktoś już za Ciebie lampy wymienił, parę groszy na inne modyfikacje zostanie
    pierwszy automat jaki prowadziłem ? - Ferrari F430

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •