Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 11

Temat: Para z nawiewów klimatyzacji

  1. #1
    emil zagozdzon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny Para z nawiewów klimatyzacji

    Witam serdecznie,

    Poczytałem kilka wątków odnośnie klimatyzacji i właściwie nie wiem czy mój przypadek to zjawisko fizyczne czy usterka klimatyzacji.

    Po włączeniu klimatyzacji wszystko jest ok 22stopnie tryb AUTO, jednak po jeździe około 30 min w korkach z nawiewów wydobywa się dziwna bezwonna para, (podobnie tak jak to jest w przypadku zamoczenia filtra kabinowego po deszczu i ogrzaniu przez nagrzewnice) nie wiem czy jest to swego rodzaju zjawisko będące przyczyną różnicy temperatury czy też może parownik jest uszkodzony. Z tego co pamiętam jak do tej pory nie miałem takiego "efektu" po skierowaniu nawiewu na szybę przednią efekt nie ustaje jednak para nie osadza się na szybie (to chyba znaczy ze powietrze jest "suche")

    Nie wiem, jeśli ktoś miał z czymś takim do czynienia to poproszę o inf.

    Pozdrawiam.
    Chip do tdi tylko w tune-up.pl -> gnieciesz !!
    hybrydowe turbiny,wtryski, chipy na ulice i do sportu
    ,Hamownia podwoziowa-pomiary mocy,Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
    .
    http://www.forum.a3-club.net/signaturepics/sigpic3577_1.gif

  2. #2
    milosz_max's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wołomin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF
    Pomógł
    5 razy

    Domyślny

    Ja miałem dzisiaj podobnie z tą parą.
    Jechałem z klimą, później wyłączyłem bo otworzyłem okna i gdy ponownie włączyłem zaczęła lecieć para ale tylko z jednego nawiewu...
    Jak ją wyłączyłem i włączyłem ponownie to już nic nie leciało.
    Od czego to mogło być?

  3. #3
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Są dwie opcje- albo woda stoi w silniku od dmuchawy- trzeba zdjąc podszybie i zajrzec, albo nagrzewnica puszcza
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

  4. #4
    B!egan
    Guest

    Domyślny

    Podobne przypadki miałem kilka dni po nabiciu klimy... Jak narazie problem ustał...

  5. #5
    lukaszSP's Avatar
    Data dołączenia
    Feb 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    tez tak miałem ale lesiała goraca para. i mam walnieta nagrzwniczke, rozszczelniła się.

  6. #6
    oviev's Avatar
    Data dołączenia
    Sep 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    Niunia
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AKL
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Jest to spotykane zjawisko fizyczne o którym już słyszałem od klientów...polega na szybkim odparowaniu i wydmuchaniu przez otwory wentylacyjne wody na skraplaczu(poprostu nie zdążyła wylecieć rurką pod samochód) Taki sam przypadek miałem w niedziele (33*C)jak jechałem trochę dłużej - na chwilę wyłączyłem klimę ...i po 10 sekundach załączyłem...nagle przez otwory poszła lekka para... zjazd na pobocze...maska w górę i oblukałem czy wszystko ok ...i dalej w drogę...
    ...to co we mnie tkwi...zostanie do końca moich dni...
    ...A3+A3=RS6...

  7. #7
    etanol's Avatar
    Data dołączenia
    Nov 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Bielsko Biała/Gliwice/Tarnowskie Góry
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI ASZ
    Pomógł
    85 razy
    Podziękował
    10 razy

    Domyślny

    potwierdzam, ja też tak czasem mam, para widoczna na szybie czołowej ale tylko kilka sekund po włączeniu klimy

  8. #8
    emil zagozdzon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    A może to przewodzik jest zapchany ? albo ma za mały prześwit ? jak to sprawdzić gdzie idzie ten przewodzik.
    Zgadza się problem ustaje po kilku minutach jak włączę znowu klimatyzację a teraz jak temperatura spadał do 26 C to jest gites.
    Ostatnio edytowany przez emil zagozdzon - 04-10-10 o 19:45
    Chip do tdi tylko w tune-up.pl -> gnieciesz !!
    hybrydowe turbiny,wtryski, chipy na ulice i do sportu
    ,Hamownia podwoziowa-pomiary mocy,Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
    .
    http://www.forum.a3-club.net/signaturepics/sigpic3577_1.gif

  9. #9
    emil zagozdzon's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Gdynia
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0TDI BKD
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    Chciałbym rozpocząć jeszcze temat.
    Para która leci z nawiewów to prawdopodobnie para z nagrzewnicy bo taki dziwny zapach a do tego płynu ubywa. , i z tego miejsca chciałbym prosić osoby które mogą pomóc.
    1. Potrzebuję jakiegoś schematu nagrzewnicy lub opis jak można łatwo to rozebrać i wymienić (może jakieś fotki) - koszt nagrzewnicy to około 350 pln używana ? info z allegro, a może ktoś wie ile kosztuje profesjonalna wymiana (i poleci warsztacik)
    2. Chciałbym wiedzieć gdzie znajduje się przewód od odprowadzania wody z klimatyzacji gdyż warto bym zerknął czy jest on prawidłowo ułożony i czy nie jest zapchany.
    3. Chciałbym prosić o inf. o G92 i gdzie znajdują się silniczki sterowanie „ciepłe zimne powietrze”
    4. Chciałbym wiedzieć czy ktoś miał problem z silniczkiem nawiewu powietrze z zewnątrz i z wewnątrz auta (rozebrałem ten mechanizm i kółko osadzone na metalowym trzpieniu jest pęknięte skleiłem jednak znowu klapka sie nie domyka czyżby wara materiału.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
    Chip do tdi tylko w tune-up.pl -> gnieciesz !!
    hybrydowe turbiny,wtryski, chipy na ulice i do sportu
    ,Hamownia podwoziowa-pomiary mocy,Serwis mechaniczny aut koncernu VAG
    .
    http://www.forum.a3-club.net/signaturepics/sigpic3577_1.gif

  10. #10
    atal's Avatar
    Data dołączenia
    Aug 2006
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Pomorskie
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.6 AEH
    Pomógł
    26 razy
    Podziękował
    8 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez emil zagozdzon Pokaż post
    Chciałbym rozpocząć jeszcze temat.
    Para która leci z nawiewów to prawdopodobnie para z nagrzewnicy bo taki dziwny zapach a do tego płynu ubywa. , i z tego miejsca chciałbym prosić osoby które mogą pomóc.
    1. Potrzebuję jakiegoś schematu nagrzewnicy lub opis jak można łatwo to rozebrać i wymienić (może jakieś fotki) - koszt nagrzewnicy to około 350 pln używana ? info z allegro, a może ktoś wie ile kosztuje profesjonalna wymiana (i poleci warsztacik)
    2. Chciałbym wiedzieć gdzie znajduje się przewód od odprowadzania wody z klimatyzacji gdyż warto bym zerknął czy jest on prawidłowo ułożony i czy nie jest zapchany.
    3. Chciałbym prosić o inf. o G92 i gdzie znajdują się silniczki sterowanie „ciepłe zimne powietrze”
    4. Chciałbym wiedzieć czy ktoś miał problem z silniczkiem nawiewu powietrze z zewnątrz i z wewnątrz auta (rozebrałem ten mechanizm i kółko osadzone na metalowym trzpieniu jest pęknięte skleiłem jednak znowu klapka sie nie domyka czyżby wara materiału.
    Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
    Wymienia się samą chłodnicę nagrzewnicy a to koszt jakiś 60zł plus wymiana u mechanika, ja płaciłem za wymiane chyba coś koło 300zł ale nie jestem pewien na 100% bo robiłem to jakoś rok temu. Wymiana jest skomplikowana, trzeba ściągnąc całą deskę rozdzielczą ze wszystkimi schowkami, plastikami praktycznie do gołej grodzi. Ja to robiłem tutaj http://www.trojmiasto.pl/PETA-AUTO-REMONT-o12882.html O tym silniczku- klapie nawiewu było już coś na forum chyba nawet w dziale warsztat, musisz przekopac forum
    6,3l/100km w trasie, prawie jak TDI

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •