Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 1 do 10 z 62

Temat: stuki przedniego zawieszenia nie do zdiagnozowania

  1. #1
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny stuki przedniego zawieszenia nie do zdiagnozowania

    witam
    jakies 5 tys km temu wymieniałem wahacze tuleje w przednim zawieszeniu, tarcze klocki, rozrzad i zakładałem jednomas g60...
    po dosłownie 5 tys km zaczeło mi cos stukać na małych nierównościach TYPU TARKA PRZED ŚWIATŁAMI...
    na duzych dziurach cisza... tylko na takich małych uskokach typu łączenia mostu, poprzeczne koleiny skrzyzowań dzwoni mi, stuka przednie zawieszenie, stuki szybkie typu metalicznego jakby na silniku leżały monety, taki odgłos..
    pojechałem na stacje kontroli pojazdów sprawdzic czy cos sie nie odkręciło.. sprawdzali na szarpakach, wszystko sztywne jak nalezy, zero stuków...
    wczoraj na kanale wlazłem raz jeszcze posprawdzac,ooo własnie to jest takie dzwonienie jakby juz był wybity drążek stabilizatora...tak to dzwoni, dzwiek równomierny z obydwóch kół..
    sprawdziłem drążek jest ok...
    chwyciłem za obydwie półosie i jest wyczówalny kilkumilimetrowy luz na lewej i prawej pół osi, i własnie jak nią szarpie to jest słyszalne minimalne stukanie...czy to moze byc to?
    przy odpalaniu czasem wyczówalne jest walnięcie jakby byla uszkodzona poduszka pod silnikiem.. moze to ona byc tak wybita i dawac taki dzwiek dzwonienia jak drążek stabilizatora?
    a moze to klocki tak dzwonią w zaciskach hamulcowych?
    no bo nie ma mozliwosci zeby chyba koło jednomasowe było zle dokrecone i tak stuka na dołkach?
    Kurde wiem ze to wróżenie z fusów, ale byłem na Stacji K. Pojazdów, oglądałem z mechanikiem wszystko pod spodem auta i nie mogł dojsc co to moze byc... a wymieniac wszystko po kolei to sami wiecie:/
    obstawiał bym te poduszkę pod silnikiem ale nie mam pojęcia czy ona moze wydawac taki dzwiek?
    na małych uskokach poprostu silnik moze na niej podskakuje i stąd ten odgłos spod silnika?
    poduszek znowu jest kilka i jeszcze łapa pod skrzynią:/
    ehhh
    przebieg pod 200 tys sie zbliza
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 02-07-15 o 14:47

  2. #2
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    Przedewszystkim opcja SZUKAJ:"stuki w zawieszeniu" KOLEGO!!!!od wczoraj na forum nie jestes.
    http://www.a3-club.net/forum/showthr...eszeniu&page=2
    Znajac zycie powiesz ze szukales.
    Hmmm.
    Poduszka pod skrzynia mozesz sprawdzic czy jest dokrecona niewiem jak w 8p ale w 8l trzy sruby do skrzyni i dwie do kasty.Przeguby przy kole? skrzyni? jesli masz kilka milimetrow luzu to do wymiany (darcie laka kosztuje )
    Sanki z przodu tez maja tuleje niewiem czy robiles.
    Ewentualnie lozysko amortyzatora (na gorze pod maska)

    Wstepnie a wiecej dowiesz sie czytajac tematy z linku powyzej.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 01-07-10 o 11:39
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  3. #3
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    Przedewszystkim opcja SZUKAJ:"stuki w zawieszeniu" KOLEGO!!!!od wczoraj na forum nie jestes.
    http://www.a3-club.net/forum/search....archid=3341567
    Znajac zycie powiesz ze szukales.
    Hmmm.
    Poduszka pod skrzynia mozesz sprawdzic czy jest dokrecona niewiem jak w 8p ale w 8l trzy sruby do skrzyni i dwie do kasty.Przeguby przy kole? skrzyni? jesli masz kilka milimetrow luzu to do wymiany (darcie laka kosztuje )
    Sanki z przodu tez maja tuleje niewiem czy robiles.
    Ewentualnie lozysko amortyzatora (na gorze pod maska)

    Wstepnie a wiecej dowiesz sie czytajac tematy z linku powyzej.
    odnosnie SZUKAJKI to sam w tamtym poscie nawet sie udzielałem wiec wiem o co kamansorki za to ale akurat nie moglem tego znalezc bo siedze gdzies w lesie i korzystam z telefonu do netu, stad zalozylem posta bo odpowiedzi przeczytam w powiadomieniu, gdyby ktos mi podpiął ten temat pod inny to byłbym wdzięczny
    własnie o to w tym wszystkim mi chodziło ze zawieszenie z przodu robiłem kurde:/
    dobra chłopaku to teraz mi powiedz jak ja mam sprawdzic czy to łożysko amortyzatora bo tez nad tym myslałem... luzy dosłownie 2,3 mm przy skrzyni przeguby, jak szarpie ośką to takie jest ciche stukanie...
    o sankach tez myslałem własnie... ale gdzie nie pojade to sprawdzic nie moga tylko wymieniac wymieniac wymieniac:/
    czyli przeguby powinny byc sztywne zero jakiegokolwiek luzu?
    Ostatnio edytowany przez kafi333 - 01-07-10 o 10:54

  4. #4
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    http://www.a3-club.net/forum/showthread.php?t=9653&highlight=luz+zawieszeniu&page=2 wejdz tam i poczytaj jest o 8P wszystkie mozliwe przyczyny stukow chyba zostaly wypisne.
    Konstrukcja przegubu i jego osadzenie na polosi nie wyklucza minimalnego luzu.Ale pisales wczesniej kilka "milimetrow"to wiecej niz 2 o korych piszesz teraz mysle ze 1 mm -2 mm jest dopuszczalne i niepowinno byc przyczyna Twojego problemu.Ktos napewno potwierdzi jesli tu zajrzy.
    Co do lozysk to ciezko to spr. Bo jesli sie podniesie auto tworzy sie luz (1cm-1.5cm miedzy kielichem a talezykiem)wynikajacy z konstrukcji kolumny mcpersona, opuszcznia kola i rozprezenia sprezyny. Pewnie wyszlo by to po zdemontowaniu poduchy z lozyskiem tylko.Ja obstawiam ze u Ciebie to jest problemem jesli zawiecha robiona.
    Sanki tez sa na tulejach ale jest to tak zrobione by najpierw padly tuleje w wachaczach.Jesli mowisz ze wachacze robione byly i przez 5tys km bylo si to raczej nie te sanki choc niemozna ich wykluczyc.
    Ostatnio edytowany przez tomekAGU - 01-07-10 o 11:36
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  5. #5
    Zbanowany Zbanowany
    Data dołączenia
    Jul 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    e92 335Xi Bi-Turbo
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    7 razy

    Domyślny

    Cytuj Oryginalnie napisane przez tomekAGU Pokaż post
    Konstrukcja przegubu i jego osadzenie na polosi nie wyklucza minimalnego luzu.Ale pisales wczesniej kilka "milimetrow"to wiecej niz 2 o korych piszesz teraz mysle ze 2 mm jest dopuszczalne i niepowinno byc przyczyna Twojego problemu.Ktos napewno potwierdzi jesli tu zajrzy.
    myslalem ze włożone kilka tysi w wymiany da mi na jakis czas spokoj a tu widac jednak sie myliłem:/
    no ma kolo 3 mm luzu, sam nie wiem co to dzwoni:/ kurde
    tematów naście a kazdy ma inna przyczyne jednak:/

  6. #6
    tomekAGU's Avatar
    Data dołączenia
    Jan 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Poznań
    Auto
    pNERA
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    28 razy
    Podziękował
    raz

    Domyślny

    no niestety ciezko dojsc do ewidentnej diagnozy na podstawie opisow uzytkownika
    Mysle ze jest to *******a i nie bedzie drogo ale trzeba dojsc do tego najlepiej u jakiegos nie chciwego mechanika.
    Prawdziwych przyjaciol na palcach reki zlicze, oni gdy odejde, zapala na grobie znicze
    _____________________________
    Don't drink and drive, just smoke and fly


  7. #7

    Data dołączenia
    Jan 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Olkusz
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8P
    Silnik
    1.9TDI BKC

    Exclamation nietypowe stuki w zawieszeniu

    poprzedni temat został zamkniety wiec zaloze nowy i dodam pare dodatkowych watkow.

    1. nie znalazlem takiego przypadku ani podobnego na forum.
    2. prosze o odpowiedz poniewaz zaden mechanik ani stacja diagnostyczna nie moze mi pomoc!


    z prawej strony samochodu dochodzą głośne głuche stuki (odgłos podobny jakby było kolo odkręcone), byłem na stacji diagnostycznej i w zawieszeniu jest wszystko ok nie ma się do czego doczepić, ale nie dawało mi to spokoju i pojechałem do innej stacji i niestety potwierdziło się to ze jest wszystko wporządku z zawieszeniem.

    najbardziej slychac te stuki jak jedzie sie po plytach betonowych, jak zjezdzam z kraweznika, przy takich nierownosciach.
    przy ostrym cofaniu tak zeby silnikiem zatrzeslo rowniez slychac te uderzenia, lecz gdy nacisne hamulec i szarpie silnikiem na biegu wstecznym to wtedy nie slychac tego uderzenia.
    przy maksymalnym skrecie w prawo nie slychac tych stukow.

    Wymieniłem amortyzatory przednie, łączniki drążka stabilizacyjnego, gumy drążka, oraz wszystkie łapy silnika i nic nie pomogło!

    Prosze o pomoc i nie usowanie tego tematu!

  8. #8
    respect2's Avatar
    Data dołączenia
    Apr 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Wietrzychowice
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARX
    Pomógł
    30 razy
    Podziękował
    16 razy

    Domyślny

    może któryś z wewnętrznych przegubów?

  9. #9
    kuebk's Avatar
    Data dołączenia
    May 2010
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Berlin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 Sportback
    Silnik
    2.0 TDI CR CBBB (170KM)
    Pomógł
    143 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    Napisales ze przy maksymalnym skrecenie w prawo jest ok a co jest przy maksymalnym skrecie w lewo?

  10. #10

    Data dołączenia
    Jun 2011
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Ostrowiec Św.
    Auto
    Seat Leon
    Model
    Inny
    Silnik
    2.0T BWA
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    2 razy

    Domyślny

    Wczoraj czytałem nowy artykuł w chyba w "auto-świecie" o naszych 8P,.Było coś tam o tym,że przednie sanki w tym modelu audi się nieznacznie luzują na śrubach mocujących.Może to jest jakiś trop

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •