Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokazane rezultaty 11 do 20 z 32

Temat: Wycieki, pocenie 1.8T

  1. #11
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzwoniłem do Diagtronika - właśnie wyceniają mi wymianę rozrządu, uszczeleki i uszczelnień - przy rozmowie na temat wymiany uszczelek przy napinaczu łańcuszka rozrzadu powiedzieli że trzeba zdejmować wałki i łańcuszek bo unoszenia napinacza oni nie praktykują - pewnie wersja dla skoszenia wiekszej kasy. Zweryfikuje ich wycene z innym warsztatem w ktorym czesci bede mogl kupic sam(i bede mogl kontrolowac prace) i ze wzgledu na ten olej na pasku biore sie za rozrzad.
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  2. #12
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Reasumując sam zamówiłem części w ASO bo Diagtronik pojechał z cena zarówno części jak i robocizny. Robocizna w zaprzyjaznoionym warsztacie .

    Pozdrawiam
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  3. #13
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Ciesze się, że nie starasz sie oszczędzić na tak ważnych rzeczach. Samochód z pewnością odpłaci Ci się bezawaryjnością. Pamiętaj wymienić pompe wody przy wymianie rozrządu i uszczelniacze wału itp. Oszczędzi to roboty i kasy w przyszłości. Powodzenia

  4. #14
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Dzięki.
    Pompa oryginał na wymianę oddałem starą. Filmer pomógł mi ze znizkami na napinacz ina i pasek klinowy bo za tez części stwierdziłem że nie będę przepłacał - uszczelkę pod pokrywę i uszczelniacze kupiłem oryginalne(trochę przepłaciłem ale tu na to sobie pozwoliłem).
    Rozrząd robię po 8.06 - co do paska byłem u mechaników i stwierdzili że ten wyciek oleju na pasku to nic poważnego ale jak tylko odbiorę resztę części to się biorę za robotę.
    Mam teraz trochę czasu i stwierdziłem że wsztystkiego dopilnuję sam bo pozniej jak się nic nie urodzi może jeszcze coś pomodyfikuje.
    Zastanawiałem się nad uszczelniaczem wału korbowego od strony skrzyni ale czytałem że jest on wieczny więc na razie sobie odpuszczę.
    Zresztą leo1983 jak facet coś sam zrobi to się od razu lepiej czuje a ja w pieszczeniu nie pozwolę się zastępować ))))))))))
    Pozdrawiam.
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  5. #15
    leo1983's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Piaseczno
    Auto
    Audi
    Model
    S3 8P
    Silnik
    2.0T CDLA
    Pomógł
    4 razy

    Domyślny

    Mój wieczny uszczelniacz od strony skrzyni podcieka i będzie wymieniony w lipcu. Także nie wiem jak z ich wiecznością Ja wychodzę z jednego tylko założenia. Ze jak coś robić to zrobić porządnie- zrobić wszystko i później mieć z głowy i nie denerwować sie ze dopiero zrobiłem rozrząd a tu nagle zaczął sie pocić uszczelniacz wału albo coś.... Tak jest ze wszystkim

  6. #16
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Wiem… wiem...Tylko planuję za jednym razem zrobić uszczelkę pod pokrywą, uszczelniacze napinacza łańcucha rozrządu i oring czujnika łańcucha, uszczelniacze wału i paska rozrządu od strony rozrządu, uszczelnienie węża powrotnego oleju, lekki szlif miski i wymianę uszczelki korka wlewu oleju i śruby z podkładką w misce. Jeżeli chodzi o skrzynię to mam pocenie na uszczelniaczu ale nie jestem w stanie zweryfikować czy z silnika czy ze skrzyni więc dolałem oleju do skrzyni na full, kupiłem uszczelniacz i czekam. Jak będę robił rozrząd to zweryfikuję ten przeciek i ewentualnie wtedy zdemontuję skrzynię i wymienię uszczelniacz wału od strony skrzyni(taki mam plan).
    Co do uszczelnienia przewodu powrotnego oleju(nie wiem czy przypadkiem to nie on przecieka) będę musiał spuścić olej więc jaki widzisz roboty na jeden dzień jest sporo bo w pracach jak nic się nie zmieni będę asystował .
    Jeżeli będzie czas i zlokalizujemy jakieś kolejne wycieki to pogrzebiemy w skrzyni ale na spokojnie będę chciał wszystko zrobić powoli i po kolei i nie mogę się już doczekać momentu kiedy jak zajrzę pod maskę lub zdejmę osłonę będę widział tylko czystość i suchość - wtedy zajmę się kolorowankami ))
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

  7. #17
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    witam u mnie jest zawalone olejem dookoła wtrysków w kolektorze jakieś pomysły

  8. #18
    PROSTO's Avatar
    Data dołączenia
    Jun 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    64-100
    Auto
    a6
    Model
    Inny
    Silnik
    inny
    Pomógł
    308 razy
    Podziękował
    11 razy

    Domyślny

    sprawdz pokrywe zaworowa bo najprawdopodobniej tamtedy bedziesz mial wyciek oleju
    Who I am? I am a the Champion.

  9. #19
    Maciek84's Avatar
    Data dołączenia
    Jul 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Lublin
    Auto
    audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T ARZ
    Pomógł
    8 razy
    Podziękował
    32 razy

    Domyślny

    okazało się pęknięty przewód odmy i waliło mi na wtryski i kolektor kawałek przewodu a koszt ponad 100 we

  10. #20
    Model's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2007
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Warszawa
    Auto
    A3 - pieszczoszek ;)
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.8T AUM
    Pomógł
    raz
    Podziękował
    4 razy

    Domyślny

    Kazdy kawałek tego przewodu to 100-150PLN mi padło ostatnie kolanko Wazne że już nie leci

    Pozdrawiam
    "Jest cały czas przy mnie, zawsze mogę na nią liczyć, nie jest zazdrosna, ale
    trochę wymagająca, nie robi fochów o inne kobiety i pojedzie ze mną na koniec świata..."

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •