Pokazane rezultaty 1 do 2 z 2

Temat: wycie w okolicy pompy wtryskowej

  1. #1

    Data dołączenia
    Oct 2008
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Będzin
    Auto
    Audi
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AHF

    Domyślny wycie w okolicy pompy wtryskowej

    Witam, jestem świeżo po wymianie rozrządu.Od razu po wymianie jeszcze w warsztacie po uruchomieniu silnika usłyszałem wycie w okolicy pompy wtryskowj dzwięk ten narasta wraz ze zwiększającymi sie obrotami silmika.Mechanik stwierdził ze to wina łożyska w pompie.Pomślałem wtedy że może być to wina żle założonego rozrządu albo zbyt mocno naciągniętego paska i w tym celu udałem się do innego warsztatu.Została zdjęta pokrywa rozrządu i gość stwierdził ze rolka napinajaca ustawiona jest na znaki, napiecie paska prawidłowe, rolki ok, pompa ok czyli wszystko git.Zrobiłem około 100km ale nadal to samo juz mam tak beret poryty ze nie wiem co jest przyczyną,dodam za przed wymianą takich objawów nie było.Prosze o opinie w tej sprawie .Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowany przez klamamoto - 14-10-15 o 18:13

  2. #2
    mizar's Avatar
    Data dołączenia
    Mar 2009
    Płeć
    mężczyzna
    Miasto
    Rychwał / Konin/ Kalisz
    Auto
    AUDI
    Model
    A3 8L 3d
    Silnik
    1.9TDI AGR
    Pomógł
    2 razy
    Podziękował
    3 razy

    Domyślny

    ja mam całkiem podobny problem. po wymianie rozrządu i zrobieniu ok. 2 tys. km coś zaczęło dziwnie buczeć, a potem wyć. Przy wymianie rozrządu wymieniłem również pompe wody, pasek PK, sprzęgło alternatora i napinacz paska PK. Pierwsze podejrzenie tego buczenia to pompa wody - wymieniłem na nową. Dźwięk teraz stał się bardziej jednostajny i wzrasta wraz ze zwiększeniem obrotów silnika. Pasek rozrządu nie jest za mocno naciągnięty. Dodam, że po zdjęciu paska PK dźwięk ten jakby zanikł, tzn. wydaje mi się że wtedy nie wyje. Alternator sprawdzony w ASO Boscha i działa prawidłowo. Może ktoś rozwiązał taki problem? Co to może być i jak ewentualnie można to zdiagnozować?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Zasady postowania

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •